Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
A ház               EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
A ház               EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
A ház               EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
A ház               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
A ház               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
A ház               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
A ház               EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
A ház               EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
A ház               EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Floyd Maxton
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Lucy Sell
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
A ház               I_vote_lcapA ház               I_voting_barA ház               I_vote_rcap 

 

 A ház

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 12:59 am

A ház               15721367cats_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 1:53 am

Korán reggel a félhomályban. Nincs semmi mozgás a házban, minden csendes és üres. A szoba is csak annyira él, mint ahogy mi ketten. Rose és én. Mindig jó érzés amellett az ember mellett ébredni, aki magát a világot jelenti a számunkra, és ez most sincs másképp még így, hajnali öt órakor sem, mikor még az egész világ csendes. Egészen addig, míg meg nem szólalnak a madarak és kezdik el énekelni a reggel közeledtét olyan intenzitással, mintha felhúzták volna őket, fagy fizetnének nekik. Nagyapámmal ellentétben viszont kifejezetten jól tűnöm a madarak énekét. Ő képes volt korán reggel egy szál gatyában kirontani és ordibálni a madarakkal, hogy hallgassanak el. Az pedig nem is zavarta, hogy nem csak a fél utca, hanem a fél kerület hallja, ahogy dühöngő őrült módjára mondja a magáét.
Egy mély sóhaj kíséretében fordulok át bal oldalamra, miután sikerül rájönnöm arra, hogy jobb karom zsibbadása miatt ébredtem fel. Egy darabig emelgetem és rázogatom zsibbadt tagomat, ám ahogy megpillantom Rose arcát, halvány mosoly jelenik meg a szám szegletében. Ujjbegyeimet óvatos végigfuttatom vékony, karjának hibátlan bőrén, majd arca vonalán, miközben arra is ügyelek, nehogy felébresszem. Még bőven van időnk reggelig, az éjszaka pedig ismét hosszú volt. Így hát megadom neki és magamnak is a pihenés lehetőségét. Alig telik bele tíz percbe, és máris az álmok sivatagában poroszkálok. Mint mindig, most is a jól megszokott álmaim között vergődök. Rose, a baba kérdése és a munkám. Mióta kedvesem első alkalommal elvetélt, onnantól kezdve nem bírok a gondolattal, és álmomban mindig visszajár. Maga a látvány, az apró gyerkőc, akit a kezemben foghatnék és persze a Moulin Rouge színpada, hol a fiatal táncosokat és színészeket próbálom mozgásra, táncnak nevezhető dologra ösztönözni.
Az ébresztőt a jól megszokott időben fújom, fél hétkor. Az elmúlt egy év alatt hozzászoktam a fél hetes keléshez, így még bőven van két órám arra, hogy összeszedjem magam. Most viszont mondanom se kell, nincs kedvem összeszedni magam. Szombat van, nem áll szándékomban menni korán reggel sehova. Így óvatos mozdulatokkal bújok ki a paplan alól, majd hagyom el lábujjhegyen a szobát. Nesztelenül próbálok közlekedni, ám akad, hogy nem sikerül kiviteleznem, ahogy most sem. Elegánsan belerúgok az újságtartó sarkába, majd ugyan ezzel az elegáns bájjal, magamban szitkozódva bicegek el a konyháig, hol hangosan felnyögök, ám odafigyelve arra, hogy ne kezdjek el hangosan káromkodni, öklömbe harapok.
Amint sikerül lehiggadnom, egy méretes tálcát kapok elő az egyik szekrényből, mire számtalanféle gyümölcsöt, többek között epret, mangót és ananászt pakolok. Szerencsére mind fel van már darabolva és le van hűtve, így ezzel nem kell foglalkoznom, helyette a feketekávé lefőzését kísérlem meg. Soha nem értettem, hogy ilyen egyszerű gondok, miért okoznak gondot korán reggel. Jó, lehet, hogy rettenetes rossz és lassú a reakcióm reggelente, de ennyire nem szabadna.
De még ezek ellenére is sikert aratok, így két csészét megtöltöm a sötét folyadékkal, amit gondosan megcukrozom, majd tejet töltök bele. És tá-dá, kész is a tejes tea.
Mióta együtt élek Rosaline-val, sokkal erősebb lett a tea iránt érzett vágyam, mint a kávé iránt. Valamiért elidegenedtem a fekete italtól, talán ez köszönhető annak, hogy a lány szokásai szerint kezdtem el élni.
Még egy-két finomságot, többek között bagettet és vajas pirítóst teszek a tálcára, majd felkapva azt, megcélzom a hálószobát. Az éjjeliszekrényre leteszem a reggelivel teli tálcát, majd halkan, mosolyogva ülök le az ágy szélére Rose oldalán. Közelebb hajolva hozzá egy óvatos csókot nyomok homlokára.
- Szép jó reggelt kiscicám - cirógatom meg nyaka ívét.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 2:32 am

Imádom A szombat reggeleket! Minden csendes, az általában hangos szomszédok is tovább alszanak, nem kell már hajnalok hajnalán a szomszédos házak garázsai felől jövő autócsapódásokat hallgatni, amik egyértelmű jelei annak, hogy az emberek megkezdték a napjukat, mindenki utcába igyekszik.
A gondolat, hogy van mellettem valaki, mindig segít abban, hogy mosolyogva indulhasson a napom, akármilyen is lesz a későbbi órákra. Amint kinyitom a szemem, tekintetem rögvest a velem szemben lévő kis éjjeli szekrényi digitális órára irányul. Súlyos ez a fél hét, eltekintve attól, hogy tovább is aludhatnék, hiszen mégis csak hétvége van. Egy gyors ásítás, és takaró alatt történő nyújtózkodás után, már fordulok is át a másik oldalamra, amit üresen találok. Felemelve a fejem, nézek körbe, hogy a fiatalember nem-e motoszkál valahol bent a szobában, ám amint az ajtó alatt beáramló reggeli illat beszökik az orromba, rögtön visszahajtom a fejem, és lehunyva a szemeimet, mosolyogva veszem tudomásul, hogy a hétvégi, megszokott reggeli rutint még mindig nem felejtette el egyikünk sem. Ahogy behunyom még pár percre a szemeimet, újra végig pörgetem a gondolatot a fejembe, hogy mennyivel másabb lenne a ház, az egész életünk egy babával. Hiába próbálkozunk, nagyon nem akar sikerülni. Talán nem kéne erőltetni ennyire a dolgot, és jönne, amikor úgy érezné.
-Hmm… imádom az ilyen reggeleket. – Fordítom fel a fejem mosolyogva, ám eszem ágában sincs, hogy felkeljek vagy csak feljebb üljek. Helyette nyújtózkodom a kezeimmel egyet, és összekulcsolom őket a nyakán, majd lehúzom magamhoz, nyomva egy csókot a szájára, miközben egyik kezemmel beletúrok a tarkóján lévő hajba.
-Tudod mit akarok ma? – Sandítok fel rá, továbbra sem engedve el.
-Egésznap csak feküdni a szobában és nem csinálni semmit. – Sóhajtom vágyakozóan, ugyanilyen ábrázattal fürkészve az arcát, aztán tarkójánál fogva közelebb húzom magamhoz, egy újabb csókot lehelek a szájára, majd elengedem, és ha leszáll rólam, akkor a lepedőszerű takarót magam elé fogva, ülök fel, hátamat az ágy támlájának döntve.
-De előbb együnk, ha már ilyen nagy lelkesedéssel kaját is csináltál. – Nyújtózom még egyet egyik kezemmel, másikkal továbbra is magam előtt fogva a takarót, aztán elől megkötve, már nyúlok is a tálcáért, kezembe véve egy pirítóst, amit a szája elé nyomok.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 3:04 am


A szokásos reggeli rutint nem hagyhatom feledésbe merülni. Soha nem is lennék képes rá, így már korán kint lebzselek a konyhába, hogy egy két személyes reggelit össze tudjak dobni. Általában a szombatunk arról szól, hogy reggelizünk, majd egy darabig még fekszünk egymás mellett, nézzük a plafont, mintha az olyan izgalmas lenne, bár nincs vele semmi baj, tényleg különleges, hisz nem egyszerű lapos plafonról van szó. Utána vagy együtt vagy egyedül lezuhanyzunk, majd beindul az élet. Szorgosan vásárolni megyek, Rose addig takarít, még akkor is, ha nincs rendetlenség. Később pedig vagy együtt alkotunk valami ebédet, vagy Rosaline egyedül megoldja. Van, hogy ne szereti, mikor a konyhában lábatlankodok, ezt pedig nem csodálom.
Most viszont nem érzek affinitás ahhoz, hogy elmenjek bevásárolni.
Ahogy beérek a szobába, kezemben a tálcával, azt leteszem az éjjeliszekrényhez, majd leülök a párom mellé.
- Ezen valamiért nem lepődök meg - vigyorodok el, mikor pedig a nyakamba kapaszkodik és lehúz magához, viszonozom a csókot.
- Na? - kérdezek vissza, ám ekkor már bele is kezd ötlete kifejtésébe.
- Ez nem is olyan rossz ötlet - sandítok rá kaján vigyorral, fejben viszont már pörgetem is a fogaskerekeket, hogy van e valami halaszthatatlan feladatom a nap folyamára. Tegnap a kelleténél többet ittam, így míg akkor tudtam, mit kell ma csinálnom, most már nem. Az újabb csók után kiegyenesedek, hogy szabad teret engedjek neki. Átszellemült arccal nézem végig, ahogy felül és maga elé húzza a vékony takarót, majd egy nyújtózkodást követően felkap egy pirítóst a tálcáról, amit... amit a számba nyom. Szófogadóan harapok belőle, majd megrázom a fejem.
- Nem arról volt szó, hogy engem etess - kacsintok rá, majd megigazítva boxerem derekát, átmászok a saját oldalamra, hol háton elterülve nyúlok végig a méretes ágyon.
- Cica? Szerinted kell ma csinálnom valamit, ami nem tűr halasztást? Nem jut eszembe, pedig érzem, hogy van valami... - fejtem ki bővebben, ám furcsállom is a kérdést tekintettel arra, hogy szombat van. Ha orvoshoz kellene mennem vagy mennünk, akkor az nyilván hétköznapra esne, nem hétvégére. Nem foglalkozva tovább a témával, bal karomra könyökölve átnyúlok Rose előtt, majd felkapok két epret a gyümölcsös tányérról, egyiket belemártva a tejszínhabba, amit mellé készítettem. Mosolyogva érintem hozzá a lány szájához, miközben én is ülőhelyzetbe tornázom magam.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 4:15 am

Remélem, hogy amiért itt a nyár, fogunk tudni majd egy pár nap vagy hét szabadnapot kivenni, abból a célból, hogy egy kicsit pihenhessünk az egész évi folyamatos hajtás után, és hogy több időnk jusson egymásra is, lazulásra, na és persze a kis „babaprojectünkre”, aminek jó lenne, ha lenne már végre eredménye, és nem olyan, aminek fájdalmas vége van, mint az eddigi három alkalommal is.
De, hogy egy kis pozitívumot is vigyek a napba, végre szombat van és nincs meló és csak Pierre van, ennél pedig nem is kell több.
Ahogy a másik oldalamra fordulok, kissé csalódottan veszem tudomásul, hogy már nincs mellettem, ami csak is egy dologra mer következtetni. Elkezdődött a nap és már nagyban vásárol, mint mindig a szombati napokon. Nem így terveztem. Azt hittem, hogy majd délig lustálkodunk egy kicsit, élvezve egymás társaságát, de ezek szerint hamar le kell tennem róla, ez pedig egy kicsit lelomboz, de hát nem baj, ott van még egy vasárnap is. Már éppen szedném össze magam, hogy kicsámborogjak a fürdőbe és megkezdjem én is a napot, amikor megérzem a kintről jövő mennyi illatokat. Még sem indul a nap? Ennek a megnyugtató gondolatnak hála, hajtom vissza a fejem és csukom be egy kicsit szemeimet, hogy pihentessem őket, ameddig be nem jön. Amikor megérzem, hogy leülve mellém fölém hajol, nem is tétovázom tovább, lágyan összekulcsolom nyakán a kezeimet, és magamra húzom, így csenve tőle egy reggeli csókot.
-Nekem csak jó ötleteim vannak, Édes. – Vezetem előre a tarkóján és nyakán keresztül a kezem az arcához, és simítom meg, hálás mosollyal nézve a szemeibe, hogy képes volt korábban felkelni még hétvégén is, csak azért, hogy csináljon egy királyi reggelit. Még egy puha csókot kikövetelek, aztán elengedve őt, magam elé tartva a takarót, ülök fel lustán, beletúrva a hajamba, hogy hátrafésülhessem, miközben szemezgetni kezdek a tálcán sorakozó kínálattal, majd felkapva egy pirítóst a szája elé tartom.
-Ne beszélj teli szájjal! – Felelek pimaszkodva, aztán közelebb csúszva hozzá, a szájára ragadt morzsát leszedem a hüvelykujjammal és én eszem meg, aztán a maradékot betermelem belőle, annak rendje és módja szerint, ám tekintetemet nem tudja elkerülni az a látvány, ahogy végig nyúlik mellettem az ágyon.
-Persze, hogy kell! Feküdni mellettem egésznap, és kikapcsolni a telefonod, bezárni az ajtót és valahogy elküldeni finom szavakkal itthonról Ronant. – Húzom végig lábszárán talpamat.
-Ez, hogy hangzik? – Nézek a szemeibe, aztán mikor az eper a szám elé kerül, leharapom az elejét, és alighogy lenyelem, feltérdelve újra megcsókolom Pierret.
-Hol ittatok tegnap? Jut eszembe. Beestél az ajtón, és úgy letepertél, hogy levegőt venni se volt időm. – Hozom szóba, amikor eltávolodom tőle, és a szájába nyomok egy mangó darabot.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 5:04 am


Egy bő negyed óra kíséretében sikerül összedobnom egy jó kis reggelit. Általában nem szoktunk együtt reggelizni tekintettel arra, hogy a hétköznapok csak egy gyors tea vagy végső esetben kávé ivással indulnak, és míg egyikünk szöszmötöl a fürdőszobában, addig a másik megissza az elkészített itókát, harap pár falatot és már el is megy. A házban maradt személynek pedig már nem igen van kedve egyedül reggelizni, így vagy út közben vesz egy jó bagettet, vagy bent a munkahelyén harap valamit. Hétvégenként pedig a megszokott rutinnak köszönhetően ahogy felébredek, megeszek egy fél kenyeret pirítósnak elkészítve. Jól van na, nagy ember vagyok, nagy igényekkel.
Most viszont szombat van, lusta vagyok mint egy kutya a negyven fokos melegben, és nem érzek túl nagy affinitást ahhoz, hogy elmenjek bevásárolni. Majd... este... talán. Nem fogunk éhen maradni, ebben az egyben biztos vagyok. Azt pedig, hogy levágjam odakint a füvet? Na nem! Azt majd Ronan szépen megcsinálja.
- Ebben soha nem kételkedtem - simítok végig párom arcán, majd hagyom, hogy felüljön és összeszedje magát annyira, amennyire szeretné.
Mikor a pirítós a számhoz ér, engedelmeskedek és annak egy darabját leharapom, majd teli szájjal hozom Rose tudtára, hogy nem azért hoztam a reggelit, hogy engem etessen, sokkal inkább magát. Néha a napfényben olyan vékonykának tűnik szegény, hogy szó szerint átlehet rajta látni.
- A végén még seggbe lő az apád egy légpuskával, hogy nem elég, hogy elvettem tőle a lányát, de még éheztetem is - morgom mosolyogva, miközben egy morzsát eltűntet a szám széléről.
Végig nyúlok az ágyon, majd egy kérdést szegezek Rosenak, hátha ő jobban tudja, mit kell ma elvégeznem.
- Valóban? Hát, én nem erre emlékszek, de ha ez lenne a lényeg, a másikat szívesen kihagynám - sandítok fel rá vidáman, majd végigsimítok vékony combján. Csak ezt követően ülök fel és kapok ki a tálból két epret, minek egyikét a tejszínbe mártom és kedvesem szájához érintem, aminek felét le is harapja, másik felét pedig én magam eszem meg, mi kis híján a torkomon akad, miután feltérdel és megcsókol. Elégedetten döntöm neki fejemet a falnak, miközben kék szemeimmel Rosaline arcát fürkészem.
- Öhmmaaaa... azt mondja, hogy.... nem tudom. De biztos jó hely lehetett, ha "beestem" az ajtón - vigyorgok kajánul, majd végigsimítva a lány törékeny testén, felsóhajtok.
- Tegnap már elkezdődött a buli a színházba, így gondoltuk iszunk egyet... csak hát az a gond, hogy a kelleténél több ment belém, aminek érzem is az utóhatását - pillantok az én oldalamon elhelyezkedő éjjeliszekrényre, amin egy egész doboz fejfájás csillapító hever - féltem, hogy begyógyszerezem magam és kapok egy jó kis szívinfarktust, de itt vagyok - dugom ki szórakozottan a nyelvem, miközben Rose kulcscsontját kezdem el cirógatni.
- Rád is gondoltam ám! - kacsintok rá, majd a kis szekrény fiókját kihúzva, előkapok belőle egy hosszúkás dobozt.
- Nem tartottam helyesnek, hogy csak én szórakozok, hogy csak nekem jó az éjszakám, így gondoltam feldobom a reggeledet, bár egy ilyen éjszaka után nem hiszem, hogy még jobb lehetne - ezzel átadom neki a bordó dobozt, ami egy díszes nyakláncot rejt, amit kedvesem már napokkal ez előtt kinézett magának egy butikban.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyVas. Jún. 17, 2012 6:33 am

Akármennyire is bánt a dolog, hogy bárhogy próbálkozunk, akármit teszünk, nem sikerül a kis poronty, mégis –ettől eltekintve-, most nagyon is úgy érzem, hogy életem egyik legjobb napja előtt állok és, hogy életem talán egyik legjobb reggelje veszi a kezdetét. Már el is képzeltem, hogy mit fogunk csinálni ma a hétvége örömére. Na, jó, igazából mindegy, hogy mit fogunk, a lényeg, hogy együtt tegyük és ne zavarjanak meg benne és egy percet se töltsünk külön, mert így is sokat kell külön utakon mozognunk a munka és hétköznapok miatt. Legalább a hétvégét hagyják már meg nekünk kettesben, teljes nyugalomban! Jót mosolygok rajta, ahogy teli szájjal magyarázni kezd. Rá is szólok ez miatt, igaz, nem azért, mert tényleg zavar a dolog, hanem csak kötözködésből.
-Hagyjál már apával! Tudod, hogy már megbékélt veled. – Koppintok rá az orrára.
-Na, jó… kicsit erős volt, hogy elhívott horgászni magával a múlt nyáron és bedőltél a csónakból a medúzák közé és csak azután segített, hogy jól kiröhögte magát… - Forgatom meg elgondolkodva a szemeimet, amint ez a nem túl kellemes kis emlékkép beugrik lelki szemeim elé. Rendesen leteremtettem apát, miután haza jöttek és Pierret be kellett vinni a kórházba, hogy ellássák a csípéseit. Utána 1 hónapig haza se mentünk hozzájuk, és fel se hívtam őket. Apát legalábbis nem.
Figyelmemet baljós, múltba tekintő gondolataimról az tereli csak el, ahogy mocorogni kezd mellettem, és Mr. Szexi módban kinyúlik mellettem.
-Nem volt semmi más… - Forgatom meg angyali ábrázattal a szemeimet, ártatlan kinézettel és még az ajkaimat is összepréselem, hogy nehogy kiszaladjon a számon, hogy valami internetes gyűlést beszélt meg mára a tanítványaival. Csak nehogy Ronan elrontsa a pillanatot és ránk rontson, hogy hol van a „gyűlésről”.
-Igen, azt én magam is tapasztaltam, hogy sok volt. – Mondom kacéran, visszagondolva a tegnap este pillanataira, miközben közelebb hajolva, leharapom a felém nyújtott eper csúcsát, végezetül megcsókolom.
-Valóban? A harmadik feles után? – Pimaszkodom, kiöltve a nyelvem, aztán igyekezve, hogy bepillantást nyerjek a háta mögé, nyújtogatni kezdem a nyakam, hogy mit keres az éjjeliszekrényben. A hosszúkás doboz láttán viszont eláll a szavam, és a szám elé kapom a kezeimet örömömben.
-Isten vagy! – Szinte visítok a boldogságtól, aztán megfordulok, hogy a nyakamba tehesse. Ha ez megtörténik, a nyakába ugrok és szorosan átölelem, hajába túrva.
-És most tudod mi következik? – Suttogom a füle mellett, meg is harapva picit játékosan a fülcimpáját.
-Kimegyünk a medencébe, ameddig még nincs nagy hőség. – Ezt követően egy puszit nyomok az arcára, és derülten elindulok a fürdő felé, útközben le is dobva magamról a takarót. Látott már ruha nélkül, nem mindegy? Felkapom a fotelból a bikinimet, és a fürdőben veszem át, majd a tükör elé állva, felfogom a hajamat egy hajgumival, mikor is tekintetem megragad a szekrényen, és rögvest elkomorulok. Arról a bútordarabról mindig a hiába való terhességi tesztek jutnak az eszembe. Most is van még bent egy kibontatlan.
-Mindjárt megyek Szivi! – Szólok ki, hogy ne legyen neki feltűnő a hosszú várakozás, aztán véve pár mély levegőt, halkan kinyitom a szekrényt és becsukva a szemem, kibontom a tesztet, hogy aztán megcsinálja. A dobozra írt két perc várakozás időt azzal töltöm, hogy idegességemben leülök a lehajtott wc ülőkére. Amint ez megtörténik, le is telik a két perc. Csukott szemmel veszem kezembe a tesztet.
-Legyél pozitív, kérlek. Pozitív, pozitív, pozitív… - Suttogom reménykedve, aztán kinyitom a szemem, és…
-Negatív… - Sóhajtom, aztán összetépem a tesztet és beszórom a kukába, majd rendezve a vonásaimat, kimegyek, mintha mi sem történt volna.
-Hogy tetszem? – Fordulok körbe.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyPént. Jún. 22, 2012 10:50 am

//ÚJ IDŐSÍK//

Benzinkúti játék folytatása

- Értettem - vigyorgok a lányra, majd megemelem a kezem ezzel is megmutatva, feladom.
- Ömm... jó, bevallom drága menyasszonyocskám az, aki olykor elpakolja a kimosott gatyáimat, de kikérem magamnak, hogy én is jófiú vagyok, elpakolom a holmimat - kérem ki magamnak határozottan.
- Igen, tudom, te mosol ránk és nem, nem vagy rendetlen! - darálom szófogadóan.
Mikor elérjük a benzinkutat, a viharfelhők villámokat szórnak magukból a fejünk felett. Hihetetlenül hülyének, ökörnek tartom magam, amiért eddig nem mondtam el neki, hogy hogy is állunk. Mindig is tudtam, hogy Rose békés teremtés, ám ha egyszer kiborul a bili, akkor aztán ott nagy gondok vannak. Természetesen érthető a kifakadása, ám még is reménykedtem abban, hogy valamilyen csoda folytán megértő lesz, mi több, letört. Ő ennek még is az ellenkezőjét produkálja, amit elfogadok, hisz belőlem is hasonló reakciókat váltott volna ki, ha róla lenne szó, nem pedig rólam. Én egyenlőre csak azzal tudok foglalkozni, hogy tartsam magam valahogy. Nem mutathatom ki, hogy beteg vagyok, hogy gondok vannak körülöttem, mivel az a környezetemre is kihat.
- Nem, nem jobb! De Rose.... ne kérdezz ennyit nem bírom felfogni! - szorítom össze két tenyeremmel a fejemet, majd homlokomat a kormánykeréknek döntöm.
- Igen, ez tény... nagyon komoly, és rontottam a helyzeten. De... tudod, nem csak az a fontos, ami velem történik. Ott kellett lennem Jodelle mellett, a csoport mellett hisz számítottak rám! Előtte már úgy is számtalan órát, edzést kihagytam, mivel orvoshoz jártam! Így azt, azt az egy alkalmat nem akartam kihagyni. Lehet, hogy neked ez érthetetlen, és hülyeségnek tartod, de ha a helyemben lennél, akkor te is ezt éreznéd.
Mikor sokadjára is beleveri a fejét a kocsi ülésébe, már nyúlnék utána, hogy hagyja abba, de inkább nem teszek semmi óvatlan mozdulatot. Amint kimondom a véres igazságot, hogy félek, rettegek, hogy netán elrákosodna az a csepp kis duzzanat, és akkor nem lenne elég az a amúgy is rengeteg időt és türelmet megnehezítő vizsgálat és kezelés, ő leorrol, hogy nem akar erről hallani többet. Így mint egy leteremtett kisgyerek fordulok el tőle és meredek ki üveges tekintettel a szélvédőn. Mikor elhagyja a gépjárművet, minden erőm elhagy. Míg eddig bár feszülten, de tudtam tartani magam, mostanra ezt már nem mondanám. Legszívesebben puszta kézzel törném ki a szélvédőt, de helyette csak nekidöntöm a fejemet az oldalsó ablaknak, így várva meg, míg visszaül.
Fejemet a vállára döntöm, és ahogy állát megérzem a fejem búbján, elönt a megkönnyebbülés. Hajamba suttogja, hogy cseréljünk helyet, amit a lehető legjobb ötletnek tartok. Nagyot nyelve, mélyeket lélegezve szállok ki a kocsiból és, hogy felfrissüljek, zsebre dugott kézzel dőlök neki a fekete járgány oldalának. A mellkasomat lehetetlenül nehéznek érzem, lábaim remegnek, fejem ködös, így még mielőtt szó szerint, padlót fognék, inkább beülök az anyósülésre.
A kocsi motorja lassan de biztosan felbőg, és bár szórakozásnak terveztük az estét, úgy tűnik, ismét lelkizésbe fog torkollni. Bár azon se lepődnék meg, ha Rose minden kristálypoharat a falhoz vágna úgy, hogy engem oda állít, miközben abban reménykedek, nem engem fog fejbe vágni.
A combomon pihenő keze megnyugtat, de közel se annyira, hogy a zaklatottságomat eltudjam űzni. Egész testemben remegve ücsörgök, kiszolgáltatottul a kocsiban. Kellemetlen érzés, hogy míg általában én vigasztalok mindenkit, addig most nekem van a szükségem a legnagyobb támogatásra.
Ahogy Rose leparkol a ház udvarában, keserű arccal szállok ki belőle, majd indulok el a ház felé, miközben kiveszem a lány kezéből a lakáskulcsot. Remegő kezem nem igen teszik lehetővé, hogy az apró kis résbe beletudjam tenni a kulcs végét, de már csak azért is megemberelem magam, és sokadik próbálkozásra sikerrel járok. A házba való belépésemet követően kulcsra zárom az ajtót, majd a kulcscsomót a kanapéra hajítom és meg se állok a hálóig, minek méretes ágyára úgy dőlök le, mintha minden erőm elhagyott volna. Szemem fehérje vérben úszik, gyomrom fáj, ég, a zaklatottságtól pedig egyre erősebb a fejfájásom.
Csillogó szemeim megállás nélkül fürkészik az oly izgalmas, hófehér falat miközben arra várok, Rose kiadja magából a dühöt és a feszültséget.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyPént. Jún. 22, 2012 10:20 pm

Védekező kijelentésére, miszerint ő is ismeri a rend fogalmát, és tudja, hogy mi hova való, csak széles mosollyal arcomon, fejet csóválok és egy pár percen belül már teljesen indulásra kész vagyok, ahogy ő is.
A kocsiban ülve jut csak el Pierre tudatáig, hogy egy tankolás azért nem fog megártani, így félre is húzódunk, kivárjuk a sorunkat, és ameddig ő bemegy, hogy fizessen, és kutakodni kezdek a kesztyűtartóban. Illetve, kezdenék, ha nem esne rögtön az ölembe annak a tárgyi, feketén-fehéren leírt bizonyítéka, hogy Pierre súlyos beteg, amit nem mellesleg eltitkolt előlem. Pont előlem…
Amint visszaszáll az autóba, már el is kezdem kicsatolni az övet. Nem tudom megmondani ennek az okát. Talán csak azért teszem, mert túlságosan is dühös vagyok rá jelen pillanatban és nem tudok egy légtérben maradni egy számomra fontos emberrel, aki eltitkolt előlem egy komoly, veszélyes dolgot.
Végezetül aztán csak meggondolom magam, és az előbb említett öt percnél sokkal többet adok neki arra, hogy elmagyarázza, mi ez, miért nem szólt róla eddig, és hogy mitől félt, mit fogok tenni, ha megtudom mindezt.
-Hát képzeld, hogy én sem bírom felfogni, hogy pont ÉN vagyok az, aki legutoljára tudta meg. – Tartom még mindig melleim alatt összefűzve a kezeimet, továbbra sem nézve rá, szemem sarkából azonban még így is látom, hogy tehetetlenségében a kormányra hajtja a fejét, ami nem is tart olyan sokáig.
-Már megint csak a meló! Mondjak neked valamit? De igen! Képzeld el, hogy teljesen nyugodtan mondhattad volna nekik azt, hogy egy ideig nem lesznek próbák. Legalábbis általad leadottak nem. És képzeld, Jodellenek is tudtál volna párt szerezni, és magad helyére is egy koreográfust, aki leadta volna helyetted az órákat. Ha az ember ilyen súlyos beteg, akkor azt komolyan kell venni, te pedig az egészet félvállról vetted! És mondjak még valamit? Ha mondjuk egy évig nem léphetsz színpadra, akkor egy évig nem fogsz színpadra lépni, na pedig soha többet nem táncolhatsz, akkor SOHA nem fogsz! Ha az egészséged múlik rajta, akkor nem fogom engedni! – Hadarom felháborodva, ekkor már felsőtestemmel felé fordulva, aztán lassacskán eljut a tudatomig, hogy mégis csak haldoklik és, hogy lehet nem tudnak segíteni rajta, ezért tehetetlenségemben nem egyszer hozzá ütöm fejemet a támlához, majd hirtelen felindultságtól vezérelve, kiugrok a kocsiból, hogy elinduljak haza. Ha kell, akkor gyalog fogok! Azonban alig telik el pár perc, máris megtorpanok, és nem jutok tovább a benzinkút területénél. A beteg vőlegényem bent ül a kocsiban és szüksége van rám. Jobban, mint eddig bármikor, bármiben. Futólépésben igyekszem vissza a kocsiba, és ülök be, hagyva, hogy a fejét a vállamra hajtsa. Ezt követően ajánlom csak fel a helycserét, bár nem vagyok benne biztos, hogy sokkal jobban fogok tudni koncentrálni a vezetésre, mint ő, de nem ülhetünk itt napestig.
Vezetés közben végig a combján pihen az egyik kezem, hagyva, hogy pár könnycsepp végig folyjon az arcomon, lecsöppenve az államról. A ház garázsában szívom magamba az első mély levegőt mióta elindultunk, és követve a példáját, szállok ki én is, elindulva utána a házba, ahova beérve, ledobom a kocsi kulcsot –azt sem tudom, hogy hova-, lerugdosom magamról a cipőt, aztán a konyhába menve, könnyektől vörös szemekkel felteszek főni egy teát. Ameddig az el van magának, bemegyek Pierrehez a szobába és megállok az ágy mellett. Nem vagyok egészen biztos abban, hogy azok után, ahogy viselkedtem, szüksége van a társaságomra, de majd úgyis elküld, ha akar…
Addig is csak leülök hozzá az ágyra, fejét az ölembe hajtva, így kezdve el birizgálni a haját.
-Baby, megoldjuk. – Mondom biztatóan.
-Azt mondták, hogy még nem dőlt el minden, nem? Felhívjuk az orvosod és kérünk egy időpontot. Minél hamarabb túl kell esned ezen az operáción. – Nyitom fel a szemeit, aztán lehajolva, megcsókolom.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptyPént. Jún. 22, 2012 11:16 pm


Úgy érzem, hogy estének nézünk elébe. A mozi, melynek próbáltam ellent mondani, emellett a kis veszekedés mellett, magénak a mennyországnak tűnik ezekben a percekben. Kellet nekem azokat a nyomorult papírokat és gyógyszereket bennhagynom a kesztyű tartóban, mikor tudtam, Rose képes mindenhova benézni, hogy rend van-e, vagy puszta kíváncsiságból.
- Senki nem tudja... csak én és az orvosok. Nem mondtam még el senkinek, mivel tudtam, kitört volna a káosz, amivel nem tudtam volna megbirkózni tekintettel arra, hogy még nem vagyok ura a helyzetnek. De hidd el nekem, próbáltam! Többször meg akartam próbálni, többször álltam úgy elég, hogy na most elmondom. De mint feltűnt párszor, nem sikerült. Emlékszel, mikor múltkor odaálltam eléd, és elkezdtem mondani, hogy "Rose mondanom kell valamit"? Ezt akartam mondani, de eltereltem a szót, mert nem tudtam hogyan fogalmazzam meg. Nem olyan egyszerű, mint ahogy te gondolod! - sóhajtom.
Mikor a melót kezdi el emlegetni, meglepetten, remegő kezekkel figyelem őt, míg hallgatom kemény szavait, miben van igazság. Lehet, hogy túl naiv vagyok? Az utolsó mondatai viszont megrendítenek, így egy hangos nyelés kíséretében fordulok ismét előre.
- Csak az a baj Rose, hogy efelől nem te fogsz dönteni. Tudod jól, hogy a tánc az életem, és ha ezt abbahagynám, nem lenne más! Mit vársz, hogy visszamegyek kőművesnek? Nem! - emelem meg a hangomat, majd rácsapok egyet a kormányra.
Rossz megbékélni azzal a tudattal, hogy haldoklok. Jó, ez nem teljesen igaz, mivel lehet még kezdeni vele valamit, többek között eltávolítani anélkül, hogy kemoterápiára kellene járnom. De mind ezek ellenére ott van még a történetben az is, hogy bármikor kiújulhat, és ha nem veszik ki idejében, akkor rosszabbra fordulhat az állapotom. Nem tudok megbékélni a sorsommal még akkor se, ha kénytelen vagyok.
Ahogy Rose felajánlja, hogy cseréljünk helyet, lassított felvételben szállok ki a kocsiból, mi mellett egy pillanatra megállok, hogy levegőhöz jussak, de végül beszállok az anyósülésre. Hazafelé vezető úton a lábamon pihenő keze megnyugtat, de még így is nehéz tartani magamban az életet. Fejemet az ablaküvegnek döntve kémlelem a tájakat, mígnem beérünk az udvarba, majd a garázsban. egész úton nem váltottunk egy szót sem, ami most érthető, hisz sikerült igencsak felborzolnom a kedélyeket. Majd meg békélünk. Ahelyett, hogy bármi mást csinálnék, szó nélkül besétálok a hálóba, hol az ágyra dőlve kémlelem a jelen pillanatban oly érdekesnek tűnő plafont. Eddig nem voltam ilyen szinten beparázva ettől az egésztől, de most, hogy ki kellett mondanom mindent, olyan valóságosnak tűnik, hogy még a vállam is beleroskad. Menyasszonyom jelenléte pillanatok alatt megnyugtat főleg akkor, mikor leül az ágyra, fejemet pedig az ölébe teszi. térdét cirógatva fekszek és tűrök, miközben meghallom a hangját.
- Azt mondták, hogy még nem rákosodott el, viszont egyre nő, ami nem jó. Nem dőlt még el semmi, de mikor elmentem valamelyik nap az orvoshoz, az azt mondta, hogy jobb lenne minél hamarabb túlesni rajta, mivel annál kisebb a kockázata. Szerinte jobb lenne a következő egy hétben elkezdeni a kezeléseket és a műtétet is, szóval már elkezdett egyeztetni az orvosokkal a kórházban... és... majd hív, ha sikerült jutnia valamire - pillantok fel a lányra, majd egy óvatos mosolyt megengedve magamnak, megsimogatom az arcát. A csókot viszonozom.
- Rose, kifogom bírni, még a legrosszabbat is ami jöhet, ígérem. Csak arra kérlek, hogy légy mindvégig mellettem, oké? - nézek mélyen a szemébe, miközben az arca kezd elhomályosodni előttem, mivel szemembe ismét könnyek sokasága gyűlik. Idiótának és túl érzékenynek tartom magam, de most muszáj, hogy levezessem valahogy a feszültséget.
- Ronnak is el kellene mondani valahogy... - suttogom, miközben megdörzsölöm a szemeimet. Húsz éve ismerem az öcsémet, Rose és Ron az egyetlen, akihez olyan szinten ragaszkodok, mint senki máshoz.Ők a családom. De az az igazság, hogy nem ezzel a betegséggel akartam még szorosabbra fűzni a kapcsolatunkat - Őt is ki kell vizsgáltatni. Nem akarom, hogy oda jusson, ahova én - folytatom remegő hangon, le sem véve tekintetemet menyasszonyomról. Ha elveszíteném az öcsémet, nagyobb csapás lenne számomra, mint ez a nyavajás betegség, amivel jelen pillanatban együtt kell élnem.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 1:47 am

Nem hittem volna soha, hogy egyszer egy ilyen fontos dologról én leszek a legutolsó ember, aki majd tudomást szerez, azt is úgy, hogy én magam jövök rá. Vajon meddig tudta volna mindezt egy csepp bűntudat nélkül tovább titkolni? Addig, ameddig a szemem láttára be nem tolták volna egyszer a műtőbe? Az elkövetkezendő percekben minden lehetetlen dolog megfordul a fejemben.
Ilyen helyzetekben egy ember sem tud megfelelően gondolkozni, és akaratlanul és mond is olyanokat, amiket a későbbiek folyamán tudja, hogy meg fog bánni, még is akkori, abban a pillanatban, amikor cselekszik, vagy ki mondja, amit nem kéne, úgy gondolja, hogy az a leghelyesebb dolog, amit tehet.
-Azt hitted, hogy elutasítalak vagy, hogy elhagylak miatta, igaz? – Kérdezem, valamivel lejjebb víve a hangerőt annál, ahogy az előbb is hőbörögtem. Ha viszont tényleg arról van szó, amit most is mondtam, és csak ezek voltak az okai annak, hogy nem volt elég mersze ahhoz, hogy elmondja, akkor megint csak csalódnom kell. Azt hittem, hogy párszor már világosan, nyíltan és őszintén sikerült a tudtára hoznom, hogy történjék bármi, bármelyikünkkel, nem fogom őt elhagyni soha, semmi pénzért. Most meg komolyan ott tartunk, hogy nem hisz a szavamnak, vagy nem bízik bennem?
Nekem is mind a három alkalommal rögtön sikerült elmondanom, hogy elvetéltem, akármennyire is hihetetlen és fájdalmas is volt kimondani és elfogadni, hogy a babánk még jóval azelőtt meghalt, hogy elkezdhetett volna úgy igazán élni.
Nem féltem attól, hogy elhagy, pedig számtalan oka meg lett volna rá, hogy ezt tegye, hiszen az utolsó után még annak is felmerült a lehetősége, hogy talán már soha nem eshetek többet teherbe ennyi vetélés után, ő pedig egy idő után –már most is, akárcsak én-, gyereket akarna, amit én nem tudnék neki megadni.
Ezek után szerintem már egyértelmű, hogy miért akarom neki megtiltani a táncot, ha az egészsége függ a dologtól. A jelek szerint azonban a végsőkig ki fog tartani. Kijelentésében elcsípek azonban valamit, amiről soha nem gondoltam volna, hogy bármikor is hallani fogom.
-Szóval az életed, mi? – Kérdezem összeszűkített szemekkel fejet rázva. Szóval akkor a társulat, a tánc, az edzések, próbák, előadások, Jodelle, mind mind fontosabbak neki, mint én?
Ezután végleg betelik a pohár, és úgy ugrok ki a kocsiból, mintha az bármikor robbanhatna. Páran, akik a benzinkútnál vannak, meg is néznek alaposan, hogy mi a fene ütött belém. Zaklatottan, elfojtott sírás közepette kezdek el botorkálni az út felé, mikor bevillan agyamba egy gondolat, és annak ösztönzésre azonnal vissza is fordulok.
Pár perces néma csend után- ami a kocsiban pereg le-, helyet cserélünk, és elindulunk haza. Úton hazafelé egyikünk sem szól semmit. Mind a kettőnknek meg kell nyugodnia, hogy logikusan, racionálisan tudjunk gondolkodni a továbbiakban és, hogy Ronan ne lássa, hogy valami baj van, ha már esetleg akkor otthon lenne, amikor mi is hazaérünk.
A kocsit leteszem a garázsba, majd elindulunk fel. Szerencsére még nincs a láthatáron, így van időnk arra, hogy kigondoljuk a „hogyan továbbot”
Ameddig Pierre bemegy a szobába és levágódik az ágyra, én felteszek főni egy fekete teát, majd utána eredek, felmászva hozzá az ágyba, hagyva, hogy fejét az ölemben pihentesse.
A csók után végig hallgatom az ötletét. Ameddig beszél, ujjaimmal előröl hátra szántom homlokából a haját, többször is megismételve.
-Mikor voltál orvosnál legutóbb? – Sóhajtom halkan kérdésemet, mintha csak attól félnék, hogy valakit felébreszthetek.
-Persze, hogy melletted maradok! – Simítom meg az arcát a homlokától egészen az álláig, aztán remegő ajkaimat újra egymáshoz préselem.
-Nem fog odajutni, ahogy te sem! Meg fogsz gyógyulni, én tudom! De neked kell elé állnod és elmondanod neki mindent. Ez már nem az én asztalom, de ha szeretnéd, ott lehetek veled. – Nézek bele őszintén a szemeibe, majd az elkövetkezendő néma percekben meghallom a konyhából beszűrődő teafőző hangját.
-Mindjárt jövök. – Nyomok egy gyors puszit ajkaira, és felkelve, kimegyek a konyhába, ahol először nem csinálok mást, csak rátámaszkodom a mosogató szélére, és próbálok megnyugodni kicsit. A teafőző többszöri jelzésére térek magamhoz, és megdörzsölve szemeimet, öntök ki két-két bögrébe. Útközben a háló felé még előveszek egy szem nyugtatót is a táskámból.
-Ülj fel, ezt pedig idd meg. Hoztam nyugtatót is. Lehet el is alszol majd tőle. Nekem is ezt írta föl az orvos az utolsó vetélésem után… - Ülök le az ágyra, egyik lábamat magam alá hajlítva, és átnyújtva neki az egyik bögrét a gyógyszerrel együtt, míg a másik bögrét megtartom magamnak
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 2:28 am


Mind végig magam alatt vágtam a fát, amit a mai nap folyamán meg is gyújtottam. Eddig is rettegtem a következményektől, ám most, hogy ezt ki is mondtam Rosenak, még inkább valószínűvé vált, hogy bármikor eljöhet a vég. És a félelmem beigazolódott. Már gyerek koromban jártunk kivizsgálásokra, remélve, hogy én nem leszek rákos, mint annak idején az anyám. Akárhányszor elmentünk, nem mutatkozott egyszer se, hogy lenne valami baj. Ám ahogy abbahagytam, mivel időpazarlásnak véltem, elkezdődött. Lehet, hogy csak rá négy évre, de akkor is itt van, megérkezett az, amitől nem csak én, de a nagyszüleim is rettegtek. Most pedig egyedül próbáltam vele megbirkózni, amit rosszul tettem, hisz van egy menyasszonyom, egy csodálatos lány, aki megérdemelné, hogy mindent tudjon, ami körülöttem történik. De eltitkoltam előle. Eltitkoltam, bár ő úgy véli, hazudtam neki. Nem hazudtam, nem lennék képes. Csupán nem voltam elég erős, hogy elmondjam, a kettő pedig nem ugyanaz. Az a lényeg, hogy elrontottam.
- Nem Rose, nem hittem azt... illetve lehet, hogy egy részem azt hitte, elvégre mindenkiben benne van, így bennem is. Bennem van az, már a kapcsolatunk elejétől fogva, hogy egyszer megunod az egészet és arra érek haza, hogy már nincs a házban a holmid. De most lehet, hogy nem ez volt az egyik érzésem... nem tudom Rose - érzem, hogy hülyeségeket hadoválok össze, de jelen pillanatban úgy zsibbad mindenem, hogy nem tudok ésszerű mondatokat kinyögni.
Helycsere után mindketten néma csendben ücsörgünk a kocsiban. Ha másról veszekedtünk volna, már rég bekapcsoltam volna a rádiót, hogy az feloldja a hangulatot, de mivel most teljesen más a szitu, halálos és rémisztő, inkább nem akarok semmit hallani, csak a kettőnk ideges szuszogását és a kocsi kerekének sustorgását, ahogy az aszfalttal érintkezik.
Amint beledőlök az ágyba, legszívesebben bevennék egy marék altatót, de ébren akarok lenni addig, míg meg nem beszéljük legalább az elejét Roseval. Szükségem van rá és a támogatására, ahogy Ronéra is, így nem halogathatom sokáig azt se, hogy elmondjam neki. Még egyszer nem akarok ekkorát hibázni, és ismerem az öcsémet. Ha kiderül, hogy sokáig halogattam előle, képes lenne a puszta kezével megfojtani, mielőtt a rák vinne el.
- Szerdán - suttogom - a Doktornő azt mondta, értesíteni fog pár napon belül, de ha szombat délutánig nem hív, akkor én hívjam őt. Nem tudom... elég ijesztő ez az egész - osztom meg a lánnyal, miközben lehunyom a szemem, ahogy hajamat birizgálja. A kijelentése hallatán nagyot nyelek.
- Igen tudom... de félek, hogy nem a rák öl meg akkor, hanem ő. Lehet, hogy valami nagydarab biztonsági őrt kell hívni, míg elmondom neki. Akkor legalább egyben maradnék - mosolyodok el. Próbálok nem túlságosan belemerülni a letargiába, különben az a következő napjaimra is kifog hatni. Ahogy megszólal a teafőző a konyhában, Rose elhagyja a szobát, én pedig üveges tekintettel meredek tovább magam elé, mivel menet közben félig ülő helyzetbe tornáztam magam. A lány parancsának eleget téve felülök teljesen, majd átveszem tőle a bögrét és a nyugtatót is, amivel hirtelen nem tudok mit kezdeni.
- Kis bogyó nagy embernek? Engem is kiüt vele, vagy csak a magad fajta, negyven kilós kislányokat? - érdeklődök magam elé tartva a fehér bogyót, ám nem vacakolok tovább, beveszem és leöblítem egy korty teával.
A hatását csak tíz perc múlva érzem meg. Lehet, hogy immáron teljesen lehiggadtam, de el is álmosodtam. A mellettem ücsörgő lány csuklója után nyúlok, majd magamhoz húzom ezzel is kérlelve, feküdjön le mellém.
A következő négy-öt órát, egymás karjaiban alusszuk végig anélkül, hogy az arcunkon bármi meglátszódna az elmúlt másfél órából. Szép, meghitt pillanatai is lehetnek a napnak, nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 2:59 am

Elképedve, nagyokat pislogva, némán hallgatom végig, ahogy bevallja az egyik, talán legnagyobb félelmét. Attól fél, hogy elhagyom? Ez a tudat megint újabb és újabb gondolatsorozatot indít meg bennem, és akármennyire is nem akarom ezt feltételezni, de megint csak azt gondolom, hogy ez egy újabb olyan dolog, ami azt mondatja, hogy nem bízik bennem eléggé.
-Tudod, fáj hogy ezt feltételezed, amikor nem tudom más mellett elképzelni az életem, és nekem lenne igazából okom arra, hogy féltékeny legyek, vagy hogy ilyen feltételezésekkel álljak elő. Kettőnk közül nekem kellene nap, mint nap attól rettegnem, hogy mikor fogok arra hazaérni, hogy te, a cuccaid és a kocsi már nincsenek otthon. Félnem kéne, hiszen mi van, ha MIATTAM nem lehet majd gyerekünk soha? Tudod, hogy megmondták az orvosok, hogy nőtt a meddőség kockázata. Te is ott voltál velem, amikor felkészített erre minket az orvos, na meg… más oka is van annak, hogy félnem kéne, hogy elhagysz. Táncos vagy. Mindennap körbe vagy véve szebbnél szebb lányokkal, nőkkel, és Jodellevel is elég jól egy húron pendültök, a szenvedélyes társas táncokról nem is beszélve. Szerinted miért nem megyek be soha egy próbára sem, vagy az előadásra? Mert nem akarom azt látni, ahogy más nővel kell egymás simulnotok… - Fejtem ki hosszasan azt, amit már rég elkellett volna neki mondanom, csak eddig soha nem mertem vagy éppen nem láttam értelmét, jelentőségét. De, ha már felmerült, akkor úgy gondoltam, hogy ez a legmegfelelőbb alkalom arra, hogy mindent bevalljak neki. Beszédembe és hangomba egy csepp féltékenység is vegyült, amikor megemlítettem a munkáját, de hát melyik egészséges menyasszony nem féltékeny arra a nőre, aki nap, mint nap együtt van a vőlegényével a közös munka miatt?
Miután az újabb kiakadásomat visszaszállok a kocsiba –immáron már helyet cserélve-, egyenesen hazáig vezetek. A házba belépve aztán egy szót sem szólva, mind a ketten elindulunk oda, ahova most a leginkább vágyunk. Ő a hűvös szobába, én pedig a konyhába a tea végett, amit hagyok főni. Addig is bemegyek hozzá, és az ágyra ülve, hagyom, hogy fejét az ölembe hajtsa. El is kezdem simogatni a haját, egyszer még meg is csókolva.
-Jó. Holnap szombat. Szépen felhívod majd, vagy majd én. – Szemléltetem vele, hogy mi is lesz a holnapi tennivalója, aztán kiugorva mellőle, a konyháig meg sem állok, ahonnan két gőzölgő bögrével és egy nyugtatóval térek vissza.
-Nem fog megölni és dühös sem lesz szerintem, ha időben szólsz neki, bár amilyen forrófejű… nos… lehet, hogy ideges lesz –ami teljesen természetes reakció lenne részéről, hiszen valahol még mindig gyerek-, és ránk csapja majd a lakás ajtót, de úgy sem tudna rád hosszútávon haragudni. – Nyugtatom meg, miközben felé nyújtom a bögrét és a gyógyszert is. Saját bögrémet két tenyerem közé szorítom, miközben egy szerény mosollyal nézem, ahogy tanulmányozza a fehér bogyót.
-Hé! Már megint a súlyommal jössz? Múltkor még azt mondtad, hogy 50 kiló vagyok, most meg már lefogytam 40-re, vagy mi a franc? – Nevetem el magam halkan, és kortyolok párat én is a forró folyadékból, egészen addig, ameddig meg nem látom, hogy kezd elálmosodni, mire csak leteszem a bögrét, és szó nélkül mellé bújok, hogy vele együtt aludhassak.


//Játék vége//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A ház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: A ház    A ház               Empty

Vissza az elejére Go down
 
A ház
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Lakórészleg :: Lakónegyed :: Lakások, házak :: Rosaline és Pierre otthona-
Ugrás: