Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
Balett terem     EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
Balett terem     EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
Balett terem     EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
Balett terem     EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
Balett terem     EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
Balett terem     EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
Balett terem     EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
Balett terem     EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
Balett terem     EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Floyd Maxton
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Lucy Sell
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
Balett terem     I_vote_lcapBalett terem     I_voting_barBalett terem     I_vote_rcap 

 

 Balett terem

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Balett terem    Balett terem     EmptySzer. Jún. 13, 2012 2:09 am

Balett terem     Balett_terem_resize_535_250_102_20101108112040_491_www.kepfeltoltes.hu_


A hozzászólást Yvonne V. Poésy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 18, 2012 4:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Balett terem    Balett terem     EmptyHétf. Jún. 18, 2012 4:12 am

Jodelle

Soha nem voltam oda a melegért, így a mai harminc kitudja hány fok, csak még inkább lestrapál. Igaz nem csináltam még a nap folyamán semmit, csak elmentem reggel bevásárolni, egy internetes gyűlésen megbeszéltem a csoporttal, hogy mikor hol találkozunk, majd mint hétvégén, most is fürödtem egyet a medencében Roseval. Ezt követően pedig lezuhanyoztam, átöltöztem és már autóba is szálltam, hogy a megbeszélt időben találkozzak a diákokkal.
Arcomról letörölve a verejtéket, szembe fordulok a vörös hajú lánykával, majd annak derekára téve kezeimet, a levegőbe emelem. Ő pillanatok alatt benyomja a katasztrófa készültség gombját a fejében, és már csapkod is a karjaival, rugdosódik a lábaival mint egy hálóba kergetett hattyú. Már megszoktam, hogy sokan nem bírják a magasat, főleg nem úgy, ha emelik, mivel meg van rá az esély, hogy én magam is berezelnék, ha egyszer csak valaki a levegőbe dobna. De tekintettel a fizikumommal és a színházbeli elhelyezkedésemre, nincs értelme rettegni. Persze nekem is akadnak napjaim, mikor nem vagyok erőm teljében, és hamarabb megremeg a kezem mint kellene, és elejtem a társamat, de akkor is próbálok úgy helyezkedni, hogy rám essen, elvégre én felelek a testi épségükért.
Így hát tiszteletben tartva a lány kérését, miszerint visítva csapkodja a hátam, hogy tegyem le, úgy cselekszek.
- Leslie, ez így nem fog menni.... - dörgölöm meg a szememet, majd gondolkodó üzemmódba kapcsolva, karba tett kezekkel ácsorgok pár percig. Fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni az ügy érdekében. A meleg miden értelmes gondolatomat felemészti, még arra is képtelen vagyok, hogy átlássam az egész felállást, hogy ki, hol, merre áll és mit csinál. Helyette megbékélve a helyzettel csak egy mély levegőt veszek, majd összecsapva a tenyeremet lazítok a vonásaimon.
- Jól van, mára ennyi volt. Justin, te pedig próbáld cselekvésre bírni, különben a hátsó sorba fogtok kerülni! - mutatok rá a srácra, ki elkeseredett bólogatást követően elhagyja a termet a többi diákkal együtt.
- Huh bakker... - sóhajtom, majd felkapva az asztalról a hűtött ásványvizes palackot, belekortyolok abba. Mohóságomnak köszönhetően egy kisebb adag még a szürke pólómra is ráfolyik, de jelen pillanatban nem zavar. Sőt!
Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék a lánnyal. Azt nyilván nem venné jó néven, ha az utolsó sorba állítanám, mivel igen csinos teremtés, jól mutat az első sorban. De azzal, hogy nem csak a társa, de még én se emelhetem fel, elront mindent. Végső elkeseredésemben leülök a földre, majd elterülök a még hűvös padlón, álmélkodva fürkészve a hófehér plafont remélve, hogy Jodelle mihamarabb megérkezik, hogy folytathassuk a tegnapi gyakorlást.
Vissza az elejére Go down
Jodelle de la Frozen
Admin
Admin
Jodelle de la Frozen


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 31

Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Balett terem    Balett terem     EmptyHétf. Jún. 18, 2012 4:44 am

Pierre nem normális. Szeretem tényleg, de valami hiányzik belőle. Ilyen tikkasztó hőségben behívni a próbálni, ahelyett, hogy tenné azt, amit én. Hűsölne a medence partján koktéllal a kezében. Szöget is üt a fejembe, hogy drága mentorom egyszerűen képtelen lazítani. Oké, én is a maximalizmusomról vagyok híres, de ez a hőség még rajtam is kifog.
Na de, nem hagyhatom cserben, sose szoktam, egyszerűen nem rám vallana. Így hatalmas erőfeszítések árán, kikelek a napozóágyamból, és a szobám felé veszem az irányt. Gyorsan lezuhanyzok, hogy némileg felfrissüljek, majd átöltözés után, felkapom a sporttáskám, és el is indulok.
A színház nincs messze, és ilyenkor egy Taxiba kívánkozok be utoljára, így maradok a gyaloglás mellett. Szeretem a magassarkúkat, most mégis csak egy balettcipő van rajtam, meg egy ruha, de így is ver a víz. Előkapom az ásványvizem, ami szerencsére, még hideg, és útközben kortyolok egyet.
Hamarosan a telefonom is megcsörren. A barátnőm az, aki a ma esti bulit ecseteli, mert én a világért se hagynák ki olyasmit, szülők ide, vagy oda,, most nincsenek abban a helyzetben, hogy kiokítsanak, vagy megmondják, mit tehetek. Még mindig szörnyen dühös vagyok rájuk, arra meg még inkább, hogy nem bírom jó belátásra bírni őket. Mert, hogy a családok ki tudja mióta hű de jóban vannak, hát Ámen, ez még nem ad okot arra, hogy megmondják, kihez menjek. Na mindegy, mély levegő...
Egy Leslie fut el mellettem, szinte fel is lök, én meg csak elvigyorodok. Gondolom Pierre, edzést tartott, és hát tény, hogy nem sokan bírják, ha emelgetik, vagy épp dobálják. Eleinte én is kikészültem, de aztán, ahogy egyre jobban megbíztam benne, annál könnyebben ment. Mert igen, bizalom nélkül semmit nem ér az egész.
- Látom ma se kímélted őket.
Vigyorgok társamra, aki épp a földön henyél. Na szép, hát így kell engem várni? Persze nem rovom fel neki, csak néha szoktam, akkor is poénból.
- Mondd csak, ennyire unatkozol, hogy ilyen hőségben is behívsz? Vagy várj.... ugye tisztában vagy vele, hogy kánikula van?
Mert lehet, hogy eddig az antarktiszon nyaralt, vagy ilyesmi. Odaérve, a kezem nyújtom, hogy felsegítsem a talajról.
- Na, mi a haditerv mára?
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Balett terem    Balett terem     EmptyHétf. Jún. 18, 2012 5:06 am

Soha nem láttam még olyan ökröt, mint amilyen most az egész falas tükörből néz vissza rám. Nem akarom elhinni, hogy még most, harminc kitudja hány fokban is itt verem az Isten f*szát, ahelyett, hogy otthon ücsörögnék a jó hűvös... pincében. Mert bár hőszigetelt az egész ház, ennek ellenére még is olyan meleg van odabent, mintha egész nap ment volna a sütő. De nem, én itt vagyok és kínzom a diákokat, hogy minél jobban menjen nekik a darab, elvégre a bemutató nemsokára itt van. És, mondanom se kell, hogy gyakorolni akkor is kell, ha ezeregy fog van odakint. Szerencsére szereltek légkondit a terembe, így némi hűvös levegőt fúj ránk, ám ezt nem igen érezzük.
Felhevült testünk fénylik a verejtéktől, a padló itt-ott nedves az elesett diákok és a ráfolyt víz, izzadságcseppektől.
Miután sikertelenül megemelem Lesliet, az hisztizve kezdi el csapkodni a hátam, mire rögtön le is teszem a földre, különös gondot fordítva arra, hogy a talpa a megfelelő módon érintkezzen a talajjal, nehogy véletlenül a bokája megsérüljön. Amint ez megtörténik, idegesen, reszketve ácsorog társa, Justin mellett.
Kiadva a "parancsot", hogy mára ennyi, hazamehetnek, a diáksereg mintha csak matekóráról szabadult volna, éljenezve hagyják el a termet. Én pedig nem törődve azzal, hogy a padló nem épp tiszta, elnyúlok rajta. Egy darabig csak fürkésze ma plafont, mígnem meghallok egy ismerős hangot, ám a fejemet megemelni már nincs erőm, helyette elmosolyodok.
- Muszáj voltam behívni őket, különben nem haladnánk. Leslie még fél év után se tudta megszokni azt, hogy fel fogják emelni - dörzsölöm meg hüvelykujjam hegyével a szemöldökömet, majd megemelem a fejem, hogy láthassam is a lányt.
- Igen, tudom, hogy az van, érzem... - morgom, ám hangom koránt sem olyan arrogáns, mint ahogy azt először hittem. Mikor a kezét nyújtja felém belekapaszkodok abba, majd felállok, persze odafigyelek arra, hogy ne ő végezze a kemény feladat nagy részét.
- A haditerv? Első sorban az, hogy beveszek egy fejfájás csillapítót, ha még van nálam - kapom fel a méretes adidas sporttáskámat, majd annak legkisebb zsebében kotorászva, rámarok egy dobozra, minek tartalma a mai nap túlélését jelenti számomra. A hideg víz segítségével beveszem a gyógyszert, majd várva pár pillanatot sóhajtok egyet.
- Jól van... na... arra gondoltam, hogy bár nem ez volt megbeszélve, még is a két hónap múlva esedékes versenyre kellene próbálnunk. Tudom, nem beszéltük meg, de beneveztem magunkat abban a reményben, hogy megint sikerül tarolnunk - csapom össze izgatottan.
- Remélem most nem fogod emiatt leharapni a fejem... és mind emellett azt reméltem, hogy belemész abba, hogy a színházi fellépést turbózzuk fel. Így nem is térnénk el nagyon a tárgytól, nem kellene plusz egy egész koreográfiát megtanulni, csupán tennénk bele... mit tudom én, több emelést, pár kombinált lépést. Bár lehet, hogy belefogok pusztulni a mai nap folyamán, az emelgetésekbe, de ettől még megpróbálhatjuk - fejezem be, majd kék szemeimet a lány arcára vezetem.
- Bármi kifogás? Ha nincs akkor kezdhetnénk!
Vissza az elejére Go down
Jodelle de la Frozen
Admin
Admin
Jodelle de la Frozen


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 15.
Age : 31

Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Balett terem    Balett terem     EmptyHétf. Jún. 18, 2012 11:55 pm

Sokan megbámulnak, hogy ki az a hülye, aki már-már sprintel hatalmas sporttáskával a vállán. Nem hibáztatom őket, mert én sem értem, most miért olyan eget rengetően fontos beérnem, mikor általában mindig kések. Jó szokásom, és csodálom Pierret, hogy még nem hajított ki emiatt. B ár... inkább döglök meg egy Baletteremben, minthogy azt hallgassam, a szüleim hogy fényezik a "vőlegényem". Komolyan, csak nekem tűnt fel eddig, hogy alig vagyok 19? Ki az a hülye, aki ilyenkor férjhez megy, pont hogy még élni sem tud. Na de ez ellen bárhogy is szeretnék, nem tudok mit tenni, a dühös tekintetemen kívül legalábbis, amivel napi szinten díjazom őket.
Leslie majdnem fellök, amit egy sóhajtással tudok le. Gondolom, megint az emelések. Szegényt sajnálom is egy kicsit, de tudhatná, Pierre van olyan maximalista, mint én. Na igen, az idejárók többsége nem azért van itt, hogy ne unatkozzon, nekünk a tánc, a színészet, és minden egyéb színpadhoz kötött tevékenység fontosabb néha az életünknél. Nekem pluszban még egy menekülő útvonal is. Nem egyszer volt, hogy kiakadtam otthon, és idejöttem lenyugodni.
A folyosón haladva muszáj megállnom a trófeáknál, amiket mind valaki idejáró nyerte. Ilyenkor mindig büszke mosolyra húzódik az ajkam. De most tovább is haladok, mert Pierre kiakad.
- Mi nők nem tudjuk annyira félvállról venni. Néha még én is beparázok, hogy mikor dobsz le véletlenül.
Együtt érzően mosolygok rá, mert tudom, hogy talán neki a legfontosabb, hogy minden tökéletes legyen. De hát... jó nálunk más a helyzet, volt időnk megszokni egymást, de például Leslie nemrég jött, és elhihetitek, eleinte nem valami felemelő állandóan a levegőben lógni.
- Akkor végképp nem értem a dolgot.
Pimasz vigyorral az arcomon, nyújtom a kezem, hogy felsegíthessem, majd már kérdem is, hogy mik a tervei.
- Látod, és így akarsz emelgetni? Komolyan kezdek félni.
A hangom kötekedő, de amúgy csak ugratom. Mert igen, nekem már nem nagy cucc, mivel minden létező helyen volt alkalmam beverni magam, komolyan, még olyanon is, amiről nem is tudtam, hogy létezik, de hát semmi nem megy könnyen.
- Naná, hogy tarolni fogunk.
Vigyorgok önelégülten, ezt akár veheti is beleegyezésnek. Meg sem fordul a fejemben, hogy egy ilyen lehetőséget kihagyjak. Na meg, imádok versenyekre járni, versenyeket nyerni meg még inkább.
- Belevehetnénk azt, amelyiknél majdnem kitörtem a bokám. Ne nézz rám furán, utálom, hogy azóta se megy.
Húzom el a szám, mert amúgy meg marha jól nézne ki, csak a megvalósítás a nehéz. Na de majd most rágyúrunk... remélhetőleg.
- Oké, fél pillanat, átöltözök. Nem akarom összeizzadni ezt a ruhám.
Azzal be is sprintelek az öltözőbe, majd magamra kapom az edzőcuccom, és felkötöm a hajam, hogy a nyakamat is érje egy kis hűvös. Teljes harci díszben megyek vissza társam mellé.
- Na most már kezdhetjük.
Vissza az elejére Go down
Pierre J. Hervé
Koreográfusok
Koreográfusok
Pierre J. Hervé


Hozzászólások száma : 34
Join date : 2012. Jun. 14.
Age : 35
Tartózkodási hely : Párizs

Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Balett terem    Balett terem     EmptyKedd Jún. 19, 2012 1:05 am

Számtalan gondolat megfordul a fejemben, hogy mi lenne a legmegfelelőbb koreográfia, hisz még mindig akadnak olyan alakok a csoportba, kik nem tudnak mit kezdeni karjaikkal, lábaikkal, ami azért... gáz. Olyanok is vannak, kikről el nem képzelné az ember, hogy valaha táncosok lesznek. Sőt, olyanok is vannak, kik tényleg nem lesznek azok, mert idő előtt összefognak törni, bár ki kell emelnem, hogy nem fizikailag. Bár úgy is egyszer, de most nem ez számít.
Leslievel már hónapok óta nem tudok egyről a kettőre jutni, pedig annyi de annyi külön óránk volt már, hogy fogalmazhatunk úgy is, már lassan több időt töltök vele, mint az eredeti táncpartneremmel, ami nem a legmegfelelőbb. Lehet, hogy én vagyok a tanár, de azt, hogy legyen egy kis biztonság érzetük, nem én fogom megtanítani nekik. És bár lehet, hogy én nem ejtem, illetve igyekszek nem leejteni őket, a partnerük mivel még mind egy csiszolatlan gyémánt, meg van rá az esély, hogy majd ők. De szembe kell nézniük a véres valósággal, a tánc nem gyerekjáték és úgy lesz valaki sztár, úgy lesz valaki igazi díva a színpadon, ha tesz is az ügy érdekében, megtanulja, hogy a bukást siker a sikert bukás követheti. A pakliban az is benne van, hogy ha felemelik, leeshet és meghúzhatja valamelyik szalagját, eltörhet a karja, bokája, betörhet a feje. Ez ellen nem lehet védekezni... a nagy táncosok se profinak születtek és lejtettek táncot amint kijöttek anyjuk hasából. Ezt ki kell tapasztalni. Így valakinek siker túllépni, valakinek nem.
- Jodelle, te is tudod, hogy ez benne van, és akárhányszor leejtettelek eddig, mindig igyekeztem úgy állni, hogy ne csattanj túl nagyot - pillantok rá határozottan, hisz ez az igazság. Tudom jól, hogy sokkal ijesztőbb egy pali feje fölül kémlelni a világot, mivel benne van a pakliban, hogy az leejti az illetőt, elég ha megremeg a könyöke.
- Attól még, hogy meleg van, dolgunk van! Egy jégkoris se mondhatja azt, hogy túl hideg van nem folytatom! - mosolygok rá a lányra, majd a segítségével feltápászkodok a földről. Miután beveszem a kívánt gyógyszert, elvigyorodok a szőkeség szavain, majd megdörzsölöm a nyakam.
- Ne félj, aki ma itt esni fog, az nagy valószínűséggel nem te leszel - fordulok vissza az asztalhoz, amin egy nagy kupac papír unatkozik, és elkezdem szavalni a tervemet. Mivel egy hatásosabb tangót próbálok megtanítani a csoportnak, így nem látom akadályát annak, hogy azt ketten is megvalósítsuk, és ezt továbbfejlesztve, betudjuk majd tenni a csoporttáncba is.
Jodelle tervére viszont ráncolni kezdem a homlokom.
- Hát, ahogy gondolod, de, hogy őszinte legyek, nem biztos, hogy menni fog... bár soha nem mondd, hogy soha igaz? - fordulok vissza hozzá, majd próbálok rátérni a lényegre mint pedig arra, hogy kezdjük. Mikor a lány elszalad átöltözni, én odalépek a magnó mellé, hogy a kiválasztott számra tudjam állítani, ami még most nem fog elindulni, előbb átvesszük a lépéseket.
- Jo! Tangó lesz - pillantok rá, majd téve egy két gyors mozdulatot, mélyet sóhajtok.
- Határozottan jó? - lépek közelebb hozzá, miközben megigazítom a pólómat - előbb vegyük át a lépéseket, emeléseket, nem vágunk bele rögtön a közepébe.
Mindig tudtam, hogy nehéz jó koreográfusnak lenni, mivel nem csak az elvárások nagyok, hanem érvényesülni is kell valahogy.
Óvatosan a lány kezéért nyúlok, mikor már elég közel vagyok hozzá, majd immáron határozottabban a fejünk szintjéig emelem azt, majd gyorsan megforgatom az egész lányt remélve, hogy időben kapcsol és ezzel nem fogok kitörni a bokáját. Ha megtörténik a két egész fordulat, másik kezemet a hátára teszem, majd magamhoz szorítom ezzel megállítva a forgásban.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Balett terem     Empty
TémanyitásTárgy: Re: Balett terem    Balett terem     Empty

Vissza az elejére Go down
 
Balett terem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Moulin Rouge :: A színház :: II. Emelet-
Ugrás: