Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
Chez Clement étteremlánc EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
Chez Clement étteremlánc EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
Chez Clement étteremlánc EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
Chez Clement étteremlánc EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
Chez Clement étteremlánc EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
Chez Clement étteremlánc EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
Chez Clement étteremlánc EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
Chez Clement étteremlánc EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Floyd Maxton
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Lucy Sell
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
Chez Clement étteremlánc I_vote_lcapChez Clement étteremlánc I_voting_barChez Clement étteremlánc I_vote_rcap 

 

 Chez Clement étteremlánc

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptySzer. Jún. 13, 2012 2:39 am

Chez Clement étteremlánc Chez-clement_www.kepfeltoltes.hu_
Egy hosszú utca, hol minden elegáns étterem fellelhető.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 2:33 am

Kendra

Ma voltam olyan veszettül kedves a drága csoportommal, hogy eleget téve kérésüknek, ma nem rendeltem be őket próbálni. Meg kell hagyni, rettenetes hőség van, mely inkább kíván hűsölést, jéggel és citrom karikával díszített kólát, bikinit és fürdőnadrágot, mint egy méretes, kimondhatatlanul meleg balett termet, hol ráadásul még a légkondi is csődöt mondott a tegnapi nap folyamán. Így nem csak nekik, de magamnak és páromnak is megtudtam kegyelmezni, ugyanis nem volt szükség arra, hogy ma bemenjek a színházba. Helyette kézen fogva Rose-t, elmentünk moziba, vásárolni, miután pedig hazadobtam bejelentette, hogy két-három rég nem látott barátnője fogja meglátogatni, kik már Angliában élnek hosszú évek óta, így finoman szólva, el lettem paterolva otthonról. Azt persze még megvártam, hogy megérkezzenek csak, hogy tudjam, kikkel hagyom egyedül pátyolgatni való menyecskémet. Végül is a zavart kuncogásokon és szempilla rebegtetésen mást nem kaptam, agresszívnek pedig nem igen tartottam őket. Szóval... nyugodt szívvel hagytam el a házat, amit amúgy is megtettem volna tekintettel arra, hogy vérvételre kellet mennem. Kellett? Nem csak kellett, még most is itt ácsorgok a rendelő előtt és várok türelem híján az orvosra, hogy végre bemehessek. Már közel két órája ücsörgök itt szorgalmasan, mint akit ideragasztottak ahelyett, hogy kijelenteném, majd visszajövök akkor, ha nem lesz ilyen forróság. Tudni illik ugyanis, hogy a legtöbb beteg aki itt van, az a hőség miatt ücsörög vagy rókázik jobbra-balra, legnagyobb örömömre. De nem, Pierre maradjon türelmes, Pierre maradjon higgadt és várjon addig, míg éjfélkor végre sorra kerül. Már csak az a vicces, hogy négy órakor be kellett volna jutnom, most pedig így hat óra magaslatában kezdem enyhén szólva unni a helyzetet.
- Pierre? Gyere, a végén még elülöd magad! - hallom a fiatal doktornő hangját. Jogos, már VIP belépőm van ide, szóval nem állok le hepciáskodni, mikor tegeződik, ellentétben néhány emberrel magam körül. Mély sóhaj kíséretében tápászkodok fel a kényelmetlen székből, majd dugom zsebre a kocsikulcsomat, melyet már jó ideje csörgetek. Lassan ott tartok, hogy ezután a két óra után, fejből letudnám rajzolni mind a nyolc kulcsnak a recés részét.
Ahogy belépek a rendelőbe, megcsap a tipikus kórházszag, mire egy pillanatra megtorpanok. Soha nem voltam oda a kórházakért, főleg, hogy annyi szabadidőmet töltöttem már itt. Kiskoromban volt, hogy a fejemre esett a tégla,- talán azóta vagyok ilyen hülye,- kezembe szúrtam a villát, mikor nagyfiú módjára bemutattam öcsémnek, hogy milyen gyorsan tudom az ujjaim között beleszúrni az asztalba anélkül, hogy azt az ujjaimba mártanám, majd egy pazar esést is bemutattam a nagyanyámnak, mikor az megjelent a fürdőszobába, mikor éppen zuhanyoztam. Ez nem is volt olyan régen.
Mióta pedig Rose-val élek együtt, a tűvel való barátkozásomat kellett erősíteni, ugyan is tekintettel arra, hogy már mindketten babázni akarunk, de az csak nem jön, vizsgálatokra kell járnom. De sebaj, kezdem megszokni.
Engedelmesen a számomra kikészített székhez sétálok, majd ledobom rá magam, miközben az asztalra dobom a karomat.
- Mérünk egy vérnyomást, rendben?
- Te vagy az orvos, te tudod mit kell tenni... - vonom meg a vállamat, majd felpillantok a nőre, ki elégedetten bólogatva kezdi el rátenni a karomra a vérnyomásmérőt.
- Az utóbbi időkben nem romlott az állapotod? A fejed nem fáj többet? - érdeklődik miközben leszedi rólam a vérnyomás mérőt, mely "remekül" megduzzasztotta az ereket a karomban.
- Ömm... nem, nem nincs semmi romlás. Csak a szokásos.
- Rose még mindig nem tudja igaz? - pillant rám inkább gyilkos tekintettel, mint együtt érzően.
- Ha neked agydaganatod lenne, elmondanád rögtön a párodnak azok után, hogy nem sikerült mit tudom én hanyadszorra se egy gyerek? - kérdezek vissza pimaszul, mire ő csak elvigyorodik - még akkor is, ha jóindulatú.
- Jóindulatú, mely bármikor elrákosodhat! Ezt azért vedd figyelembe! - szólít fel, miközben odasétál mellém, majd meghúzza a kezemen a szorítót, hogy rendesen lássa az ereket - Én elmondanám neki. Hidd el, kitartana melletted, segítene! Szerinted mit szólna hozzá, ha egyik nap bemennél a kórházba és csak pár nap múlva tudná meg hol vagy? - kérdez ismételten, miközben a vérrel teli fiolával elfordul tőlem. Soha nem értettem, hogy egy nő, hogy tud ennyit kérdezni.
- Izabell! Nyugalom, majd elmondom neki... - nyugtatom meg.
Tíz perc elteltével megkapom az újabb adag gyógyszeremet, majd a kórházba való beutalót, amit összehajtok és a zsebembe tűrök.
Gyors léptekkel vágtázok el a kocsiba, hol a kesztyűtartóba dobom a négy kis dobozt, majd célba véve az étteremláncot, meg sem állok odáig. A biztonság kedvéért a kocsit leparkolom a Szajna partjánál, majd zsebre dugott kézzel indulok el a Chez Clement felé.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 3:14 am

-Őőő… ömm… hello! Izé, tudnál nekem egy kicsit segít… ? Nem, nem tudsz… - Életembe nem gondoltam volna, hogy önállósodni, és megtalálni a helyem egy idegen ország fővárosában ekkora kihívás lesz. El kellett volna fogadnom anyáék segítségét, amikor felajánlották, hogy eljönnek velem, és segítenek becuccolni a lakásomba, én mégis mindezt csont nélkül visszautasítottam, mondván, nem lehet annyira nehéz követni a térképen megrajzolt utat, hogy eljussak saját, külön bejáratú, a Moulin Rouge által nekem bérelt kis panellakásomba. Elbíztam magam! Már fél órája, hogy a reptéren bolyongok, és nemhogy a lakásomhoz nem találok el, de még a repülőtér területéről sem tudom, hogy hol kell kijutni.
-Bocsánat! Megtudná mondani… - Immáron már az ötödik ember az, aki levegőnek néz, és igyekszik minél hamarabb lerázni, akárhányszor csak meglátja magam után húzva a két, igencsak méretes bőröndömet, és a térképet a kezembe, ami… mintha…
-Oh my god! – Fejjel lefelé tartom? Csak is én lehetek ekkora balga! Ahogy belegondolok, hogy hány ember röhöghetett eddig ki, zavartan elpirulok, majd kalapomat szégyenemben jobban belehúzom a fejembe, és immáron már jól tartva a repülőtér térképét, megkeresem rajta az „exit” című táblát, és már indulok is célirányosan ahhoz a bizonyos kijárathoz.
A mozgólépcső elején természetes, hogy magas sarkú cipőm sarka beakad a rácsok közé.
-Ahhjj… - Nyögöm, miközben eszeveszett módra ráncigálni kezdem a cipőm sarkát, amin vannak, akik jót derülnek, egyesek pedig csak fejet rázva szemet hunynak tettem fölött. A csigaevők tényleg annyira tökéletesek, hogy ilyen egy nővel sem fordult eddig még elő soha az életben?
Egy férfi szerencsémre megelégeli, hogy már fél perce mögöttem kell toporognia, és feltartom a mozgólépcső felé vezető sort, így hát lehajolva, egyszerűen csak megfogja a cipőm sarkát, és kihúzza a rácsok közül. Lelkesen, megkönnyebbülten mosolyogva hálálkodom neki, mire csak félrelök az útból, és elém tolakodva meg is kezdi útját lefelé. Francba! A mozgólépcsőn szégyenkezve hajtom le a fejem, miközben próbálom nem értelmezni és a saját nyelvemre lefordítani a mögöttem sorakozó utasok suttogásait. Végül átlépve az ajtó küszöbét, megkönnyebbülten felsóhajtok, és a szememre húzom a szemüvegem. Ahogy szemeim lassacskán megtalálják a távolból kimagasló Eiffel tornyot –amit mindig is szerettem volna látni-, hirtelen úgy érzem, mintha hazaérkeztem volna. Ha nem akarnám még az eddigieknél is jobban lejáratni magam, akkor örömömben most biztos addig sikítanék, ameddig el nem megy a hangom. Nos, de lássuk mi a következő lépés! Azzal, hogy kitaláltam a reptérről még semmi nincs megoldva. A főváros térképére vetek egy pillantást, ahol már látom is annak a busznak az útvonalát, ami majd elvisz a lakásomig. Felpillantva a térképről, a lépcsők tetejéről kezdem el keresni a busznak a megállóját, amit pár méterre tőlem meg is találok.
Két méretes bőröndömet magam után húzva, kezdek el átfurakodni a hatalmas tömegeken, ami az emberekben úgy tűnik, hogy nem kis felháborodást kelt, de mit tudnék tenni? Még nem növesztettem szárnyakat! Szerencsére pont közvetlen a busz indulása előtt sikerül feltornásznom magam az igen csak megtömött buszra. Ahogy elindul és zötykölődni kezd, a hatalmas tömeg nem egyszer felken az ajtónak az üvegére, amit csak egy erőtlen nyögéssel kommentálok és még én kérek elnézést az engem összelapító emberektől. Még a gombot is alig érem el, hogy megnyomjam, jelezve a leszállási szándékom. Amint az ajtó kinyílik, valósággal kidőlök a buszból, magam után rántva mind a két bőröndömet. A megállóban megállva, leporolgatom fekete rövid nacimat és fehér toppomat, majd körbenézve…
-Hol az a panel együttes? Én… és az a kávézó? Nem is itt kellett volna leszállnom. – Állapítom meg tehetetlenül forgolódva, idétlenül forgatva a térképet közben a kezembe, majd hogy ne lássák rajtam, hogy milyen elveszett vagyok, áttérek a járdára, megindulva valamerre egyenesen, a nagy hőségtől azonban megállásra kényszerülök, és hogy kicsit pihenjek, kiülök a járdaszegélyre, így kémlelve a tömeget a napszemüveg és kalap mögül.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 4:02 am


Soha nem voltam kibékülve se az orvosokkal, se magával a kórházzal és annak eszközeivel. Lehet, hogy életeket mentenek, de akkor is veszélyesnek mutatkoznak így a szikék, ollók és fogók. De mióta kiderült, hogy én is örököltem anyám betegségét, másként kell vélekednem az egész orvos fogalomról. Határozottabban kell fellépnem, nem nyomhatom be én is úgy a katasztrófajelzést magamban, mint ahogy azt a teremben Leslie szokta, mikor Justinnak fel kellene emelnie.
Tisztában vagyok vele, hogy nem szép egy kapcsolatban titkolózni főleg nem akkor, ha az egyik fél egészségéről van szó. Csupán... még nem látom késznek magam arra, hogy elmondjam neki. Nem lennék képes elviselni a meglepett arcának látványát, a siránkozását, vag annak ellenkezőjét, a támadást, hogy eddig nem mondtam el, még inkább. A doktornő szavai természetesen igazak, muszáj leszek elmondani Rosenak már csak azért is, mert a menyasszonyom és talán ez lehet az oka annak, hogy nem sikerül a baba.
A nyakamat masszírozva ücsörgök egy darabig a kocsiba, míg kész nem érzem magam arra, hogy elinduljak. Teljesen megszoktam már a gondolatot, hogy egy apró cucc van a fejemben, ami nem oda való, még is minden vizsgálat előtt és után a torkomban dobog a szívem és olyan érzés számomra, mintha nem csak egy pici daganat lenne ott, sokkal inkább valami nagy, egész teret betöltő duzzanat, ami egyre inkább nyomja az agyamat.
Egy mély sóhaj kíséretében indítom be a kocsit, majd indulok el a Chez Clement felé. Ám megőrizve autóm biztonságát, inkább a folyópartnál található fizetős parkolónál állok meg, majd annak bezárását és beriasztását követően indulok el a megadott cél felé, mikor is szemet szúr, hogy egy buszból a szó szoros értelmében, kiesik egy lány két nagyobb bőrönddel. Messziről csak összeráncolt szemekkel nézem az eseményeket, ám ahogy az leül a járda szélére, leveszem magamról a fekete napszemüveget, majd a pólóm nyakába tűröm. A busz után nézve sikerül megállapítanom, hogy nyilván rossz helyen szállt le, vagy csupán eltévedt, amit viszont hamar ki tudunk küszöbölni. A tőlem megszokott ritmusos léptekkel indulok el a szöszi felé, majd ahogy odaérek hozzá, leguggolok elé.
- Segíthetek? - teszem fel a kérdést egy halvány mosoly kíséretében. Lehet, hogy nem lesz ebből nagy beszélgetés, viszont addig is eltudom terelni a figyelmemet minden másról, mely elburjánzik a fejemben. Alaposabban szemügyre veszem a méretes bőröndöket, majd az apró lányt.
- Nem lehet túl egyszerű dolgod két ekkora dög mellett - bököm meg az egyik bőrönd oldalát.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 4:44 am

Nem hittem volna, hogy ennyire nehéz lesz ez az egész, de hozzá kell szoknom, hogy egyes országokban, kultúrákban a nép előszeretettel kinézi maguk közül a betolakodónak kezelt, egyszerű bevándorlókat, vagy éppen turistákat, akik csupán csak azért jönnek ide, ebbe a csodás, megannyi szépséget rejtő országba, hogy egy kicsit kikapcsoljanak és pihenhessenek.
Mindig is érdekeltek a franciák. A szokásaik, a kajáik, híres műalkotásaik, mégis úgy érzem, hogy az itt élő társadalmat nem fogom túlságosan a szívem csücskébe zárni. Talán pár év múlva, amikor már én is beolvadok közéjük, nem fognak úgy kezelni, mint egy veszélyes vírust, amitől jobb, ha távol tartod magad. A mozgólépcsős kis affért követően viszonylag hamar kikerülök a reptérről, és pillanatokon belül már a buszon is találhatom magam, ami majd pont az újdonsült kis lakásom előtt fog lerakni, ha minden igaz. Az utazás viszont nem olyan kényelmes, mint ahogy mindig is gondoltam.
Kínzó perceket élek át a hatalmas tömeggel egy helyre zsúfolódva, míg a jármű meg nem áll. Amint ez megtörténik, szó szerint kidőlök a buszból, és csak az utánam következő, leszállni kívánkozó tömeg az, ami felfog, mielőtt még eldőlhetnék a bőröndjeimmel együtt, mint holmi teletömött krumplis zsák. Ahogy a buszmegállóban állok és nézelődök tehetetlenül, hogy ez a hely cseppet sem hasonlít a leírtakhoz, még a napszemüveget is lejjebb húzom az orromon, hogy meggyőződhessek arról szabad szemmel is, hogy én most tényleg eltévedtem-e, vagy csak képzelődöm. Egyértelműen a legelső feltételezésem érvényesül, ami nagyon rossz egy olyan lányra nézve, aki még Londonba is alig tudott néha napján bejutni a családi tanyáról. Az egyre inkább kényelmetlenebbé váló magas sarkúmban áttopogok a járdára, egyáltalán nem figyelve már oda arra, hogy egyenes és nőies-e a tartásom. Nem akarok már semmit ebben a kutyahőségben, mint beérni a légkondicionált lakásomba, és aludni, na meg zuhanyozni egy nagyot.
Mielőtt tovább mennék, leülök egy kicsit a széles járdának szegélyére, bőröndjeimet magam mellé támasztva. A térképet az ölembe veszem, és félrebiggyesztett szájjal, nyöszörögve vizslatni kezdem, néha tehetetlenségemben, a melegtől fújtatva, fel-felpillantva. A legutóbbi ilyennél akad meg tekintetem egy előttem guggoló… JÉZUSOM!
-Nem… őőőő… vagyis, de… igen… - Rázom meg hirtelen támadt zavaromban a fejem, és hitetlenkedésem végett, ami csak is arra vonatkozik, hogy szinte lehetetlennek találom, hogy egy normális ember is él ebben az országban.
-Kérem… - Pislogok rá, aztán felugorva, és feldöntve a nagy lendületben az egyik bőröndöm –mire csak idiótán vigyorogva nézek utána-, felé nyújtom a kezem. Nem tudom, hogy itt mi a szokás. Ha már franciák, lehet itt a kézcsók? Elvégre, ők nagyon tisztelik és imádják a nőket, vagy mi…
-Kendra vagyok. Ééés… aa… azt hiszem egy kicsit… - Ekkor körbepillantok, mintha még nem tettem volna meg számtalanszor már mióta itt ücsörgök.
-… eltévedtem. – A nagy csendben felállítom az eldőlt bőröndöt, és összepréselt ajkakkal felé nyújtom a térképem.
-Ezt a helyet keresem. – Bökök végül rá a térképen a bekarikázott pontra, aztán remegő ajkakkal, segítség kérően felpillantok rá.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 5:09 am



Úgy érzem jobban járok, ha szépen lassan elkezdem átértékelni az életemet, mivel valamit el fogok veszíteni. Vagy a páromat, vagy a munkámat, vagy ha így járunk az életemet. Az utóbbit nem venném túl jó néven, mivel ha ezt elveszítem, tényleg nem tudok mit kezdeni magammal, bár ha netán Rose lépne ki az életemből, az felérne egy villámcsapással, talán még élni se lenne kedvem. Talán el kellene kezdenem egy új, ideiglenes tánctanárt keresni a csoportnak, míg majd a kórházban fogok izzadtan, remegő tagokkal, kiszáradtan pihengetni. Nem lesz szép látvány, annyi szent.
A kocsiban ülve, erős késztetést érzek arra, hogy a kesztyűtartóba nyúljak. Egy darabig csak szemezgetek a sötét réssel, majd hangosan fújtatva kinyitom azt, és mind az összes dobozt kikapom belőle, hogy alaposabban szemügyre tudjam venni őket, mennyivel komolyabb a helyzet. Emlékszem, mikor felfedezték azt a kis izét a fejemben, csak annyit mondtak, hogy gyógyszerekkel lehet korrigálni. Persze felajánlották az azonnali műtét lehetőségét is, de tekintettel arra, hogy pont azokban az időkben volt nem csak a csapat, de a páros versenyünk is, nem hagyhattam ki. Lehet, hogy veszettül erős fejfájás kínzott és kettőig nem láttam el tőle, de megtudtam csinálni és már csak ezért is megérte halogatni a műtétet. Bekötött fejjel nyilván nem mutatott volna túl jól a koreográfia.
Jóindulatú daganatok ideiglenes kezelésére.
Hogy én mennyire utálom az ideiglenes szót. Soha nem jelent jót, ez pedig nálam már beigazolódott. Szerencsére csak nagyon ritkán kell morfiumhoz nyúlnom, mivel a gyógyszerek segítenek, de mind ettől eltekintve már kezdem érezni, ahogy egyre nő a fejemben az a dolog. Minél hamarabb be kellene számolnom Rosenak róla, különben nagy bajok lesznek.
Kibontva a dobozt, a levélből kiveszek két darabot, majd víz nélkül nyelem le. Ezt követően kinyitom az ajtót, majd magára hagyva a járgányt, elindulok... illetve elindulnék, ha nem keltené fel a figyelmemet egy szöszke lány, a járda szélén ücsörögve méretes bőröndökkel és egy térképpel.
Segítőkészen guggolok le elé, mire furcsa, dadogós választ kapok. Homlokom rögtön ráncolódni kezd jelezvén, hogy nem értem, kék szemeim kíváncsisággal telnek meg.
- Remek - mosolyodok el, mikor meghallom az "igen" szócskát. Olyan gyorsasággal ugrik fel a lány, hogy hátrahőkölök, ám én is ugyan azzal a mosollyal az arcomon, felállok, hogy egy szintbe, vagy legalábbis közel egy szintbe kerüljek vele. A kézfogást elfogadom.
- Pierre - mutatkozok be én is, majd felnevetek - hát igen, ezt sikerült észre vennem, már ne is haragudj - jegyzem meg kicsit gúnyosan, majd komoly tekintettel kémlelni kezdem a térképet.
- Ömm... el kell hogy szomorítsalak, de... ez a hely még csak meg se közelíti ezt - mutatok rá a térképen bejelölt utcára.
- Ha nem szálltál volna fel a buszra, hidd el nekem, előrébb járnál - húzom el a szám, majd menet irányba fordulok.
- A ház amit keresel, arra van... nem pedig arra - bökök hüvelykujjammal a hátam mögé - De semmi gáz, kocsival vagyok, szívesen elviszlek! Már ha... beülsz egy idegen autójába. Bár nem kifejezetten a külföldi lányok elrablásáról vagyok híres, de megértem, ha nemet mondasz - nézek le rá barátságosan remélve, hogy ezzel betudom bizonyítani, tényleg nem egy rosszakaró barom vagyok, aki bájos idegen lányokat cserkész be a nap huszonnégy órájában.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 6:21 am

Mivel más nem jut egyenlőre eszembe, egyszerűen csak ledobom magam az üres járdaszegélyre és tehetetlenségemben újra és újra átforgatom a kezemben a térképet, ami Párizs utcáiról, tereiről készült, mégis úgy érzem, mintha valami kínai betűkkel telerótt papírlapot fognék. Átláthatatlan, és bonyolultabb, mint bármi, ami eddig a kezem ügyébe került. Rosszabb és megtanulhatatlanabb még a francia nyelvtannál is, amire teszem hozzá szükségem lesz. Itt anélkül –és persze a színpadon sem-, fogok tudni megélni. Nem akarok kudarcot vallani, ha már felvételt nyertem a társulatba és képes voltam ilyen messzire, egy külön országba költözni a szüleimtől.
Amikor rájövök, hogy a térkép nem fog megváltozni, akárhogy is nézem, egyszerűen csak rákönyökölök a térdeimre, és sóhajtva a tenyereimbe ejtem az állam, így várva valamiféle csodára, égi áldásra, a kis villanykörte felgyulladására a buksimba, hogy hátha eszembe jut valami megoldás hirtelenjében. Már-már az is megfordul a fejemben, hogy megkeresem a buszt, visszamegyek a kiindulási pontomhoz, a reptérre és újra kezdem az egészet, amikor –mintha csak meghallgatták volna az égiek az imámat-, egy segítőkész, hmm… férfi elém guggol. Elég rokonszenvesnek tűnik, és az a mosoly…
Kisebb hebegés, habogás, értelmetlen, szánalomra méltó dadogást követően végül csak-csak sikerül a tudtára hoznom, hogy én bizony eltévedtem, és nagyon örülnék neki, ha tudna segíteni. Nyilván sokkal jobban mozog Párizsban, főleg, hogy Francia származású.
-Pierre… Tipikus Francia név. Nagyon sokat olvastam már az itteni névadásról, és szerintem rengeteg szép, és ritka név van a franciában és… - Pillanatok alatt lelkes csacsogásba kezdek. Csak akkor állítom le magam, amikor látom azt a bugyi nedvesítő vigyort az arcán, és rájövök, hogy már legalább fél perce csak az én szám jár.
-Bocsánat! Tudja, hosszú utam volt és már órák óta nem beszéltem senkivel. Mindenki annyira goromba és ellenszenves az „újakkal”. – Mentegetőzöm, és mire eljtu a tudatomig, hogy micsoda őrültséget mondtam már megint, addigra már késő, és nem tudom visszaszívni. Annyit szidom szegényeket, hogy még a végén azt fogják terjeszteni rólam, hogy rasszista vagyok és máglyára vetnek.
-Mindegy, felejtsük el! – Hajtom le a fejem, zavaromban megdörzsölve a nyakam, nyelve egy nagyot. Meglepő, hogy ezek után a meggondolatlan szóbotlásaim után még arra is képes, hogy felajánlja, hogy eldob kocsival oda, ahova eredetileg is indultam. Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, hogy mi van, ha valami hidegvérű gyilkossal van dolgom, de a szemei… a szemei azt bizonygatják, hogy nincs mitől félnem. De mégis… nem hiába neveltek anyáék úgy ahogy!
-Honnan tudhatnám, hogy nem fog megölni, és kidobni a hullámat egy eldugott sikátorba? – Nézek rá összeráncolt szemöldökkel, kissé csipkelődő hangon, majd megmarkolom két bőröndöm fogantyúját.
-Meghívom egy mojitora, ha már ilyen segítőkész és még haza is vinne. Közben egy kicsit mesélhetne is magáról, hogy biztosra menjek, tényleg nem lenne képes kinyírni. – Mosolygok rá, és elindulok, a bőröndjeimet magam után húzva. Remélem, hogy ő tud valami olyan helyet itt, ahol lehet mojitozni.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 7:38 am



Le se gurulnak az apró gyógyszerek a torkomon, de már most megnyugszok a tudattól, hogy vannak. Nem fogok este kínlódni az ágyban, nem fogok hatféle gyógyszer bevenni, hogy végre elmúljon. Nem is értem, hogy Rosenak eddig, hogy nem tűnt fel a kínlódásom éjjelente. Bár, nem csodálom, a drágámat egy ágyú zajával se lehetne felébreszteni.
Lelkesen ballagok oda a lányhoz, és nyújtok neki segítő jobb-ot, bár nem szó szerint, mivel amire megtehetném, már fel is pattan, de olyan gyorsasággal, hogy még én is hátra hőkölök tőle. De nem foglalkozva tovább meglepetésemmel, én is felállok.
- Igen, az... tipikus - válaszolóm határozott bólogatások kíséretében. Mikor viszont folytatja a csacsogást, megjelenik egy vidám mosoly a szám szegletében, miközben megvakarom a tarkómat.
- Első sorban, kérlek tegezz! Még nem vagyok olyan vén, hogy magázódásra késztessek bárkit is. Másodszor... igen, tudod épp "melóbol hazafelé" idő van, ilyenkor sajnos nem az a legfontosabb az embereknek, hogy másoknak segítsenek, sokkal inkább az, hogy végre hazajussanak és letehessék a hátsójukat - vonom meg a vállam, miközben alaposabban szemügyre veszem a körülöttünk sétáló embereket. A legtöbbről tényleg ordít az arrogancia, mintha nem is emberek lennének, hanem valamiféle... gépezetek.
- Hé! Nyugi! Csak lazán jó? - teszem vállára biztatóan a kezem, majd felajánlom neki, hogy hazaviszem, ha már egyszer ilyen szépen eltévedt. Soha nem kellemes egy idegen országban eltévedni, nem ismer az ember senkit, de még csak a környéket se. Mind emellett életveszélyes ekkora poggyásszal közlekedni.
- Mert nem rám vall... veled egykorú táncosok tanára vagyok, így fogalmazhatunk úgy is, hogy jobb szeretem a nálam fiatalabbakat épségben tudni, mint saját kezem által megölt hullaként. Emellett úgy nézek én ki? Mint egy sorozatgyilkos? - tárom szét a kezeimet, hogy ezzel is megerősítsem az igazamat. Egy gyilkos nyilván nem fehér ruhában járna.
- Jól, van megegyeztünk - pillantok le a szőkeségre, majd az egyik bőröndöt átveszem tőle, hogy ne neki kelljen mindkettővel szenvednie.
Lelkesen átnavigálom az utca túloldalára, mikor is rátérünk az étteremlánc hosszú utcájára.
- Nos... kezdjük ott, hogy ez itt a Chez Clement étteremlánc... itt számtalan nemzet ételével találkozhatsz. Van itt, kínai, spanyol, magyar, orosz és meglepő módon még francia is - mutatok rá egy nagyobb épületre, mely előtt emberek tömkelege vegyül egy kupacba.
- De nekünk most ez is jó lesz! - mutatok rá egy kisebb butikra, hol koktélokat, és számtalan más italt is lehet kapni.
- Két perc és itt vagyok - Az italos udvarához navigálom a lányt, majd megvárom, míg leül, én pedig besétálok az épületbe, és két mojitot kérek. Már csak a felfrissülés reményében is jónak ígérkezik.
Röpke egy-két perc alatt meg is van a két ital, így Kendrához már azokkal térek vissza.
- Parancsolj! - teszem le elé a frissítőt, én pedig leülök vele szembe a fonott fotelba.
- Akkor gondolom, most jön a bizonygatás, hogy nem vagyok gyilkos - kortyolok bele az italba - Első sorban, nem bántok nőket. Nagyapám szó szerint belém verte annak idején, hogy a nőket tisztelni és becsülni kell. Nem vagyok és soha nem is voltam egy verekedős, erőszakos típus. Jó, megeshet, hogy gimnazista éveim alatt volt pár klikk, ahova bekerültem és én lettem az úgymond "rossz fiú". De mint minden mást, ezt is gyorsan kinőttem... Emellett táncos vagyok, kis virág! A művészpalánták nem verekednek, nem keresik a bajt - vigyorodok el kajánul, majd egy újabb kortyot küldök le a gyógyszerek után.
- És Rose nyilván a t*kömnél fogva lógatna fel a ház legmagasabb pontjára, ha kiderülne, bántottam valakit - teszem hozzá megvonva a vállamat.
- De most mesélj te valamit. Honnan jöttél ide? Akcentusodból ítélve, Angol lehetsz. Vagy rosszul gondolom? - kérdezem gyermeki kíváncsisággal - nyaralás vagy költözés?
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 8:51 am

Ahhoz képest, hogy milyen egy nyuszi voltam, amikor leszálltam a gépről, és arra került a sor, hogy valakitől segítséget kérjek, most olyan bátran, és fellelkesülve kezdek el a rövid és gyors bemutatkozás után csacsogni össze-vissza mindenről Pierrevel. Talán tényleg csak az teszi, amire hivatkoztam, amivel próbáltam kimenteni magam, még pedig a hosszú repülő út, ami alatt senkivel nem tudtam egy rendes szót sem váltani, én pedig ugyebár nem a csendességről, és szűkszavúságról vagyok híres… Ameddig lelkesen arról csivitelek neki, hogy mennyit olvastam a Franciaországban történő névadási szokásokról –és persze minden másról is-, szinte észre se veszem, hogy hogy belemerültem a beszédbe és, hogy Pierre minderre csak széles vigyorral az arcán reagál.
Be is fejezem gyorsan és nem kell sok ahhoz, hogy még a szám elé is kapjam a kezem, mintha ezzel visszafojthatnám a már kimondott szavaimat.
-Bocsánat, de tényleg! Nem tudom, hogy mi volt ez… - Veszek egy mély levegőt, hogy kicsit lenyugodjak hirtelen zavaromban. Ebben –furcsa-, de még kezének érintése is segít, ahogy vállamra csúsztatja egy pillanatra a tenyerét. Minderre felbátorodva el is mosolyodom –amolyen fogkivillantós vigyorral-, így pillantva fel rá, ám csak nem tudom befejezni és egy újabb oylan mondat hangzik el, amit talán jobb lett volna magamba tartani. Szószátyárságomra csak felsóhajtok, és kissé meglepődöm,hogy alig pár percre, hogy ismerjük egymást, de feljánlja a tegeződést, ahogy kicsivel később az ingyen fuvart is.
-Nos, ez teljesen jogos! Olyan nagy a tömeg! Durvább, mint ami Londonban vagy Bristolban szokott lenni. – Le is veszem a napszemüvegem, hogy újra körbenézhessek és, hogy hozzászoktassam a szemem a napfényhez, na meg így azért illedelmesebb beszélgetni valakivel és felvenni az illetővel a szemkontaktust.
-Oké, lazítok. – Veszek egy újabb mély levegőt, és még mindig nem akarom elhinni, hogy képes lenne haza dobni, csak azért, mert eltévedtem. Egy kicsit bűzlik nekem ez a dolog, hiszen azért nem kevés benzinbe kerül, míg odáig elfurikázik, majd vissza, ki tudja, hogy milyen messzire, na és persze a szüleim óvó-féltő szavait sem hagyhatom figyelmen kívül. Hiába, de belém nevelték, hogy idegen autójába soha!
-Őőő velem egykorú? Hány éves is vagy? – Kérdezem nagyokat pislogva. Tanár? Tánctanár??? Pedig alig néz ki tőlem idősebbnek. Ezeken mélázva jut eszembe, hogy illetlenség volt, amit kérdeztem, de már oly’ mindegy ez is.
-Ne, hagyd már! – Mondom, miután alighogy elindulunk, megragadja az egyik bőröndömet, látszólag ragaszkodva ahhoz, hogy majd ő hozza nekem. A jelek szerint azonban teljesen hajthatatlan a pasi, és ragaszkodik ahhoz, hogy legalább ennyit had segítsen. Ahogy haladunk a végeláthatatlan járádn a butkok, és vendéglők, kávézók mellett, ő mindenről beszámol és mindent bemutat. Kicsit úgy érzem magam, mint egy turista –amiben sok igazság rejlik-, de legalább ingyen „kaptam” egy idegenvezetőt. Lelkesen, vadul bólogatok minden egyes elhangzott mondat után, mikor odaérünk egy hangulatos kis iszogatós, fedett, mégis szabadtér „vikillóhoz”, ahol leültet egy kétszemélyes asztalhoz, ő maga pedig elviharzik a pulthoz, két mojitoval térve vissza. Mielőtt a koktélból akárcsak egy kortyot is szürcsölhetnék, előhúzom a pénztárcám és kicsúsztatom elé az árát.
-Arról volt szó, hogy én hívlak meg. És nem, semmiképpen nem utasíthatod vissza, még csak lovagiasságból sem! Ennyi jár. – Hadarom el, mielőtt még ellent mondhatna, és addig ott tartom a pénzt, ameddig el nem rakja, aztán megfogom két ujjammal a szívószálat, és szívni kezdek a koktélból, ahogy hallgatom őt. Egyre érdekesebb dolgok látnak napvilágot, és igyekszem nem közbevágni. Amikor a végéhez ér, akkor kérdezek csak.
-A… nagyapád? És az apád? A szüleid? Velük mi a helyzet? Már, ha nem vagyok túl tolakodó… - Áááá nem, egy kicsit sem!
-Már másodjára említed ezt a táncos dolgot. Iskolában tanítasz? Milyen fajta táncot? – Érdeklődöm, közben egy újabbat kortyolok, ám amikor megkér arra, hogy meséljek neki magamról, kis híján visszaköpöm a koktélom. Hogy kezdjek bele úgy, hogy a kínos részleteket kihagyhassam?
„Van 3 nővérem, akik nem mellesleg ikrek. Az egyik egy istenhívő idióta, aki kolostorba vonult, a másikat felcsinálta valaki és már a 2. gyerekével terhes, a harmadik pedig leszbikus, az apám néha úgy viselkedik, mint egy pszichopata, anya meg olykor már-már ijesztően kedves mindenkivel.” Ez így még sem jó.
-Khmm… színművészeti gimit végeztem, elvileg valami… színészpalánta vagyok és… a Moulin Rougeból kaptam felkérést miután látta az igazgató az egyik szereplésemet, és… bevettek maguk köz, vagy mi. Most pedig itt vagyok. Kaptam egy lakást, amit a színház áll. – Vonok vállat, mintha ez olyan kis semmiség lenne. Többet akarok. Nem csak egy színész palánta akarok lenni, hanem olyan nagy, mint Marilyn Monroe is volt.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc EmptyCsüt. Jún. 21, 2012 9:49 pm



A lány zavartságát nem csak érdekesnek, hanem aranyosnak is tartom. Mind emellett nem értem, hogy miért kezd el bocsánatért esedezni, mikor semmi rosszat nem csinált. Tényleg elég unalmas tud lenni egy repülőút hosszú távon, tapasztalatból tudom. Akadt, hogy mikor egyedül utaztam, én magam is leálltam cseverészni idegenekkel, még fent a repülőn is. Még az sem zavart, ha egy nyolcvan éves vénasszony ücsörgött, kötögetett mellettem.
- Jelentem az volt, hogy nekiálltál csevegni, mivel hosszú órákon keresztül csöndben voltál. Emellett jó a szexepilem - vigyorgok rá, majd megrázom a fejem - na jó ez csak vicc volt.
- Hát, elég nagy... és ez még csak egy része Párizsnak. Most azt képzeld el, hogy mennyien vannak a Notre Dame környékén, az Eiffel torony térségében - magyarázom csillogó szemekkel. Pár perc múlva elkezdem biztatni, hogy lazítson, nem fogja megenni senki, ahogy én sem. Emellett velem nyugodtan szóba elegyedhet, néha nekem is olyan beszélőkém van, hogy szinte lehetetlen belém fojtani a szót. Mikor felajánlom neki, hogy elviszem a lakásáig, elvégre kocsival vagyok, meg amúgy sincs jobb dolgom és persze nem vagyok utolsó az udvariasság terén, megkapom a magamét. Gyilkos? Ne már.
- Igen, körülbelül veled lehetnek egykorúak. Az alsó korosztály nyolc éves kortól kezdődik, a felső pedig tizennyolcnál. Te valahol a felsőben lehetsz - elemzem miután szemügyre veszem a szöszi arcát.
- Huszonhárom - válaszolok a kérdésére mosolyogva, mi hamar vigyorrá szélesedik, amint meglátom rajta az újabb zavar hullámát. Miután megragadom az egyik bőröndjét, heves tiltakozásba kezd.
- Hidd el Kendra, nekem okozna kellemetlenséget, ha neked kellene cipelned mind a kettőt úgy, hogy én csak egy kocsikulccsal a kezemben sétálgatok - pillantok le a szőkeségre, majd ahogy elérjük a Chez Clementet, bemutatom neki a helyszínt. Elregélem neki, milyen nemzetiségű kajákat talál itt, majd betérünk egy kisebb vendéglátóba, hol két mojitot kérek, minek egyikét leteszem a lány elé.
A felém nyújtott pénz láttán megemelem a szemöldökömet. Már tiltakoznék, ám határozott arca arról árulkodik, ha nem veszem el, mentem a torkomnak ugrik.
- Ömm... jól van, nem bánom - ragadom meg a pénzt majd becsúsztatom a farzsebembe. Igazság szerint elég kellemetlen érzés, hogy egy nőnemű egyed fizeti az én italomat ráadásul úgy, hogy jelen pillanatban még csak most érkezett ide.
Csak ezt követően kezdem el mesélni az életem egy részét, finomabban szólva csak azt, amire kíváncsi. Mikor befejezem, feltesz néhány kérdést.
- Anyám az öcsém születésénél meghalt. Kiderült, hogy meg volt az oka annak, hogy nem eshetne teherbe, de ezt az én meg fogantatásomnál még nem vették észre. Mikor Ronannal volt terhes kiderült, hogy rákos, méghozzá igen előrehaladott fázisban volt. Mikor az öcsém megszületett, ő meghalt. Apám pedig ezt nem tudta elviselni, így abban hitben, hogy ez segíteni fog, elkezdett inni. Tipikus férfi gondolkodás mi? Vedeljünk mint a gödény, és minden megoldva... csak, hogy hamar kiderült, májelégtelenségben szenved, így átszállították New Yorkba. Ez rögtön öcsém születését követő első évben történt. Azóta csak kétszer láttam, de elég is volt. Én nem akarok egy olyan embert az apámnak tudni, aki nem tudott férfi módjára talpra állni egy veszteség után - pillantok fel italomról a lányra.
- Nem akarok olyan lenni mint ő, és harcolok is ezért. Bár, a nagyanyám azt vallja, szöges ellentéte vagyok apámnak, és nem is értik, anyám mit szeretett benne. Viszont itt jönnek képbe a nagyszülők. Anyám halála és apám orvosi kezelése miatt, ők neveltek minket - vonom meg a vállam. Soha nem tartottam ezt rossznak, de meg kell hagyni, elég nehéz volt az a néhány év, amit velük töltöttünk és ha nem ajánlottuk volna fel Roseval Ronannek, hogy költözzön hozzánk, akkor nyilván még mindig nagyapámék körül ugrálna szerencsétlen.
A következő táncra már sokkal kiegyensúlyozottabb választ adok.
- Többnyire igen, de nem vagyok mindig helyhez kötve. Jelen pillanatban egy színházba van szerződésem, de megyek ahova hívnak. Koreográfus, tánctanár vagyok, így ahova hívnak, mennem kell- adok választ - mindenfélét. Közel tíz év alatt volt szerencsém több fajta táncot kitanulnom. Így színpadi táncot, társastáncokat, amiben benne van a Mambo, Rock and Roll, Salsa, Swing, Argentín tangó... Standard táncokból is vannak bőven olyanok, amihez volt szerencsém... tangó, keringők, foxtrott. És még sorolhatnám - mosolygok a szöszire, majd egy újabb kortyot küldök a többi után a mojitoból.
Ezt követően kérdezek rá arra, hogy vele mi a helyzet, ő pedig szépen, szorgalmasan el is kezdi mondani.
- Várj, várj! Moulin Rouge? - érdeklődök kíváncsian - Ez a sors iróniája mi? Én is ott viszek jelen pillanatban három felső és két alsó korosztályos tánccsoportot - villantok újabb mosolyt a szöszire - Akkor már tudom is, hova viszlek, mielőtt eldobnálak a lakásodra - nyilván nem lesz ellenére, ha megmutatnám neki a színházat, és bemutatnék neki néhány személyt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Chez Clement étteremlánc Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chez Clement étteremlánc   Chez Clement étteremlánc Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chez Clement étteremlánc
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Franciaország :: Párizs-
Ugrás: