Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
Kórház               EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
Kórház               EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
Kórház               EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
Kórház               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
Kórház               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
Kórház               EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
Kórház               EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
Kórház               EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
Kórház               EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Floyd Maxton
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Lucy Sell
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
Kórház               I_vote_lcapKórház               I_voting_barKórház               I_vote_rcap 

 

 Kórház

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Kórház    Kórház               EmptyPént. Jún. 15, 2012 7:53 am

...
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 10:18 am

Rose, Ron

Úgy hallom a szívdobogásomat, mintha egy másik ember mellkasára lennék rátapadva, de ez sokkal hangosabb és erőteljesebb. Már-már megkérdőjelezhetőnek tartom, hogy ez tényleg az én szívem e, hisz egyre gyengülnie kellene nem igaz? Főleg akkor, ha az ember sok vért veszít. Kimerül a szervezete, elvérzik és pá! A szíve lelassul, mígnem megáll. Épp ezért tartom furcsának, hogy olyan erősnek és gyorsnak hallom. De nem számít, az csak jó lehet, ha dobog.
Az oldalamban erős fájdalom hasogat, mintha még most is benne lenne a kés, és nem tudnék szabadulni annak valójától. Kíváncsi vagyok, hogy mit szúrt át bennem az a nyomorult, azzal a hosszú pengéjű szamuráj karddal. Jó, közel sincs akkora, de épp elég ahhoz, hogy egy átlag ember, komoly sérüléseket szenvedjen el tőle. Ami viszont a sebnél jobban fáj, az a fejem. Ha nem csaptak volna fejbe azzal a vaskos farúddal, akkor nem lenne semmi gond. Bár lehet, hogy ugyan ennyire véreznék, de még se lennék ilyen kába és talán tudnék normális tempóban beszélni. De ez jelen pillanatban aligha menne. Erre tanúbizonyságot teszek azzal, hogy Rose szavaira és idegességére, szaggatottan válaszolok.
- Ne sírj kicsim! - törlöm ki a szeméből a könnyeket egy biztató mosoly kíséretében, ám mikor meghallom a fejem felől jövő duruzsolásokat, elhallgatok. Nincs szükségem rá, hogy a diákok lássák, kegyetlen emberek is ólálkodnak a színház környékén. Nem tudom, hogy mennyire fogok emlékezni miután felébredek, de ha megmarad ennek az emléke, biztos, hogy kifogok találni valamit annak érdekébe, hogy a diákokat és minden színházban tartózkodó embert, biztonságban tudjak. Ha kell, én magam hagyom el a Moulin Rouget még akkor is, ha a szívem szakad belé.
Kérdésére már nem tudok felelni, fejem félre biccen, de tisztán látom a hatalmas járgányt, és a tetején villódzó világítást, mely színt ad az egész környéknek. Hallom Rose kétségbeesett kiáltását, mire legszívesebben határozottan reagálnék, de sajnos nem tudok. Azt még érzékelem, hogy leguggol a fejemhez egy mentős, ki megállapítja, hogy erős ütést kaptam a fejemre és egy másik azt, hogy megszúrtak.
Ha nem mondod haver, erre rá se jövök. Csak erre tudok gondolni, pedig tudom, nem nekem tartanak felvilágosítást.
- Nem látom jelét annak, hogy a szervezete elkezdené feldolgozni az eseményeket. Még a seb szájánál se alvad a vére.
Nem persze te barom, Hemofiliás vagyok te állat! Méghozzá a középsúlyos kategóriában.
- Adjunk neki két ampulla vérzéscsillapítót! - adja ki a parancsot az egyik férfi, miközben érzem, valamivel összekapcsolják a fejemet. Fáj, persze, de ez jelentéktelen amellett, amit idáig kaptam.
- Jól van, tegyük be a kocsiba és kössük infúzióra! - dirigál tovább, miközben egy nyakrögzítőt tesz a nyakamra.
Hogy erre még is mi szükség?!
- Kérem kisasszony, nyugodjon meg! Az orvosok tudják, mit kell tenni! - nyugtatja a másik mentős Roset, miközben a járműbe teszik, engem pedig átemelnek egy ágyra, amit beemelnek a menyasszonyom mellé. Miközben egyik kezembe bekötik az infúziót, addig Rose a másik kezemet kezdi el szorongatni. Még utoljára rátudok mosolyogni, de innentől kezdve... csak fekszek és tűrök úgy, hogy nem vagyok magamnál.
Legközelebb a kórház szagára kapom fel a fejem, már amennyire ezt megtehetem. Érzem a tipikus kórház szagot, a bűzös fertőtlenítőt, én pedig nem tudok mit csinálni, nem tudok menekülni. De abban legalább bízhatok, hogy hamar rendbe fognak hozni.
- Mi történt? - hallok meg egy ismerős hangot. Izabell lenne? Soha nem éreztem még magam ilyen mázlistának, ami az egészségemet illeti. Egy olyan orvos van mellettem, aki az egész kórtörténetemet tudja...ez egy valóságos csoda!
- Pierre? Na ne! Vigyétek a kettes műtőbe, ott megtaláljátok az orvosokat! - adja ki az utasításokat, miközben körbe pillant, majd amint észre veszi Roset, odavágtázik hozzá - Rose, ugye elmondta már? - érdeklődik, mire nyilván agresszívan reagálnék, ha magamnál lennék - Figyelj, Pierre-t rögtön a műtőbe visszük! Míg nem állítjuk el a vérzést, addig veszélyben forog az élete, ami pedig a daganatot illeti... ahogy elnéztem kapott egy nagyobb ütést a fejére, ami nem jó a tumornak. Így ma el kell kezdenünk a kivételét, hogy pár napon belül elkezdhessük a vizsgálatot! - darálja gyorsan, hogy Rose tudja, mivel kell megbirkóznia.
- Nagyon, nagyon sajnálom, hogy így alakult, a legjobb tudásunk szerint fogunk harcolni érte, ígérem neked! - öleli magához Roset, majd a legközelebbi padhoz támogatjam ő pdig követ minket a műtőbe, ahol percek alatt levágják rólam a felsőmet, és becsavarnak abba az undorító anyagba, hogy legalább az alsó felemet takarja valami.
- Állítsátok el a vérzést, és kössetek rá 0-sat! Minél gyorsabban! Pierrenek egy tumor nőtt a látóidege mellé! Minél hamarabb el kell távolítani, különben... búcsút mondhatunk neki egy ilyen ütés után - veszi el a fejemtől a kötést, amit ideiglenesen még a helyszínen összetűztek.
A gond már csak az, hogy a vérzés elállítását és a koponyám feltárását követően, egy szuper, irtózatosan kellemes kómába esek, aminek nem, hogy az orvosok, de még én se örülök.
Vissza az elejére Go down
Ronan J. Hervé
Táncosok
Táncosok
Ronan J. Hervé


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 32
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 10:48 am

Rose, Pierre


A kelleténél hamarabb vagyunk elengedve a próbákról, mert Rose és Pierre egy vacsorát iktattak be az estére. Nem, mintha sajnálnám a dolgot. Így lesz egy kis pihenőnk. Az öltözők felé caplatok, közben a homlokomat törölgetem a csukló szorítómmal. Gyorsan lekapom magamról, ahogy átlépem az ajtót. A szekrényem felé igyekszem, és minden létező ruhadarabomat kidobálom belőle. Leveszem az edző ruhámat, és magamra rángatom a szekrényből előhalászottakat. "Szépen" berakom a táskámba a ruhadarabokat. felveszem a cipőmet, és elhagyom a helyiséget. Nem sokkal később a Moulin Rouge- t is magam mögött hagyom. Beszállok a kocsiba, lerakom az anyós ülésre a táskámat, és száguldozva elindulok a házunk felé. Mivel kocsival nem olyan hosszú az út, ezért hamar odaérek. Kiszállok a járműből, becsapom az ajtaját, mint a budiajtót, és megközelítem a bejárati ajtót. A bőröndömből előhalászom a kulcsomat, kinyitom az ajtót, és átlépem annak küszöbét. Szokásomhoz hívem levágom a falhoz a cuccomat, leveszem a cipőmet, és ledobom magam a kanapéra. Egy kis ideig csak fekszek a plafont bámulva, majd megkapcsolom a tévét. Minden adáson végigmegyek, de végül nem találok semmit. Bekapcsolom a dvd- t, odasétálok hozzá, és berakom a Terminátor első részét. Megnyomom a play gombot, közben visszasétálok az ágyhoz, amin rögtön el is helyezkedek. Ásítok egyet, és a háttámla felé fordulok. Becsukom a szememet, és rögtön be is dobom a szunyát. Forgolódok párat, és a telefonom üzenetjelzőjére kelek felé. Felülök, megtörölgetem a szememet, és a telefon felé nyúlok. Egy sms Rose- tól, Legelsőnek csak ráncolom a szemöldökömet, majd megnyitom az üzenetet, amiben csak annyit olvasok, hogy mihamarabb menjek a kórházba. Hát, ettől azért pontosabb információt várnék, de ez is megteszi, mert valami nagy gond lehet. Kinyomom a tv-t, vele együtt a dvd-t is, és felkapom a cipőmet, és kirohanok a kocsihoz. Beülök, beindítom a motort, és a kórház felé indulok. Gyorsan oda is érek, majd futó lépésben haladok át az ajtón. A váróterembe futok, ahol Rose- t látom meg beszélni egy orvossal. Megtartom a kellő távolságot, de próbálok hallgatózni. Amikor a doktor el megy onnan, futólépésben megyek oda Rose- hoz.
- Mi történt? -kérdezem a szemébe nézve, majd, ahogy látom, hogy összefolynak benne a könnyek, magamhoz ölelem, és a homlokomat a feje búbjára helyezem.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 11:13 am

Vissza se nézve, igyekszem a Moulin Rougehoz. Annyira jó lenne, ha nem tűnne olyan végeláthatatlan hosszúnak az odavezető út, mint ahogy jelen pillanatban is érzem. Alig várom, hogy megérkezzek, és az örömtől kifakadva, Pierre nyakába vessem magam és boldogan elújságolhassam neki, hogy újra babát várok, akinek az orvos szerint is sokkal több esélye lesz, mint ami az előző három magzatnak is volt. Útközben fel is hívom, hogy tudja, hamarosan odaérek, nem kell már sokat várnia, de addig is bírja még ki. A parkolóba érve azonban nem teljesen az a látvány fogad, mint amire számítottam. Pierre nem áll kint, a kocsinak támaszkodva, engem várva. Még csak nem is járkál fel-alá, ahogy akkor szokott, amikor már alig bírja kivárni, hogy elmondjam neki azt, amit titkolok előle. Helyette az alig mozgó testét látom csak meg az egyik utcai lámpa fényében feküdve az aszfalton, körülötte egyre inkább csak gyarapodó vértócsával, ami ugyebár semmi jót nem jelent.
Miközben igyekszem magamra és rá is nyugalmat erőltetni –ami zaklatottságomtól nem megy, akárhogy is próbálom, pedig a kicsinek is ez lenne most a legjobb-, felhívom a rohammentőket, hogy minél hamarabb érjenek ki. Már azt is csodának tartom, hogy sikerült valamennyire érthető mondatot összeeszkábálnom. Ezt követően bátorodom csak fel, és szorítom rá mind a két tenyerem a hasán tátongó, mély szúrásra. Azonnal eszembe jut a vérzékenysége, amitől csak még idegesebbé válok, és mély levegővételekkel igyekszem legyűrni a gyomromban keletkezett gyomorgörcsöket.
-Már hogyne sírnék? – Szipogom, akadozva, el-elcsukló hangon beszélve hozzá, ahogy homlokomat az övéhez nyomom.
-Rendben jössz, csak még tarts ki kicsit! – Bíztatom továbbra is, majd egyik kezemet elvéve vérző hasáról, remegve megsimogatom az arcát, vérnyomot hagyva rajta, ami most egy cseppet sem érdekel. Szinte fel sem fogom, hogy mi történik, amikor ketten megemelnem a földről, elszakítva ezzel Pierretől. Össze-vissza kezdek el kapálózni kezemmel-lábammal a levegőben, hogy eresszenek, mert ott kell lennem vele, ők minderre csak beültetnek a mentőbe, és amikor nem sokkal utána Pierret is berakják, hagyják, hogy mellé telepedjek, és addig fogjam a kezét, ameddig el nem érjük a kórházat, ahol néha –az idegességtől-, a hasamba nyilalló görcsöktől sokkal lassabban tudok csak utánuk menni, amint kiemelik a kocsiból, és futva betolják a sürgősségire.
A recepcióhoz érve, összeszorított fogakkal görnyedek össze, mély levegő vételekkel együtt, amikor is megszólít egy nő. Azt hiszem, Pierre orvosa lehet az.
-Mi az, hogy a legjobb tudásuk szerint? Mi ez? Mondják meg, hogy mi történik! Mondják meg! – Kezdem el az orvost a köpenyénél fogva rángatni, és mikor magához húz, hogy átöleljen, megadom magam és újra kétségbeesetten zokogni kezdek, majd hagyom, hogy elmenjen. Pierre élete a legfontosabb most. Amikor a padokhoz támogat, le is ülök azokra. Egyébként sem bírnám most az ácsorgást. Éppen veszem elő a telefonom, hogy újabb SMS-t írjak Ronannak, hogy hol van már, amikor megpillantom felém futva.
-Én… é… ééé… én ő… Pierret… meg akarták… ölni… - Dadogom teljesen magamon kívül, és arcomat a nyakába temetem, amikor átölel, majd egy újabb, az eddigieknél is erősebb görcsre eltávolodom tőle és összegörnyedve megszorítom Ron kezét.
-Ron… szólj… valakinek, hogy… fel kell mennem a szülészetre. Terhes vagyok és görcsölök… - Sziszegem zihálva, ekkor hallom csak meg az orvosom hangját, aki rögtön felvitet a megfelelő osztályra, Ront is magával rángatva közben. Ő most úgy sem tud Pierre mellett lenni, hiszen műtik…
-Ronan Hervé? – Lép ki legközelebb úgy fél óra múlva a kórteremből, ahova bevittek, az orvosom, megszólítva Ront.
-Szerencsére megelőztünk a megfelelő módon egy újabb vetélést és most nyugtatót is kapott, de nem szabad felzaklatni. – Hallom az ágyon fekve a résnyire nyitott ajtón keresztül beszűrődni az orvos szavait.
-Bemész hozzá? – Érdeklődik Rontól.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 11:38 am


Ó, nyugalom, a dráma kezd szépen lassan elmúlni, ahogy az idő kereke forog. Shakespeare már nyilván egy remek kis művet eszkábált volna össze a mi történetünkből, talán még díjat is kapott volna érte, elvégre annyi de annyi tragédia, sírás-rívás és fájdalom van a mi életünkbe, hogy hirtelen azt se tudom, honnan kezdjem a mesélést. Leginkább sehonnan, hisz nem fogom részletezni, csupán annyit kell megemlíteni, hogy a szülői tagadás, a gyermekek elvesztése, melyek épphogy megfogantak, és egy betegség, aminek úgy néz ki, folytatása lesz már csak, ha a fejemre mért ütésre gondolunk.
És akkor most bejelenteném, a show folytatódik. A dráma ismét színre lép, és nem közelít a vége felé. A java még csak most jön, hisz megérkeznek a mentősök. Már épp ideje volt.
Gondolatban néhány gúnyos mondatot megjegyzek a két mentős beszélgetésére, a fejem összecsatolására pedig csak felszisszenek gondolatban. Nem értem, miért van az, hogy még így is érzem? Talán éber lennék annak ellenére is, hogy már teljesen elkábultam? Vicces és egyben kellemetlen is.
Miután betesznek a kocsiba, Rose megragadja a kezemet, én pedig erőtlenül szorítok rajta egyet, miközben infúzióra kötnek és beadnak "két ampullányi" vérzéscsillapítót. Mindig utáltam ezeket az orvosi szakszavakat, így a Hemofilia szót se nagyon használom, csak a vérzékenységet. Sokkal érthetőbb, és ha egy tudatlan embernek mondom, jobban megérti mint az orvosi szakértelemben fellelhető, Hemofiliát. Csoda, nem igaz?
A kórházban sürögnek forognak körülöttem, mintha én lennék az egész történet középpontja. Több tűt is szúrnak belém, többek között egyet, ami az altatásért fele, egy ami a fájdalomcsillapításért és még egy, ami... amit ők biztos tudnak, de én nem.
Elégedett vagyok, mikor Rose megragadja az orvosom öltözetét, majd megrángatja, ám ugyan akkor elfogadja az ölelést. A kérdésére az orvos egy darabig csak gondolkodik, majd ahogy látja, Rose nem dühöng tovább, válaszol.
- A tumor ami az agyába nőtt, és a fejére mért hatalmas ütés veszélyes lehet. Ahogy elnéztem, felrepedt a koponyája, így azon keresztül próbálunk bejutni a daganatig, amit remélhetőleg sikerül teljes mértékben eltávolítanunk. És mind emellett a vérzésre is oda kell figyelni, tekintettel arra, hogy Hemofíliás - magyarázza. Ekkor viszont minden megszakad, mivel a műtőben találom magam teljes harci felszerelésben. Ami csak annyit tesz, hogy felsőtestemet kénytelen vagyok kivillantani, ha valamit elakarnak érni az orvosok, az alsó részemre pedig egy zöld takarót erősítenek, miközben zsinórok, csövek lógnak ki belőlem mindenhonnan. A pittyogás jelzi, hogy életben vagyok még, viszont közel sem úgy, ahogy kellene. A vérzés elállítását követően szorgalmasan összevarrják a sebet, és csak ezután térnek át a fejemre, ami bevallásuk szerint nehezebbnek bizonyul. Az eltüntetett szegecseket egy tálba szórják, majd a már keletkezett repedésen keresztül vágják át a koponyámat, pontosabban a halántékom felől, hogy a kérdéses tumort eltüntessék.
Hat és fél óra elteltével kerülök ki a műtőből, és visznek át az intenzívre, hol... hol gépekre kötve unom a perceimet. Tulajdonképpen, ez nem szórakozás vagy unatkozás kérdése. Egy elsötétített szobába lettem elhelyezve. Sötét és meleg, bár nincs vele semmi gondom. Orromat és számat egy maszk takarja el, mely segít a légzésben. A mellettem álldogáló gépezet szorgalmasan csipog, megállás nélkül mutatja, közvetíti az orvosoknak az életfunkcióimat. Már csak az a gond, hogy kómában vagyok. Azt, hogy magától a tumortól, vagy az ütés miatt azt nem tudom. Meg van rá az esély, hogy mind a kettő közre játszik.
Hajnali hatkor egy orvos ácsorog mellettem, és írogatja egy papírra azt a számtalan csíkot, eredményt, betűt és számot egy papírkára, amit a gépekről letud olvasni, és ha magamnál lennék, nyilván elüvölteném magam, hogy bakker ez nekem kínai!
- Doktornő? Tudjuk, hogy mitől esett kómába? - érdeklődik egy nővérke, mire Izabell csak halkan hümmögni kezd.
- Az ütés miatt. Megsérült az agya, szóval nem mi vétettünk hibát... a daganatot szépen eltudtuk távolítani, így az sem lehet az okozója. Viszont éber... vegetatív állapotban van, szóval mindent hall és érez - nyitja fel a szememet a nő, majd belevilágít egy aprócska zseblámpa féleséggel.
- Jók a gyógyulási esélyei, nagyon erős férfi, viszont... a neheze még hátra van - milyen neheze? Mi van?
Vissza az elejére Go down
Ronan J. Hervé
Táncosok
Táncosok
Ronan J. Hervé


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 32
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptySzomb. Jún. 23, 2012 12:03 pm


A hazaengedésünket követően rögtön az ágyra dőlök hogy felfrissítsem magam. A mögöttem szóló Terminátor film zajai megzavarnak az alvásban, de erre a csipogó telefonom is közre játszik. A szememet törülgetve tekintek rá a telefon kijelzőjére, amin csak az áll, hogy minél gyorsabban menjek a kórházba. Mivel Rose írta az sms- t, biztosan Pierre- vel van valami. Fejvesztve rohanok ki a kocsihoz, az ajtót nyitva hagyva, a filmet csak leállítva. A kocsimba ülök, és a kórházhoz furikázok. Leállok az épület előtt, és futólépéssel haladok az ajtóhoz. A váróterem felé futok, ahol éppen egy doktor beszélget Rose- al, majd ahogy elkezdi rángatni a köpenyénél, csak felvonom a szemöldökömet. De az ölelését viszonozza, ezt követően odalépek hozzá. A kérdés feltétele után rögtön magamhoz ölelem. Amikor nagy nehezen kinyögi a száján, hogy Pierre- t el akartál tenni láb alól, kikerekedik a szemem, és eltávolodik tőlem összegörnyedve az egyik széken. Megfogom a kezét, és leguggolok elé.
- Nyugalom, az orvosod mindjárt jön. -próbálom nyugtatni, majd amikor az orvos ellök tőle, nagy nehezen feltornássza a székről, csak bután nézek magam elé. De engem is magukkal rángat. Nem megyünk túl sokat, máris megérkezünk a doktor rendelőjéhez. Engem csak leültet az egyik székre, és ő eltűnik az ajtó mögött Rose- al karöltve. Mélyeket sóhajtok, a kezemet mellkasom előtt összefűzve. ezt a pozíciót nem sokáig tartom meg, a jobb kezemmel a mellettem lévő széken kezdek el dübörögni. Amikor az orvos kilép a teremből és a nevemet mondja, rögtön felpattanok a székről. Megállok a hapsi előtt, majd figyelmesen végighallgatom a mondandóját, és amikor felteszi a kérdést, hogy bemegyek- e hozzá, csak bólintók egyez, és a tagot kikerülve az ajtó felé lépdelek. Lassan kinyitom az ajtót, legelsőnek csak bepillantok, majd átlépem a küszöbét. Amilyen halkan csak tudom becsukom magam mögött, és az egyik széket magam után vonszolva megyek Rose felé. Lerakom a széket az ágya mellé, majd az ágy szélére támaszkodok és egy "bizalom gerjesztő" mosolyt villantok felé. Már, amennyire ez megy ebben a helyzetben. Pierre a sürgősségin, Rose meg itt fekszik előttem a kicsivel szenvedve.
- Az orvos teletömte a fejemet, hogy mit csináltak. Csak adtak egy kis nyugtatót, és megelőztek egy újabb vetélést, szóval megmarad a pici. -mosolygok rá, majd leülök a székre, és megfogom a kezét, közben a padlóra szegezem a tekintetemet.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptyVas. Jún. 24, 2012 4:21 am

Minden olyan gyorsan és hirtelen történik, hogy felfogni sincs időm a történteket és azt az újabb csapást, tragédiát, ami utolért minket. Végre összejött Pierrenek egy műtét, ráadásul kiderült, hogy a daganat az agyában jóindulatú, amit el lehet távolítani, anélkül, hogy bármi komolyabb baja is történhetne a későbbiekre nézve, most pedig még az is kiderült, hogy újra teherbe estem, ráadásul úgy, hogy az orvosok a legutóbbi vetélésem után már nem fűztek túl sok reményt ahhoz, hogy bármikor is újra sikerülhetne majd egy kisbaba. Már csak annyi hiányozna a teljes boldogságoz, hogy ezt közöljem Pierrevel is, de úgy néz ki, hogy ez egy jó darabig még nem fog előfordulni.
Zaklatottan kezdek el rángatózni, az engem, a földről fölemelő orvosok kezei között, felnyitva a szemüket arra, hogy súlyos vérzékenységben szenved és, hogy be kell adniuk azt az alvadást elősegítő gyógyszert neki, amire szüksége van, különben elvérzik, mielőtt még a kórházba érnének vele.
Odabent a mentőben leküzdök egy kisebb, hirtelen gyomorgörcsöt és már Pierre mellett is termek, hogy tudja, mindvégig mellette vagyok, ahogy megígértem neki még azon az estén, amikor moziba indultunk és végül mégis valami egészen más lett belőle.
A mentőből remegő lábakkal ugrom ki a mentősökből álló „sereg” után, akik oxigént pumpálva Pierrenek, és infúziót víve az ágy után, sietnek vele fel, egyenesen a sürgősségire.
A recepcióhoz érve, összegörnyedek az újabb görcstől, és csak kisebb zihálás után sikerül újra felegyenesednem, és rávennem magam arra, hogy minden erőmmel az előttem megjelent orvosra tudjak összpontosítani, aki sietve eldarálja, hogy mi is fog most történni, aztán a kisebb kifakadásomat követően, magához húz, és a székekhez támogat, amit követően futva megy a műtőbe. Az újabb, minden eddiginél is fájdalmasabb görcs megakadályozza, hogy újra felállhassak, ám Ron láttán, kénytelen vagyok erőt venni magamon. Teljesen elgyengülve bújok oda hozzá, a lehető legszorosabban, ahogy magához húz, amit egy újabb fájdalmas görcs követ, amiből már tudom, rögtön orvosra van szükségem, ha azt akarom, hogy eltudjam majd újságolni Pierrenek a jó hírt, miután felébred. Szerencsémre időben jelenik meg az orvosom, aki azonnal a megfelelő osztályra szállíttat, maga után húzva a minden bizonnyal teljesen összezavarodott Ronant is.
Fél óra az, amit egy rendelőben töltök, immáron már teljesen benyugtatózva, és másra nincs is erőm, minthogy kifele bámulva az ablakon, kémleljem a sötétséget.
-Most biztos semmit… nem értesz. – Szólalok meg kiszáradt szájjal, halkan suttogva, olyan éteriséggel hangomban és az ablak felé fordított tekintettel, mintha nem is ezen a földön lennék.
Nem is tudom, hogy mit mondhatnék még. Így hát csak erőtlenül megmarkolom Ron kezét, és hagyom, hogy szemhéjaim elnehezülten lecsukódjanak…
Legközelebb az óra, hirtelen nagyon is hangossá vált kattogására kezdem el nyitogatni a sírástól fájó, égő szemeimet. Ha Ron időközben mellettem ülve elaludt, akkor keltegetni kezdem.
-Ron… hé, Ron! – Rázogatom meg egy kicsit, hogy magához térjen. A nyugtató hatása már kiszállt a szervezetemből és csak is arra tudok gondolni, hogy Pierrevel vajon mi lehet.
-Le kell mennünk az intenzívre! – Rázogatom tovább, és ha sikerül valamiféle hatást elérnem nála, akkor kissé szédelegve, de felülök, és bizonytalan lábakon, de leszállok az ágyról, meg is kapaszkodva egy pillanatra az éjjeliszekrénybe.
-Hat óra… - Nyögöm, ahogy először a faliórára pillantok, aztán kézen ragadva Ront –ha már magához tért-, kiosonok vele együtt a kórteremből, egyenesen a liftig surranva, ahova beszállva, megnyomom a megfelelő gombot, ami az intenzívre visz.
-Hova hova? – Állít meg az az orvos, aki a bejövetelünk után eldarálta, hogy mi fog történni Pierrevel.
-Kérem, látnunk kell! – Kérlelem könyörgően, majd a szíve, mintha meglágyult volna, elvezet minket Pierre kórterméig.
-Nem lesz egy szép látvány, de.. itt van. – Tárja ki előttünk az ajtót, mire megtorpanok a küszöbön, és kezeimet a szám elé kapom. Az a rengeteg cső, a megannyi gép, a kötések…
-Csak pár percük van. Pihennie kell. – Szinte figyelmen kívül hagyom az orvos szavait, azonnal az ágyához sietek, és remegő szájjal megsimogatom az arcát.
-Istenem… - Dadogom, mire az orvos a vállamra teszi a kezét, amit szinte alig érzékelek.
-Tudniuk kell, hogy a daganatot eltávolítottuk, de az ütés, amit a fejére mértek, olyan erős volt, hogy kómába került. Előreláthatólag ez a vegetáló állapot akár napokig is tarthat nála. – Hallva a szakszavakat, szinte fel sem tudom fogni, hogy tényleg ez történt.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptyHétf. Jún. 25, 2012 4:41 am


Az altatás nyilván jól sikerült, mivel csak fehér köd az, amiben lebegek. Vagy, ami lebeg a fejemben szüntelenül. Nem érzékelek, nem hallok hangokat, mintha egy kismacska tejjel álmodna annyi különbséggel, hogy én nem érzem a tej ízét. Amit nem bánok, hisz nem vagyok odaérte.
Legközelebb csak akkor sikerül meghallanom egy-két kósza hangfoszlányt, mikor elviekben már az intenzíven fekszek. Egész este tesznek vesznek körülöttem, nem akarnak semmi áron egyedül hagyni. Hogy ennek mi az oka? Nem tudom, nem mondják, legalábbis nem hallom. Az orvosom hangját többször hallom a fejem körül és érzem is vékony, óvatos de annál határozottabb kezeit az oldalamnál, a gépek körül nyúlkálni, olykor még a fejemet is megfogja. Mi a franc van? Miért csak ennyit érzek? Miért nem ébredek fel?
Mikor viszont elhalkul körülöttem minden, megnyugszok. Már nem akarom tudni az okát annak, hogy miért nem látok, miért nem tudok felébredni. Csak a végtelen fáradtságot és hideget érzem, ami magába zár. Hosszú folyosókon sétálok, mintha álmodnék, de különben magamnál vagyok, hisz nem érezném a fejem hasogató fájását, az oldalam szórását, de főként nem hallanám a fejem felett, megállás nélkül pittyegő masinákat melyek azt jelzik, hogy életben vagyok csak nem akarom megmutatni. De végül csak elnyom az álom. Érzem, mivel nem hallok semmit.
Csak akkor ébredek fel, mikor ismét a fejemhez ér valaki.
Hagyjanak már békén!
Legszívesebben megemelném a kezem és ököllel adnék pofont annak az illetőnek aki körülöttem tollászkodik, de ezt nem tudom megtenni. Hamarosan meg is hallom, miért. Kóma? Micsoda? Kómában vagyok? Ó, ez igazán szuper... ennyit az orvoslás folyamatáról. Most hogy a fenébe fogom megtudni, mit akart mondani Rose? Istenem, miért kellett ennek a sz*rnak történnie? Csendben, mozdulatlanul hallgatom a doktornőt és a szoba végében motoszkáló másik személyt, aki nyilván egy nővérke, kinek be nem áll a szája mióta itt van. A trauma csak akkor ér, mikor felfeszítik a szememet és belevilágítanának. Ha rángatózni tudnék, garantálom, hogy most minden létező gépet szétrúgnék magam körül. Egy napja teljes sötétségben élek, erre belevilágítanak a szemembe... csodálatos. Viszont megkönnyebbülten hallom, éber vagyok. De jó! Akkor legalább Rose elmondhatja nekem, hogy mit akart az este, hátha olyan jó hír, hogy örömömben tótágast állok. Egy óra elteltével viszont váratlan fordulat történik ismét. Az előbb eltűnt doktornő két potyautassal jelenik, Roseval és Ronnal. Izabell gyorsan elmondja a kórismeretemet, mit kell tudni az állapotomról. Meg kell hagyni, nem valami jó hallani, de kénytelen vagyok tűrni, hisz nem tudom befogni a fülem. Rose finom, puha keze olyan az arcomnak, mintha selyem simogatná. Legszívesebben hozzábújnék menyecskémhez, de sajnos nem tehetem meg.
- Éber. Teljesen magánál van, csak ezt nem lehet fizikailag észre venni... beszéljenek hozzá, biztos emlékezni fog rá, miután felébred - eltudom képzelni ahogy a doktornő biztatóan a családomra,- mert csak ők a családom,- mosolyog, majd elhagyja a szobát, amit egy halk zárkattanás jelez. Ha tehetném, mosolyogva vidáman csillogó szemekkel fordulnék Rosehoz szuggerálva, hogy mondja el amit este akart, mi hamarabb.
Vissza az elejére Go down
Ronan J. Hervé
Táncosok
Táncosok
Ronan J. Hervé


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 32
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptyHétf. Jún. 25, 2012 5:05 am

Miután az orvos kitotyog a teremből, engedelmeskedve felállok, és ránézek miközben a mondandóját darálja. Többször is az ajtóra nézek, hogy fejezze már be, had menjek be. A mondandója végére érve rögtön ki is kerülöm és szinte rohanva megyek be Rose- hoz. Egy széket magammal rángatva megyek az ágya mellé, és közlöm a jó hírt a rég várt kis poronty életben maradt, nem lesz semmi baja. Ezután csak azt veszem észre, hogy becsukja a szemét és elalszik. Hát, az rám is rám férne. Leülök a székre, összefűzöm a mellkasom előtt a kezemet, és becsukom a szememet. Egy kicsit még a mai napon történteken gondolkozok, aztán pedig megszakad a gondolatmenetem, és elalszok. Én szívesen aludnék még, de Rose, mint valami epilepsziás kezd el rángatni. Legelsőnek azt se tudom, hogy hol vagyok, miért vagyok, és egyáltalán mit csinálok én itt. Megdörzsölgetem a szememet, de erre se marad sok időm, mert a kezemnél fogva megragad, és maga után ráncigál a lift felé. Ahogy beszállunk, nekidőlök a falnak, ásítok egyet, és a kezemet a tarkómra helyezem. Közben egy új jövevény érkezik közénk. Ahogy hallom Rose tisztában van vele, hogy ki ő, de én csak annyit tudok, hogy egy fehér köpenyes, ha jól hallom Pierre orvosa. Meglágyul a szíve, amikor mind a ketten úgy nézünk rá, mint a kiskutyák Kiszállunk a liftből, és Pierre szobájához vezet minket. Egy kicsit megállunk az ajtó előtt, és közli velünk, hogy nem lesz szép látvány. Ezután az ajtót kitárja előttünk, legelsőnek a bent fekvő testvéremre, majd Rose- ra pillantok. Amikor látom, hogy a kezét a szájához kapja, végigsimítok a hátán, majd utána én is bemegyek a terembe. Én a másik oldalról közelítem meg testvérem. A számhoz kapok amikor meglátom a testéből kilógó csöveket, amik a gépekre kapcsolódnak. Könnyek futnak össze a szemembe, majd gyorsan kitörlőm őket onnan, de a szemem pirosan marad. Amikor az orvos végigmondja, hogy mi a baja, felpillantok, és a szememmel a doktort keresem. Én még azt se tudtam, hogy daganata van. Nem azért a tíz fillérért, de azért szólhatott volna, hogy agy daganata van. De most nem szidni kéne, hogy miket nem mondott el. A lényeg az, hogy mondhatni jól van.
Vissza az elejére Go down
Rosaline Aymer
Tervezők
Tervezők
Rosaline Aymer


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptyPént. Jún. 29, 2012 12:28 am

A nap első sugaraival kezdem el nyitogatni a szemeimet. Amint érzem, a nyugtató hatása már jócskán kimehetett a szervezetemből, mivel ameddig még dolgozott bennem, egyszer nem fordult meg a fejemben, hogy mennyire nehéz helyzetbe is keveredtünk, most viszont, még jóformán ki se nyílt a szemem, az első gondolatom máris Pierre, és az, hogy vajon mi is lehet vee. Addig nem nyugszom, ameddig nem láthatom –legyen akármilyen állapotban is-, és nem kapok az orvosától bizakodó híreket az állapota felől. Nincs szívem felébreszteni Ronant. Hármunk közül talán neki volt a leghosszabb éjszakája. Abban sem vagyok biztos, hogy aludt-e bármit is. Mi van akkor, ha csak pár órája sikerült lehajtania a fejét? Egyedül még sem mehetek oda. Kell valaki mellém, aki megnyugtat, ha tényleg annyira vészes a helyzet. Egy orvos és egy nővér erre koránt sem megfelelő, egy közeli hozzátartozó viszont annál is inkább. Miközben felülök –kissé meg is szédülök-, már ébresztgetem is Ronant, miközben úgy szállok le az ágyról, és tesztelem, hogy mennyire képesek a lábaim megtartani, mint egy madárfióka, aki éppen a frissen pelyhedzett szárnyait próbálgatja. Mire azonban Ronnak sikerül magához térnie, addigra én már rég a saját ruháimban vagyok, és várok arra, hogy indulhassunk a lift felé, bízva abban, hogy útközben senki nem kap el minket. A liftig tiszta is a levegő, és sikerül is gond nélkül eljutnunk az intenzívre, ahol a folyosón máris szembe találjuk magunkat az első akadállyal, aki nem más, mint Pierre orvosa. Mivel másképp nem hiszem, hogy esélyem lenne látni Édest, kénytelen vagyok könyörögni neki, hogy csak pár percre, de engedjen minket be hozzá. Muszáj a saját szememmel is látnom, hogy megbizonyosodhassak róla, hogy tényleg él még, na meg persze azért is, hogy a saját szememmel mérhessem fel az elszenvedett károkat. Abból, hogy az orvos szaknyelven felvázolja, hogy mi történt és, hogy mi vár még rá, megérteni sokat nem fogok, csak még idegesebb leszek tőle. A jelek szerint ezt Izabellnek is hamar sikerült megértenie, és egy figyelmeztetést követően már ki is tárja előttünk a kórterme ajtaját. Az a rengeteg gép körülötte mindenhol, a csövek, amik kiállnak belőle és a gépek nyughatatlan csipogása…Azonnal könnyek futnak a szemembe, amiktől már egy fikarcnyit sem látok. Véve egy mély lélegzetet, megfogom Ronan kezét, és mindvégig azt szorongatva, indulok meg vele Pierre ágya felé, ahol leülök az egyik oldalára és szüntelenül simogatni kezdem a homlokát, azon törve mindvégig a fejem, hogy vajon mit is kéne mondanom neki.
-Csak ne sokáig… - Hagy itt minket vele ezzel a végszóval a doktornő, miközben befejezem fejének szüntelen simogatását, és helyette inkább két kezem közé szorítom az egyik tenyerét, és azt kezdem el szorongatni, simogatni.
-Szeretlek, még ha nem is hallasz most. – Szipogok egyet, összepréselve az ajkaimat, hogy a könnyeim ne csordulhassanak ki.
-Rendbe fogsz jönni, megígérem. Soha többet nem fogok veled veszekedni, úgy ahogy a kocsiban is múltkor. Sajnálom! Meg kellett volna, hogy értselek téged. – Suttogom, úgy beszélve, mintha nem is lenne itt rajta és rajtam kívül más.
-Szerinted… hallja? – Emelem fel fejem Ronan irányába, elcsukló hangon beszélve, remegve a visszatartott sírástól.
-Mondj neki valami te is… - Nyúlok át egyik kezemmel az ágy másik oldalára, és simítom meg Ron arcát.
-Tudod mit? Elmondom neki most. – Ezennel egy szerény, visszafogott mosolyt küldök Ron felé, aztán két kezem közé fogom Pierre egyik mozdulatlan kezét, és a hasamhoz szorítom. Nem így és nem itt akartam neki mindezt elmondani, de már ha csak ezzel is motiválhatom egy kicsit, akkor mindenképp megéri.
-Tegnap voltam orvosnál… - Suttogom, mindvégig Pierre kezét nézve, amit a hasamhoz szorítva tartok.
-Akkor akartam elmondani, de… már… nem volt rá lehetőségem… - Dadogom, miközben egy kósza könnycsepp a kézfejére esik.
-Kisbabánk lesz. Terhes vagyok, Pierre… - Hajolok le hozzá, és karolom át a mellkasát, arcomat a nyakába temetve.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               EmptyPént. Jún. 29, 2012 1:04 am


Hogy túlélem-e? Igen, túlélem. Túl kell élnem. Most, pont most nem adhatom fel, még számtalan dolog van az életemben, amit be kell fejeznem, vagy el kell kezdenem. Mindig is erős voltam, most is annak kell lennem még akkor is, ha épp feltúrták a fél agyamat, hogy kiszedjenek belőle egy apró daganatot, ami az életemet veszélyezteti. Milyen furcsa nem? Egy alig egy centiméteres kis cucc, képes tönkre tenni, mi több, elvenni egy ember életét.
Soha nem voltam oda a kezelésekért, vagy az injekciókért, bár bevallom, TV-n keresztül mindig izgalmasnak tartottam. De akkor, mikor velem csináltak bármit, már koránt sem volt olyan üdítő és jó látvány, mint képernyőn keresztül.
Az intenzíven fekve, gépekre kötve tartanak életben. Jó, persze az életfunkcióim jók, így a magam ereje is elég ahhoz, hogy pár nap múlva vidáman vigyorogjak az emberekre, de addig nem. Az orvosok bevallása szerint éber kómában vagyok, ezért is hallom amit mondanak, viszont nem látom, nem tudok rá reagálni, csak magamban. Azzal meg mire megyek nem igaz?
A doktornő többször végigsimít az arcomon, benéz a kötés alá ami a halántékomon van, nem e kell kicserélni. De mindig nyugodt szívvel helyezi vissza a fertőtlenítőtől barnás színű kötést oda, ahol annak lennie kell. Mély sóhaj hagyja el a száját, majd a nővérkével együtt elhagyják a nem túl nagy, de annál világosabb és tiszta szobát.
Legközelebb alig egy óra múlva térnek vissza, immáron Roseval és Ronnal. Nem látom a reakciójukat, bár biztos vagyok benne, hogy nem örülnek annak, amit látnak. Legszívesebben felpattannék és elkiabálnám magam, hogy "hé, nincs semmi baj, jól vagyok!", de sajnos nem tudom megtenni, mivel... nem vagyok jól. Oly annyira nem, hogy ki se tudom nyitni a szememet, csak hallhatom a körülöttem zajló eseményeket.
Óvatosan elmosolyodok magamban, mikor Rose finom keze a homlokomhoz ér, majd megfogja a kezem egy mondat kíséretében
Ó, dehogynem! Hallak Gyönyörűm!
Ezt szívesen elmondanám neki hangosan is, de jelen pillanatban lehetetlent kívánok. Nem tudom neki elmondani, de még csak jelét se tudom adni ennek.
Cica, a veszekedés az élet velejárója. Én voltam a hülye, lehetett volna több eszem is! Ha hamarabb elmondom, nem buktál volna ki annyira. Én sajnálom!
Megakarom nyugtatni, magamhoz akarom ölelni, megakarom mondani neki, hogy nincs semmi baj, én megértem, hogy annyira kiakadt. Jogos volt. Mikor Ronhoz kezd el beszélni, teljesen elcsendesülnek a belső hangjaim, csak hallgatok némán. Mikor viszont megemlít valamit, mindenem csak rá kezd összpontosítani. Ahogy megfogja a kezem és a hasához teszi, egy pillanatra megfagy bennem az élet.
Csak nem...?
Végül pedig elkezdi mesélni... elkezdi mesélni azt, amire már régóta vágyok. Hihetetlen! Érzem, hogy bár csukva van a szemem és nem mutatom jelét annak, hogy bármilyen reakcióra is képes lennék, egy könnycsepp buggyan ki a szemem sarkából, majd indul el a párna felé. Meleg és csiklandozó érzés, de nem tudom és nem is akarom onnan letörölni.
Apa leszek? Édes Istenem!

Az elkövetkezendő négy nap magatehetetlenség elfáraszt lelkileg. Csodás érzés a tény, hogy mire felébredek Rose és a fivérem itt lesznek mellettem, az pedig, hogy már nem csak hárman fogunk alkotni egy családot, hanem négyen, még nagyobb lelkesedéssel tölt el. Így az egyik reggelen, mikor megunom a kómát,- nem mintha így működne,- lassan nyitogatni kezdem a szememet. A fejem nehéz, nem tudom koordinálni a tetteimet, így egy darabig csak fekszek mozdulatlanul, mintha még mindig vegetáló állapotban lennék. A fény, mely az eddig sötétségbe burkolózó szememet éri kellemetlen és erős, így megengedem magamnak azt a luxust, hogy egy darabig még csukva tartom azt. Egészen addig, míg egy árnyat megpillantok az ablaknál. Innentől kezdve nem bírok magammal, fejemet az ablak felé fordítom, szemeimet lassan nyitogatni kezdem, még egy óvatos mosolyt is megengedek magamnak Rose láttán.
- ... Rose?.... - suttogom, mintha nem találnám a hangomat, mintha idegen lenne, nem az enyém. Bár, öt-hat nap némaság után nem csodálom, hogy nem tudok rendesen beszélni főleg úgy, hogy az agyamban kotorásztak. Nem is telik több tőlem a Rose szó kiejtésén kívül, helyette teljesen felnyitom kékjeimet és fürkészem szüntelenül menyasszonyomat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kórház               Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kórház    Kórház               Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kórház
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Franciaország :: Párizs-
Ugrás: