Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
Benzinkút               EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
Benzinkút               EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
Benzinkút               EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
Benzinkút               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
Benzinkút               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
Benzinkút               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
Benzinkút               EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
Benzinkút               EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
Benzinkút               EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Floyd Maxton
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Lucy Sell
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
Benzinkút               I_vote_lcapBenzinkút               I_voting_barBenzinkút               I_vote_rcap 

 

 Benzinkút

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 3:30 am

Benzinkút               London01100003-04n
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 3:42 am


Rose csak hosszú noszogatás árán tudott rávenni arra, hogy menjünk moziba. Valamiért nem volt kedvem kimozdulni otthonról, mint emellett annyi DVD-nk van otthon, mint a szemét. A feléről szerintem még maga a kisasszony se tudja, hogy mi az, csak vesszük a leárazott, eredeti DVD-ket, vagy épp kiírjuk azokat.
Egy szál törülközőbe csavarva billegek ki a fürdőszobából, miközben a kocsikulcsot keresem.
- Komolyan cica, szerintem pattogtathatnánk pattogatott kukoricát, beülhetnénk a nappaliba, és nézhetnénk filmet ha akarod, hajnalig is. És mind ezt megtehetnénk ingyen - próbálom menteni a menthetőt, viszont van egy olyan érzésem, hogy nem fogok elérni vele semmit. Amit egyszer a fejébe vesz, arról nem mond le egykönnyen. Én pedig szeretek a kedvébe járni.
A törülközőt ledobva a földre, gyorsan felkapok magamra egy új alsónadrágot, egy fekete farmert és hozzá egy fehér rövid ujjút, majd a fürdőszobában felakasztom a fehér, nedves törülközőt a fogasra. Hajamat a tükör előtt gyorsan megborzolom, majd kiviharzok onnan, hogy párom hol tart a készülődésben. Remélem most az egyszer nem kell minden ruháját végignéznem, hogy melyikben a legcsinosabb. Soha nem hiszi el, mikor mondom, hogy ő mindenben gyönyörű, bár ezt minden férfi akinek menyasszonya vagy felesége van, átéli.
Egy bő fél óra múlva szállunk be a fekete kocsiba, majd indulunk el végre a célunk felé. Igazából nekem nem a célom, én nagyon jól elszórakoznék otthon, sokkal inkább Rose célja, én pedig, hogy megmentsem a becsületemet, csendesen tűrök.
- Egyáltalán van már ötleted mit nézünk? Vagy csak elmegyünk és megnézzük mi van? Ha meg semmi, akkor beülünk valamire? - érdeklődök gonosz mosollyal, miközben rákanyarodok a főútra. Csak ekkor szúr szemet, hogy a kormány mögött pirosan villog egy kis rubrika, én pedig bocsánatkérő pillantást vetek a mellettem ülő Rosera.
- Kénytelenek leszünk tenni egy kis kitérőt - állapítom meg elhúzva a számat, majd a következő sarkon lefordulok, hogy célba vegyük a benzinkutat, hol egy darabig várni kell, mivel irdatlan hosszúságú sor áll.
- Mi a franc? Mindenkinek ilyenkor kell tankolnia? - teszem fel a kérdést a kelleténél hangosabban. Tíz perc múlva végre sorrajutunk. Miután meg tankolom a kocsit, félre állok vele, hogy ne legyen senkinek útba, majd felkapva pénztárcámat menyasszonyomra nézek.
- Két perc és itt vagyok - nyomok egy puszit a szájára, majd kiszállok a kocsiból, majd elindulok az épület felé, hogy kifizethessem a drága benzint.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 6:03 am

A mai napon –kiélvezve a hétvége közeledtét-, úgy döntöttem, hogy itt lenne az ideje annak, hogy egy kicsit kimozduljunk kettesben valahova Pierrevel, ami nem a Moulin Rouge. Mindenféleképpen egy olyan helyre akartam menni, ahol már rég voltunk együtt, és ahol tényleg kikapcsolódhatunk egy kicsit. Erre egy ilyen meleg napon nincs is jobb hely, egy hűtött, légkondicionált mozinál és valami vígjátéknál, ami még el is feledtetheti velünk egy pár órára az elmúlt időszak drámai, tragikus történéseit.
-És abban mi lenne a pláne? Attól még ugyanúgy itthon lennél, ez pedig arról szól, hogy ELMENJÜNK valahova. Emlékszel? – Nézek hátra rá vállam fölött, miközben egy szál bugyiban és melltartóban a fiókomban kotorászok egy nejlonharisnya után.
-Nézd meg! Ez mi? – Fordulok szembe vele, kifeszítve az arcom elé egy harisnyát, amin kapásból három lyukat is tudok mutatni. Meg mernék rá esküdni, hogy ez az egyik legújabb, még egyszer sem használt darabom.
-Mehet a kukába úgy, hogy egyszer sem volt rajtam. – Ejtem le magam elé a földre, aztán átlépve, a szekrényhez megyek, és kinyitva annak mind a két ajtaját, oldalra biccentett fejjel, elmélázva kezdek el keresgélni valami olyan darab után, amit moziba is fel lehet venni. Végül egy fekete csőszárú farmer és egy türkizkék tunika mellett döntök, aminek spagetti pántja tökéletesen megfelelő ebben a borzasztó, elviselhetetlen hőségben. Rövidre vágott hajamat egy aprócska copfba gumizom össze hátul a tarkómon, aztán egy-két bizsut magamra akasztva, már készen is állok az indulásra.
-Na, gyors voltam? – Lebbenek oda elé, amikor már ő is indulásra készen áll. Ha nem számítjuk bele még azt a bő 1 órát amit sminkeléssel és megannyi más ruhának a felpróbálgatásával töltöttem, akkor egész szélvésznek vagyok nevezhető a mai napon. Elégedett, vidám mosollyal az arcomon zárom be a lakás ajtaját és ülök be Édes mellé a kocsiba, bekötve az övemet.
-Már meg is rendeltem a jegyeket, de az titok, hogy mit nézünk. – Nézek bele azokba az igéző kék szemekbe a visszapillantó tükör segítségével egy pajkos vigyorral, miközben válaszolok. A kitérő szó hallatán azonban elhúzom a szám, és kénytelen vagyok elfogadni a tényt, hogy már megint egy vagyont fogunk elkölteni arra, hogy teli töltsük a kocsi tankját. Túl sokat esznek ezek a mercik manapság már…
-Siess! – Szólítom fel rá, majd a fenekét nézve –fejemben pajzán gondolatokkal-, figyelem, ahogy megkerüli a kocsit, hogy tankoljon. Amint ez bekövetkezik, visszapattan a kocsiba, félreáll, lop egy gyors puszit a számról és bemegy, hogy fizessen. Ekkor kezdi el valami irgalmatlanul irritálni az orromat, aminek természetesen egy elkerülhetetlen tüsszentés a vége, ami –mily’ meglepő-, de azonnali orrfújást igényel. A táskámban történő kutakodás után jut eszembe, hogy nem volt időm elrakni papirzsepit, ezért kénytelen vagyok a mindig rumlis és teletömött kesztyűtartóban keresgélni. Ott minden van. Kinyitva azt, azonnal az ölembe pottyan két papír, amin valamiféle orvosi pecsét van és Pierre neve. Összeráncolt homlokkal kezdem el fürkészni, miközben egy orrfújásra is van időm. A legvégére érve viszont egy hihetetlen és megdöbbentő dolgot olvasok. Felnézve a papírból, teljesen átszellemülve –mintha hirtelen egy másik világba kerültem volna-, kezdek el mereven kibámulni a szélvédőn. Megrázva a fejem, újra lenézek a lapokra, de azon semmi sem változott. Mit is vártam?
-Felesleges indítanod… - Mondom monoton hangon, rá se nézve, amint visszaül.
-Beszélgessünk egy kicsit előbb erről. – Tolom az orra elé a pozitív tesztet.
-Van rá úgy… hmm… lássuk csak. Öt perced. – Ekkor már kapcsolom is ki a biztonsági övet. Lehet, hogy egy ilyen helyzetben megértőbbnek, együtt érzőbbnek kéne vele lennem, ha már társak, vagyunk, de… igen. Pont ezen van a hangsúly. Ha már társak vagyunk. Akkor miért nem szólt róla?
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 6:39 am



- Igen, ez igaz, de... nem tudom. Nem akarok a pénzzel támadni, elvégre manapság van bőven. De... ahogy elnéztem, nem sok mindent adnak a moziban, és azt is hamar le lehet szedni a netről anélkül, hogy pénzt dobtunk volna ki rá - adom válaszul, miközben becsatolom az övemet.
Felháborodottságára szemöldököm a homlokomba csúszik.
- Szembiztos harisnya mi? Komolyan mondom drágám, annyi pénzt költesz ezekre a nyamvadt harisnyákra, mint én az alsógatyáimra. De azok legalább nem szakadnak el, és nem kell kéthetente újat vennem a legközelebbi boltban - nézek rá mosolyogva.
- Mind emellett csak idegbajt kapok tőle esténként, mikor eljutunk odáig, hogy le kell vetkőztesselek - vonom meg a vállam ezzel is jelezve, nem kell az a harisnya.
- Tragédia... sirassuk meg? - gúnyolódok ragaszkodásán, kiakadásán. Ezt követően megrohamozva a konyhát, megiszok még egy pohár vizet, majd kisétálok az előtérbe, hogy belebújjak a cipőmbe, mikor is megjelenik előttem Rose.
- Erre most komolyan válaszolnom kell? - teszem fel a kérdést, majd kezemet a tarkójára teszem és közelebb húzom magamhoz. Egy óvatos puszit nyomok a homokára. A mozi kérdése ismét előkerül.
- Igen? Hát, remélem valami nézhető dolgot találtál - pillantok rá lopva, figyelve, hogy ez a "beszólás" milyen reakciót vált ki belőle.
Mikor odaérünk a benzinkúthoz, gyorsan megtankolom a járgányt, majd ahogy azzal végzek ismét beszállok, és a kisebb parkolóban állok meg. Én se voltam oda soha azért, hogy valaki megtölti a kocsi tartályát benzinnel, a kocsit pedig otthagyja, had várakozzon rá mindenki. Így én is megadom a tisztelet másoknak, és félreállok, hogy ne kelljen rám várni még annak ellenére se, hogy hamar szoktam végezni. Mikor meghallom a Rose hangját, már zárom be az ajtót, így csak intek egyet jelezve, hogy tudomásul vettem és sietni fogok. Bent viszont hosszabb időt töltök azzal, hogy kifizessem a díjat tekintettel arra, hogy a tömeg amiben kint vesztegeltem, idebent is megvolt. Sokan kávéznak, vannak akik csak beszélgetnek a benzinkút kávézó részén, és persze hosszabb sor ár az EGYETLEN pénztárnál is. Soha nem értettem, ha ekkora a forgalom, miért nem lehet még egy pénztárat beüzemelni, Ezzel nem csak maguknak, de a sofőröknek, vendégeknek is akadályt állítanak fel.
Tíz perc elteltével végül sikerrel kimászok az épületből, majd megcélzom a kocsimat, minek feltárom az ajtaját és beülök. Lelkesen helyezném bele a kulcsot, mikor is meghallom Rose hangját. Kérdő tekintettel nézek rá, mikor is észre veszem, nyitva van a kesztyűtartó, kezében pedig papírok vannak. Alsó ajkamba harapva döntöm neki a fejemet az ülésnek, miközben kék szemeimmel felé pillantok.
- Rose - suttogom, miközben megdörzsölve az arcomat felé fordulok. Mély, reszkető sóhaj kíséretében megdörzsölöm a tarkómat, majd tehetetlenül elkezdem mondani a magamét.
- Elakartam mondani... tényleg el akartam mondani, csak... nem mertem. Tudod, annyi gondod volt mostanában, hogy nem akartalak ezzel zaklatni, gondoltam egy ideig elvagyok vele egyedül, ha pedig idejét látom neki, elmondom. De... csak húztam a dolgot, mert... Rose, én magam se tudom még elhinni, hogy ez van - bökök a pecsételt papírok felé - szeretném azt hinni, hogy ez csak egy cs*szett mese, egy álom, ami csak tévútra csal... de nem! Ez a véres valóság, amit tudomásul kell vennem, csak nem tudom, hogyan, mikor olyan nehéz megemészteni, hogy anyám minden nyavajáját örököltem. Annyival könnyebb lenne, ha nem lenne semmi gond, és minden menne rendesen, a normális kerékvágásban. De úgy néz ki, hogy nem érdemlem meg és nekem kell bűnhődnöm mindenért - hangom pillanatok alatt elcsuklik, így ahelyett, hogy tovább nézném a mellettem ülő lányt, elfordulok tőle és a parkolót kezdem kémlelni.
- Amúgy, két hete állították ki a papírt, szóval csak most vállt nyilvánvalóvá, hogy tényleg daganatom van. Már... három hónapja bajlódok vele. Már meg akartak műteni, de... nem álltam készen, tudtam, hogy még te se tudsz róla, és akkor voltak a versenyek. Nem hagyhattam cserben a csapatot. Így bár lehet, hogy úgy kellett levinni a színpadról, de legalább végig tudtam csinálni. Sajnálom, hogy eltitkoltam előled, de ezt láttam a leghelyesebbnek. Tényleg el akartam mondani, csak nem voltam elég erős - dörmögöm az ujjaimat tanulmányozva, mintha azok olyan érdekesek lennének.
- Egyenlőre gyógyszerekkel kell kordában tartanom, de mivel ahogy nő, úgy kell egyre több morfiumot is beadnom magamnak... úgy néz ki, hogy a migrénnek hitt rohamaim nem azok voltak. Illetve azok, de ez váltotta ki. Két héten belül meg akarnak operálni, különben ránőhet a látóidegemre, vagy elrákosodhat. Rose, egyedül nem fogom tudni végigcsinálni... - suttogom.
- Nem akartam, hogy így tudd meg, de nekem is annyi de annyi mindent mondtak hirtelen, annyi tesztet és vizsgálatot csináltak, hogy még én magam se tudtam összeszedni magam. Kérlek, bocsáss meg - pillantok rá, ám el is kapom a fejem mivel egy forró könnycsepp gördül végig az arcomon. Ahogy azt letörlöm elmosolyodok, mivel már több mint négy éve annak, hogy nem sírtam. Mindig azt próbáltam bemagyarázni magamnak, hogy férfi vagyok, nem sírhatok. De már látom, ez nagy hülyeség volt.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 7:55 am

Bevallom, egy kicsit azért van némi igazság abban, amit mond, hiszen néha –ezt már megtanultam,főleg az alatt az idő alatt, ameddig őrült tinédzserekként még kiszöktem vele minden éjjel, hogy együtt tudjunk lenni-, egy békés, csendes, csak egymás társaságában töltött, összebújós, kettesben filmezős este sokkal többet ér, mint egy mozi, ahol nem elég, hogy rajtad kívül még legalább 30-40 embert el kell viselned magad körül, de pénzt is kell kidobnod rá, de ez is unalmassá válhat egy idő után, nem? Rengeteg időnk van még hátra a nyugdíjas évekig, amikor már mást nem fogunk csinálni, csak ezt…
-A netért is fizetsz… - Vonom meg a vállam, ha már a pénzről van szó. Tehát, ha úgy vesszük, egy film letöltés sem működik teljes mértékig online módon, de ebből elég is ennyi. Később, amikor már nem lesz elegendő, aggódhatunk a pénzért, most viszont egyenlőre sokkal katasztrófa sújtottabb területnek tűnnek a harisnyáim, és azoknak foltjai.
-Az alsógatyák, amik nem szakadnak, mi? – Emelem el arcom elől a harisnyát, sok jót nem sejtető vigyorral egyetemben.
-Kivéve akkor, amikor letépem rólad… - Lépe elé, behajlítva az egyik térdem, incselkedve húzva végig meztelen felsőtestén mutatóujjamat, amit egy csintalan kacsintás követ, végül egy ruha kiválasztás és felöltözködés. Ameddig én ezt a műveletet véghez viszem, Pierre is elkészül, „meglepő” módon hamarabb, mint én.
-Nem, úgyis tudom, hogy mire gondolsz. - Vágom rá végezetül, és behunyom a szemem, amikor magához húz, hogy egy puszit adjon a homlokomra.
A kocsiban ülve –mert ugyan hol máshol?-, jön rá Pierre, hogy nem ártana már teli tankolni a kocsit. Néha zabos tudok rá lenni, hogy csak olyankor jut ez eszébe, amikor elindulunk valahova, de hát mit tudnék tenni, mint elfogadni a tényt, hogy kénytelenek vagyunk félre húzódni az egyik benzinkútnál?
Ameddig leáll és megtankol, majd beülve a kocsiba, kitolat a sorból, én nem tehetek mást, mint türelemmel várom, hogy visszatérjen a fizetésből. Nyugodt perceimet azonban egy hapcika el is rontja, kényszerítve arra, hogy elővegyek egy zsebkendőt a kesztyűtartóból, ahonnan a zsepik helyett, két, teljesen más dolog pottyan az ölembe. Nem vagyok képes elhinni, amit látok és felfogni sem, hogy Pierre… hogy ő… hal… doklik, és még csak… nem is szólt nekem. Pont nekem. Mintha csak a sors iróniája lenne, és az akarta volna, hogy tudjam meg már végre az igazat ezzel a hirtelen „papíresővel”. Ha most nem nyúlok be oda, ki tudja, hogy mikor tudom meg?
szívem az izgalomtól és félelemtől is egyben, heves zakatolásba kezd, amint beül a kocsiba. Még ép időben állítom meg, hogy nehogy indítson és tolom elé a papírokat, aminek minden ott van, feketén és fehéren. Összepréselt, remegő ajkakkal –hogy nehogy valami meggondolatlant mondjak, vagy esetlegesen szidni kezdjem az anyját hirtelen felindultságból-, kapom felé a fejem, amint kimondja a nevem. Utána már csak melleim alatt összefűzött kezekkel, idegesen, nyughatatlan, folyton doboló lábfejjel bámulok ki a szélvédőn. Eszembe sem jut, hogy ránézzek. Ahhoz most túlságosan is csalódott, dühös és kétségbeesett vagyok.
-Mi az, hogy nem akartál ezzel zaklatni? Egy pár vagyunk már két éve! A menyasszonyod vagyok és remélhetőleg hamarosan a feleséged is leszek. A te gondod az enyém is! Egy kapcsolat bizalmon alapul Pierre, és én azt hittem, hogy ez megvan köztünk, te mégis hazudtál és csak húztad, vontad a dolgot. Mit gondolsz, meddig tudtad volna még eltitkolni? – Felháborodott hangnemem hamarosan már csak elhalt suttogás.
-Mehetne is, ha elmondtad volna még az elején, már akkor, amikor csak gyanakodtak! – Jelentem ki, továbbra sem engedve le kezeimet, amik időközben már ökölbe is szorultak.
-Mi van? Három kiba*ott hónapja??? – Szinte sikítom következő szavaimat.
-Ez… ezt én… komolyan nem tudom felfogni. – Dőlök hátra az ülésben, tenyereimet az arcomra tapasztva, hogy eltakarhassam a szemeimet egy pillanatra.
-Legalább akkor szóltál volna, amikor már az orvosok is műtétet emlegettek. Bakker! – Vágom hozzá újra fejem a támlához mérgemben, hogy idáig jutottunk.
-És a gyógyszerek is… Hihetetlen, hogy arról is hazudtál. Migrén… Na, persze! – Jegyzem meg kissé gunyorosan, hisztérikus hangon, miközben szipogok egyet.
-De én is mekkora állat voltam, hogy nem tűnt fel, hogy rohamosan fogynak a legerősebb gyógyszereink, és hogy ilyen sűrűn képtelenség, hogy egy embernek migrénje legyen. – Közben rá se nézek egy pillanatra sem, így nem is habozva tovább, egy hosszú, cifra káromkodás után kiszállok az autóból, és hangosan bevágva magam mögött az ajtót, elindulok, ám utolsó szavai, hogy nem lesz képes végig csinálni egyedül, egyre hangosabban kezdenek el a fejemben visszhangozni, és amint a benzinkút aszfaltozott útján valaki rám dudál, hirtelen magamhoz térek, és rájövök, hogy segítenem kell neki. Belerúgva a padkába, futok vissza a kocsihoz, és ülök vissza a helyemre, ekkor véve csak észre az egyre inkább csak vörösödő szemeit.
-Menjünk haza. – Mondom nagyot nyelve, megszorítva a kezeit.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 9:12 am



- Igen, de ugyan annyit amennyit mindig szoktunk. A mozira meg külön ráfizetünk. De nem baj, csak, hogy jó napod legyen, nem fogom ezzel szívni a véredet ígérem - állítom határozottan.
- Ömm... igen, egy darabig egyben maradnak, értem úgy, hogy nem kezdenek el lefoszlani rólam mert fürdök, nem másznak el mert fürdök, nem tűnnek el, mert mindig a helyére rakom őket ééééés... ennyi - dugom farzsebembe a kezemet, majd megállok előtte.
- Te egy... gyilkos nőszemély vagy - vigyorgok rá, ahogy végighúzza ujját felsőtestemen.
- Nem, azt nem tudhatod! Ennyire még mi se lehetünk összehangolódva - pillantok felé egy puszi kíséretében.
Végül kell tennünk egy kitérőt a benzinkút felé, ugyan is, híján vagyunk a benzinnek, anélkül meg nem megy az autó, ugyebár. Így lefordulva a következő utcában, rögtön meg is érkezünk.
A végzetes hibát pedig most követtem el. Illetve nem most, hanem pár nappal ez előtt, mikor orvosnál voltam és nem vittem be a lakásba se a gyógyszereket se a papírjaimat. Ilyen felelőtlen is csak én lehetek... Rose idegességére először nem tudok lépni. Csendben ülök mellette, de végül elkezdem a mondandómat .Azt, hogy el akartam neki mondani, de nem mertem, mert féltem, ezzel csak még inkább felidegesítem, elvégre egy alkalommal se sikerült babát csinálnunk, aminek lehet én vagyok az oka, de attól féltem, hogy ezzel még inkább kihúzom nála a gyufát, és engem gyanúsítva lök el magától mint egy elnyűtt kabátot.
- Nem hazudtam Rose! Soha nem hazudtam neked, csupán... titokban tartottam valamit. Titokban tartottam, ezzel megóvva téged, vagy... vagy éppen magamat - mondandóm végét már csak suttogom.
- Hidd el, nem sokáig... már akkor el akartam mondani neked, mikor a barátnőid átjöttek. Csak mivel ők ott voltak, így gondoltam nem állok ki elétek és mondom el kerek perec, hogy ha azt vesszük, haldoklok, ha nem kapok kezelést. Helyette elmentem orvoshoz, akkor kaptam meg az újabb adag gyógyszert, és azt a papírt - mutatok egy másikra, ami még mindig a kesztyűtartóban pihen.
- Tudom, tudom, hibáztam és sajnálom! De Rose...[/color] - nyögöm reménytelenül. Tudom, hogy igaza van a lánynak, de olyan rettenetesen be voltam rezelve, hogy nem tudtam beszélni róla.
Menyasszonyom szinte sikító hangnemére hátra hőkölök, majd remegő tagokkal fordulok el tőle.
- Igen, három hónapja! De Rose, az Isten szerelmére, ha te is paráztál volna mint én, elmondtad volna? Mondd! Lelkesen elém álltál volna és nevetve mesélted volna el, hogy hé, bakker! Agydaganatom van, amit ha nem műtünk meg mihamarabb, elrákosodik, vagy elnyomja a látóidegeimet és megvakulok. Ilyen lelkesen elmondtad volna? Értsd meg! Nem tudtam beszélni róla! Féltem! Félek! Félek Rose! Annyi mindent be kell még fejeznem ebben a kib*szott életben, hogy most, pont most nem mondhatom azt, hogy feladom és megdöglök! Melletted akarok lenni, meg akarlak ajándékozni egy csepp kis babával! Csak beleestem a saját magam által felállított csapdámba. Azt reméltem, hogy ha nem mondom el, elég szeretetet kapok tőled ahhoz, hogy ezt átvészeljem, majd elmondom és minden rendben lesz. Abba már nem gondoltam bele, hogy ennek pont az ellenkezője fog történni... sejtettem, hogy nem fogod hamar megemészteni, és utálni fogsz miatta. De... a remény az utolsó pillanatokban is él nem igaz? - pillantok fel rá ismét, szúró szemekkel.
- Igen, migrén. Migrénes vagyok Rose, csak nem az váltja ki, mint ami a legtöbb embernél. Nem összehúzódnak az erek a fejemben, hanem van benne egy kinövés, ami nyomja azokat az idegeket, és ezt hozza ki belőlem... Nem hazudtam neked - nyögöm remegő szájjal.
- Bocsáss meg! - suttogom, de már hiába, Rose rögtön kiszáll a kocsiból, minek ajtaját dühösen csapja be maga mögött. Reszketeg sóhaj kíséretében dőlök neki az ajtónak, fejemet az üvegnek koppintom, és ha nem lenne az a nyomorult daganat a fejembe, még erőből is hozzá vágnám. Csak hát, nem akarom, hogy gyorsan romoljon az állapotom, még van mit elintéznem.
Mikor visszaül mellém, vörös szemekkel fordulok felé, majd ahogy megszorítja a kezemet, lepillantok a két kézre, majd mély sóhaj kíséretében elmosolyodok. Ám mint egy óvodásnál, elszakad a cérna. Pillanatok alatt kicsordul a szememből az összes felgyűlt könny és még annál is több, majd hátradőlve beletúrok a hajamba.
- Édes Istenem, Rose... - döntöm fejemet a lány vállára, aki most jobban jár, ha nem kér meg arra, hogy vezessek el hazáig.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               EmptyPént. Jún. 22, 2012 10:05 am

-Azt ajánlom, ne is próbáld, mert még a végén megjárod! – Tanácsolom neki fenyegetően, ám hogy ne legyek túlságosan is ijesztő vagy éppen komoly, hagyom, hogy a szám szegletében, kényszeresen bujkáló félmosoly továbbra is ott élősködhessen.
-Te? A helyére? – Vonom fel egyik szemöldököm, ahogy komótos léptekkel már elé is sétáltam, hogy ujjamat végig húzhassam az egyenlőre még teljesen fedetlen mellkasán.
-Ezzel nem azt akartad mondani, hogy rendetlen vagyok, ugye? Még mindig én mosok rátok… - Jegyzem meg csak úgy mellékesen, bájosan szemet forgatva, aztán ellépve tőle, én is felöltözöm és szinte pillanatok alatt már a kocsiban „roboghatunk” a mozi felé, amit régen egyéként kifejezetten utáltam, ám mostanra már egészen megszerettem, főleg hogy lassan ez az egyetlen hely, ami viszonylag közel van hozzánk ahhoz, hogy jó hely legyen egy kis kimozdulás erejéig. Tényleg sokat vállalunk, főleg a Moulin Rougeban.
Kissé lehangol, hogy tankolni kell, de ha szükséges, hát legyen, ezen ne múljon egy randi elromlása!
Mosolyogva nézem, amint visszaülve a kocsiba, félreáll és elindul, hogy fizessen. Csak ezek után nyílik a kesztyűtartó és tárul elém az eddig nagyon is jól titkolt igazság, ami borzasztóbb és hihetetlenebb, mint bármi más. Azt hiszem, hogy ez minden eddigi csapáson, ami ért minket, túltesz. A vőlegényem előreláthatólag haldoklik –hacsak nem tudnak valamit tenni-, én pedig mindezt így tudom meg, és még csak segíteni sem tudok neki. Idegességemben és tehetetlenségemben, amint visszaül a kocsiba, nem is habozom, rögvest a torkának ugrok, ami –mint később kiderül-, nem a legokosabb döntés volt, de mit tud csinálni egy ideges ember, ha ilyen híreket kap kézhez? Persze, hogy az első dolga a tombolás. És én is pont ezt teszem. Látszólag egyáltalán nem akarom őt megérteni, pedig szeretnék vele együtt érezni, és átvenni némi súlyt abból a teherből, ami a vállára szakadt. Segíteni akarok neki. Mindig is ezen voltam, ha valami baj volt, de ha még arra sem képes, hogy elmondja, hogy komoly probléma adódott, akkor esélyem sincs arra, hogy valahogy megkönnyítsem a helyzetét.
-És sikerült? Jobb lett? Megóvtál engem a csalódástól és fájdalomtól, ami most ért, vagy magadat az állapotod tovább romlásától, he? – Köpöm szavaimat kíméletlenül, ahogy fejemet hátradöntöm, kezeimmel hosszas percekig elfedve az arcom. Meg is dörzsölöm a szemeimet, mielőtt újra láthatóvá tenném számomra a külvilágot.
-Pierre! EZ NAGYON KOMOLY! Ide nem elég a szeretetem, a támogatásom. Sőt, még a pozitív hozzáállás sem! Orvosi segítségre van szükséged, és azzal, hogy elhalasztottad a műtétet, lehet, hogy… csak rontottál a dolgokon. – Sóhajtom, újra és újra bele verve fejemet az ülésbe, aztán kezemmel rákönyökölök az ablak szélére, megtartva a fejem, ujjaimmal mélyen beleszántva hajamba.
A világ csak akkor kezd el homályosodni a szememben lassacskán, az idegességtől és félelemtől meggyűlt könnyektől, amikor kimondja, hogy mennyire fél is valójában. Még soha… soha nem mondott ilyet. Soha nem félt még semmitől.
-Nem akarok erről többet hallani! – Szakad el a cérna, és már ki is vágom magam előtt a kocsi ajtót, céltalanul indulva el remegő lábakon. Ám hamar visszafordulok. Úgy néz ki, hogy csak egy kis levegőzésre volt szükségem ahhoz, hogy rájöjjek, mit kell most tennem. Félre kell raknom a csalódottságomat és megbántottságomat is, és vele kell foglalkoznom. Ki kell tartanom mellette!
Ezzel a tudattal ülök vissza a kocsiba, és szorítom meg a kezeit.
Minden eddiginél is ijesztőbb ez a tétlen helyzet, főleg az, hogy ilyennek kell látnom. Csupán csak egy akadozott sóhaj –ami tanúbizonyságot tesz visszafojtott sírásomról-, az, ami felszakad a torkomból, ahogy fejét a vállamra hajtja. Minderre csak államat megtámasztom finoman a fején és tovább szorongatom a kezét.
-Cseréljünk helyet, itt a jogsim. – Suttogom a hajába, és, ha kiszáll, akkor ezt én is megteszem és máris bekövetkezhet a helycsere. Mély levegőt véve indítom be a motort, és hajtok ki a benzinkútról, egész úton egy szót sem szólva, egyik kezemet végig a combján tartva. Tartom magam, én tényleg próbálom, de a könnyimet nem tudom visszatartani, amik kis idő múlva záporozni kezdenek a szememből.

//Folyt. köv. máshol//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Benzinkút               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benzinkút    Benzinkút               Empty

Vissza az elejére Go down
 
Benzinkút
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Franciaország :: Párizs-
Ugrás: