Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
Invalidusok EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
Invalidusok EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
Invalidusok EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
Invalidusok EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
Invalidusok EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
Invalidusok EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
Invalidusok EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
Invalidusok EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
Invalidusok EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Floyd Maxton
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Lucy Sell
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
Invalidusok I_vote_lcapInvalidusok I_voting_barInvalidusok I_vote_rcap 

 

 Invalidusok

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Invalidusok   Invalidusok EmptySzer. Jún. 13, 2012 2:21 am

Invalidusok Invalidusok-temploma-2_www.kepfeltoltes.hu_

Az Invalidusok Párizs egyik legnevezetesebb épülete, melyet XIV. Lajos és a Napkirály uralkodása alatt kezdtek el építeni. Mind emellett, az épülett mellett emelt aranykupolás templomban őrzik Napóleon hamvait is.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptySzomb. Jún. 23, 2012 10:40 pm

Invalidusok Tumblr_lxjya8Eian1qfk10to1_500
Kendra Dawson & Corin Le'Fleur

Felvont szemöldökkel vizslatom mondandója közben. Miért van az, hogy csak kötözködni tud? Bevallom, olykor én sem a legmegfelelőbb formában közlöm, amit mondani akarok, na de ezt a szemtelenséget? Ha nem találnám túlzottan is aranyosnak miatta, biztos itt hagynám. Vagy nem? Nem, egy menetre mindenképp elkapnám, de ez, ahogy a helyzet is mutatja, lehetetlen. Túl makacsnak tűnik ahhoz, hogy belemenjen egy kalandba... egy gyorsan lezavart szexhez az öltözőben mondjuk. Nem érdemes még csak felvetni sem az ötletet.
- Belefojtanálak? Hmm... eddig eszembe sem jutott, de most hogy mondod... - mintha tényleg tanakodnék a dolgon, tenyeremmel végig simítok államon és egy pillanatra elgondolkozom... igazából a nagy büdös semmin, mert eszembe sem jutna ilyesmi. Pláne nem vele kapcsolatban.
Előre szalad és csak fejét bedugva néz vissza, amin muszáj mosolyognom. A szőke loknik függönyként keretezik arcát, gleccserkék íriszei szinte megcsillannak szemgödreiben.
- Lassíts, kislány! Nem sietünk sehova. Ha jól viselkedsz, még a helyi specialitást is megmutatom majd. - érek mellé és indulok kifelé az aulába, ahonnan jöttünk.
Szóval akarom közben tartani, de a megfelelő kérdésen agyalok. Igazság szerint, semmit nem tudok róla: honnan jött, mit csinál, miért van itt? Csak egy hatalmas, üres folt van elmémben az életét illetően és ez nem kicsit zavar. Szeretem ismerni azt a személyt, akivel beszélgetek vagy huzamosabb időt eltöltök.
- Mikor jöttél Párizsba? Még nem láttalak itt, pedig már a díszletfestéseken is részt vettem. Vagy... bocs, egyáltalán fellépő vagy? - kérdezem felé fordulva, miközben észre veszem, hogy már ki is értünk az épületből.
Gondolkoznom sem kell azon, hogy hova fogom vinni. Oké, az Invalidusok nem a legizgalmasabb hely a városban, de látnia kell. Az összes francia ismeri és tudja, hogy mi az, szóval Kendrának muszáj megnéznie. Talán még tetszeni is fog neki. Az angoloknak furcsa ízlésük van.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 2:11 am

Corin

Invalidusok Tumblr_lzupngrGCh1r9rkl3o1_500

Jó egy kicsit megpihenni, és a hátamat kimelegedve a hideg szekrénysorozatnak vetni. Nem is zavartatom magam, annak ellenére sem, hogy nem vagyok egyedül és, hogy Corin –még ebből ap ár méteres távból is-, úgy vizslat a szemeivel, hogy tisztán merem állítani, hogy már többször is levetkőztetett gondolatban. Tisztában vagyok a természetes adottságaimmal, és annyi önbizalom még belém is szorult, hogy tudjam, amelyik srác legalább egyszer alaposan végig nem méri rajtam a tekintetét, az bizony, elég egészségtelen…
-Rántanálak magammal! – Vágom rá szinte azonnal, olyan könnyed hangnemben, mintha csak azt mondtam volna, „meleg van, de pont jó az idő egy strandoláshoz”. Milyen érdekes ez az emberi elme! Félre biccentett fejjel, félig felvont szemöldökkel koslatom, amint –látszólag-, még gondolkodóba is esik, hogy megtegye-e, ha egyszer oda is eljutnánk együtt. Ha túlélném, biztos lehet abban, hogy orvoshoz kéne fordulnia, hogy visszavarrassa a tökeit. Ne packázzanak velem! Nem vagyok annyira szőke, mint amilyennek mindenki első látásra is képzel.
Könnyedén kibújok a karjai alatt, amint megközelít –ne higgye azt, hogy egy hiszékeny, manipulálható kis fruska vagyok, aki már egy szép pillantástól a bugyijába csurgat-, és már indulok is célirányosan az öltöző ajtajának irányába, ám még egy gyors pillantás erejéig visszadugom a fejem, hogy kicsit megsürgethessem.
-Ugye nem csigát akarsz velem etetni? – Szökkennek ívelt szemöldökeim a homlokom tetejére, ahogy rávigyorgok, megosztva vele „félelmemet”. Észre sem veszem, ahogy lassacskán újra elérjük az aulát, majd legközelebb a színház egész területét is elhagyjuk. Két hüvelykujjamat beledugom elől rövidnadrágom övbújtatójába, így haladva Corin mellett, hol ütött-kopott, „munkás” lábbelim orrát kémlelgetve, hol pedig a magával ragadó tájat, ami valljuk be, sokkal izgalmasabb és szebb látványt nyújt egy koszos tornacipőnél.
-Ömm… pár napja érkeztem ééés az első benyomásom rólatok, Franciákról, kifejezetten… rossz… - Osztom meg vele csak úgy, eddigi tapasztalataimat. Merem remélni, hogy nem tűnök megint túl rasszistának.
-A nagytöbbség, akiktől segítséget próbáltam kérni a reptéren, olyan nagy ívben kikerült, és még csak rám se nézett, hogy kezdtem azt hinni, hogy bennem van a hiba. – Azt azért már nem mondom neki, hogy nyilván azért nem tartottak alkalmasnak arra, hogy szóba álljanak velem, mert észre se vettem, hogy mindegyikhez, kivétel nélkül fejjel lefelé tartott térképpel mentem oda…
-Egyébként, színésznek lettem ide hívva, szóval mondhatjuk azt, hogy valami olyasmi vagyok. – Vonok vállat, miközben egy gondozott, napsütötte, hatalmas zöld területre érünk, amin elnyúltan valami hatalmas épület is húzódik.
-Rajtad a sor! Mi ez a hely? – Érdeklődőm gyermeteg kíváncsisággal arcomon, majd megállva az egyik járdaszegély menti lámpánál, belekapaszkodok egyik kezemmel, és egyszer körbefordulok, ami után újra vele szembe találom magam, ismét túúúlságosan is közel.
Vissza az elejére Go down
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 5:33 am

Rossz véleménye van rólunk? A nagy büdös igazság az, hogy minden nemzet orrol arra a nemzetre, ami nem az övé. Sokan utálják az amerikaikat, sőt hülyének tartják őket. Én is, mert hallottam már egy-két zagyvaságot, ami alapján erre következtetek. Igen, minket sem egy ember gyűlöl azért, mert állítólag fenn hordjuk az orrunkat és bunkók vagyunk. Az angolokról szintén ez a vélemény, de hé! Hol foglalkoznak ők ezzel? Hol foglalkozunk MI ezzel? Engem aztán sosem zavart, hogy egyesek köcsögnek véltek, mert néha az voltam. Az igazság néha fáj, de csak azért bevágni a durcát, mert nem hazudnak, hogy jobban érezzük magunkat, felesleges.
Kendrára pillantok, aki elkezdi ecsetelni, miért is van rossz véleménnyel rólunk. Biztos vagyok benne, hogy meg tudnám változtatni a véleményét. Mindenki véleményét meg tudnám változtatni, talán világbékét is teremthetnék, mert rendelkezem azzal a különleges képességgel, hogy befolyásolom beszélgetőpartnereimet. Akarattal, vagy akaratlanul, de nézeteket hozok létre bennük vagy épp formálom át a készen lévőket. Nevezhetnek emiatt sültbolondnak, esetleg ki is nevethetnek, de ez így van. Nem beszélve a pokoli nagy sármomról, amitől a nők többsége elolvad. Hát még ha idősebb leszek!
- Hmm... akkor majd én teszek róla, hogy jó véleménnyel legyél rólunk. Vagyis, rólam mindenképp. - nem tudom, miért, de gyerekkorom óta fontosnak találom azt, hogy az emberek szeressenek.
Régen képes voltam hisztizni, ha rájöttem: valaki nem csíp. A bőgést követően pedig minden erőmmel azon voltam, hogy pozitív hatással legyek arra, aki utál. Sosem jött be és együtt élni a gondolattal sem tudtam. Soha. Így hát, kerültem azt a valakit.
- Színész? Huhú... Nem vagy még ahhoz kicsit fiatal? Tizennyolcnak tippellek. Maximum a mi darabjainkban tudlak elképzelni, amiket a diákok írtak, rendeztek meg ilyesmik. - közlöm és közben rámosolygok.
Hamar az épülethez érünk, amire felpillantok és pár méteres távolságból figyelem. Emlékszem, a tanárok nem egyszer hoztak minket ide osztálykirándulásokkor. Az elsőt még végignéztem, de a többin nagyrészt aludtam. Nem is értem, hogy képesek százszor elvinni ugyanarra a kiállításra és bemutatóra? Röhejesen nagy baromság az egész, mivel a diákok nagyja nem fog figyelni.
Meglep közelsége, amint végigpördül szinte a lámpaoszlopon, de csak belevigyorgok arcába és az épület felé fordulva kezdek magyarázni.
- Az Invalidusok. XIV. Lajos 1670-ben adta ki a parancsot, hogy egy katonai kórházat kell építeni, amit Libéral Bruantra bízott rá, kedvenc főépítészére. A fickó állítólag nagyon komolyan vette a dolgot, mert hat év alatt sikerült felépítenie a komplexumot. - tartok egy kis szünetet és további információk után kutatok elmémben. Ráncokba szalad homlokom is, olyan erősen gondolkozom. Nem akarok hülyeséget mondani, bár lévén, hogy még nem járt itt, nem is tudná, mi igaz és mi nem. - A székesegyházra vonatkozó tervek nem nyerték el a hadsereg vezetőinek tetszését, ezért a király Jules Mansart-t bízza meg, aki mellesleg Bruant tanítványa volt, hogy tervezze meg és építtesse azt fel. Az Aranykupolás Templom harminc év alatt készült el, XIV. Lajos pedig akkor már 68 éves volt. - fejezem be végül és Kendra felé fordulok.
Talán túl sokat beszéltem. Talán feleslegesen és egyáltalán nem érdekli, de muszáj volt megmutatnom, hogy nem vagyok sík hülye.
- A kupola többször megkopott már, de Napóleon újraaranyoztatta. Több tábornoknak a nyughelye van itt, köztük Napóleonnal, akinek hamvai 1840 óta találhatóak itt. Egyébként, most már csak múzeum. - leugrok a padkáról és zsebre dugom kezeimet. Teszek egy lépést az épület felé. - Sikerült valamit megjegyezni, Szöszi?
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 6:18 am

Meglep, hogy látszólag nem keltett benne felháborodást az, hogy tisztán és nyíltan, egyenesen az arcába vágtam, hogy az engem ért, idegenek által történt fogadtatás miatt nem igazán vagyok jó véleménnyel a népéről. Rosszul esett és megalázónak is találtam, hogy a repülőről való leszállásomat követően –miután elveszett kutyához hasonlóan kezdtem el össze-vissza csatangolni, igyekezve szót érteni az idegenekkel-, senki sem állt meg, hogy elnavigáljon a megfelelő irányba. Tényleg nem érdemelem meg azt, hogy 5 percet valaki rám szánjon az életéből? Na, jó. Bevallom, Corin és Pierre igazán nagylelkűek, hogy ennyire odafigyelnek arra, hogy tisztábban lássam Párizst.
-De gondolom akkor sem fogod magad levetni a hídról, ha mondjuk… mondasz valami meggondolatlant, amivel esetlegesen megutáltatod magad velem. Nem tűnsz olyannak, aki túlságosan is a lelkére venné, ha egy ismeretlen, bevándorló bolond csaj többet nem akarna vele szóba állni. – Persze, az a veszély, hogy netalántán megutáltatja velem magát, nem fenyeget. Ahhoz nagyon nagyon nagyon ki kéne húznia azt a bizonyos gyufát, az ő esetében pedig… nos, kimondom, de sokat kellene a számlájára írnom. Igazából, a franc se tudja, hogy honnan veszem azt, hogy nem esne rosszul neki, ha egyel több „ellensége” lenne. Lehet, hogy nem is olyan, mint amilyennek mutatja magát, és sokkal jobban vágyik mások elfogadására, szeretetére, mint gondolnám, még ah ez most borzasztóan drámainak és tragikusnak is hangzik. Egy élet nem elég arra, hogy önmagukat kiismerjük, hát még másokat!
-Hééé! Ez nagyon szemét volt! – Bököm hasba –persze odafigyelve, hogy ne okozzak semmi kárt azokban a kockákban, amik nyilván a póló alatt lapulnak és, amikről minden bizonnyal tejszínhabot lehetne nyalogatni-, könyökömmel játékosan, sértetten felvonva pisze orromat, amint a koromra tesz egy megjegyzést.
-Képzeld el, hogy 19 vagyok és, hogy ígéretes tehetségnek bizonyulok. – Hozom a tudtára, megjátszott önteltséggel hangomban, úgy ahogy általában a színészek is meg szokták magukat játszani egy-egy interjú vagy Grammy-díj átadó alkalmával. Lassan elérjük első megállónkat, aminek –szégyen-, még csak a nevét sem tudom, így egy kisebb színjátékot követően –amit a lámpaoszlopnál követek el-, Corin bele is kezd a megépítéséről szóló, rövidke kis történetbe. Az alatt az idő alatt, ameddig ő beszél, és az épületet bámulja, feltűnik, hogy sokkal több figyelmet szentelek a szájának, és úgy egyébként is, neki, mint az épületnek, amiről éppen szó van. Befejező mondatánál kapom csak el tekintetem a kupola irányába, úgy bólogatva, mintha legalábbis mindvégig kíváncsian figyeltem volna a mondandójára és érteném is, hogy miről hadovált itt nekem.
-Jahm, aha. Napóleon, meg kupola, meg renoválás. – Kissé bizonytalanul, döcögősen idézek vissza egy-két szót, ami itt elhangzott.
-Az Eiffel torony tényleg annyira lenyűgöző és látványos, mint ahogy mondják? Mert azt is meg akarom majd nézni! – Csapom össze a tenyereim lelkesen.
Vissza az elejére Go down
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 7:13 am

Abból a három kifejezésből, amit állítólagosan megjegyzett, szűröm le, hogy semmi az ég világon nem ragadt meg a koponyájában. Vagy talán csak annyi, hogy állok és beszélek. De, hogy miről, az kiesett. Nem hibáztatom, én sem tudnék figyelni a társaságomban, már ha az ő helyében lennék. Na, de viccet félre téve... Talán hadartam és nem értette. Talán lassabban, pontról pontra szedve kellett volna kifejtenem mindent, de féltem, hogy túl unalmasra sikerül az egész. Nem számít. Már nagyjából bemutattam az épületet, mellesleg nem történésznek készül. Gond egy szál se.
- Aha... de azért, ha rákérdeznek, ne mondd, hogy tőlem hallottad! - nevetek fel, mert még a végén engem néznek hülyének, amiért ő nem figyelt. Ugyanis biztos vagyok benne, hogy a jó információt mondtam el. Mindenről.
Egy pillanatra akarok csak felé sandítani, de ismételten azon kapom magam, hogy megrökönyödve bámulom. Szelíd vonásait, melyek ütköznek természetével... türkiz színű íriszeit, miket kiemel a loknik szőke árnyalata... nem tudom figyelmen kívül hagyni, nem tudom közömbösnek beállítani azt, ahogy hozzá viszonyulok. Még jó, hogy nem látja rajtam. Khm, ugye nem látja?
Nagyokat pislogok, hogy felébredjek a tőle származó kábulatból, erre pedig rásegít az is, hogy összecsapja tenyerét. Az apró kézfejekre téved tekintetem és elgondolkozom, mennyivel nagyobb lehet az én tenyerem az övénél. A pici kéz egészen belesimulna hatalmas markomba. Kényelmesen, szinte ártatlanul.
- Mit? Ja... igen, az Eiffel-torony. Hát, majd máskor. Elég lesz nekünk mára ennyi. Amúgy, azt hittem már láttad. A turisták mindig azt rohamozzák meg először. - vonok vállat kissé zavartan és elindulok az épület felé, aztán megtorpanok. - Akarod látni belülről? Mert felőlem átugorhatunk a hely-specialitása részre is. Végül is, megálltad fecsegés nélkül, hogy elmondjam a történetét. Nem gondoltam volna... de így megérdemled, hogy megmutassam, mit kajálok a legszívesebben. - vigyorgom és kezem automatikusan megindulna, hogy kézen fogjam és húzzam magammal, de türtőztetem magam. Ráparancsolok mellső végtagomra, visszahúzom és kezeimet zsebembe gyűröm. Várok válaszára, mert tőle függ, melyiket választja és ezáltal, hogy merre megyünk.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:24 am

Ahhoz képest, hogy ki nem néztem volna belőle az elején –még, ha ez végtelenül bunkón is hangzik most így, kerek-perec kimondva-, hogy ennyire otthon mozog a történelem, és a régi, híres építmények terén, nagyon is jól vázolja, hogy melyik korban kezdték el az építését, ki tervezte, ki építette és még sok más blabla, amiket igazából meg se jegyeztem. Miket beszélek? Meg se jegyeztem??? Nem, hogy nem jegyeztem meg őket, de még csak oda se figyeltem arra, amiről pár percben beszélt. Sokkal inkább lekötött az a szexi akcentusa, és az az összpontosított, nagyon is édes koncentrációja, amiről ráncba futott homloka árulkodott.
Ameddig magamba kielemezgetem arcának vonásait, miközben ő „szónokol”, hangja csak egy egyszerű háttér zöngének bizonyul. Egy nagyon is kellemes, mély, nyugodt hangon búgó háttér zöngének...
-Miért ne? Csak nem valami kitalált sztorit adtál most elő, aminek köze sincs ehhez az… az… akármihez? – Vonom fel egyik szemöldököm, aztán az épület felé fordulva, összeráncolom a homlokom, így kezdve el érdeklődően, egyik irányból lassan a másikba döntögetni a fejem, mintha csak valami nyaktornát végeznék, miközben nem is! Egyszerűen csak követem az egyik hatalmas ablak keretének a négyfelé ágazó irányát.
Ezt követően szerény személye újra érdekesebbé válik, és csak akkor tűnik fel egy pillanatra a hirtelen fáziskésése, amikor újból megszólal.
-Tanuld meg, más vagyok, mint a többiek! – Villannak fel titokzatosan kék íriszeim, ahogy elkapom pillantását. Ja, kezdhetjük máris onnan, hogy míg más lányoknak nem kezd el nedvesedni a bugyijuk egy teljesen idegen srác jelenlététől és mosolyától, addig nekem jó esélyekkel igen. Persze, szigorúan csak képletesen!
-Mi a problémád azzal, hogy lepcses szám van? – Teszem csípőre kezeimet, rosszallóan nézve rá, ám a szám szegletében teremtődött mosoly kezdeményt egyszerűen képtelen vagyok elfojtani.
-Menjünk kajálni, a gyomrom már háborog! De, a színházban hagytam a… - Mondatom végét hirtelen harapom el, ezzel együtt alaposan megharapva alsó ajkamat is, mire felszisszenek, és csak akkor szólalok meg újból –amolyan, „leesett a tantusz” szerű hangnemben-, amikor már a kellemetlen bizsergésnek vége szakad.
-Áhá! Hősies lovagnak akarsz tűnni, és meg akarsz hívni kajálni. Igazam van, vagy igazam van? – Érdeklődőm gyanakvó kíváncsisággal hangomban.
-Ugye nem valami kínai kaja vagy tengeri nyavalyák azok? Soha nem tudom az ilyeneket kulturáltan enni és nem akarok beégni, hogy az angol csaj magával hozta a „disznó módra zabálok” kultúrát Bristolból. – Nevetem el magam azon a képtelenségen, amit most is sikerült elé terítenem. Fogd már be Cherry, fogd már be!
-Te vezetsz! – Teszem még hozzá –mintha legalábbis ő nem tudná-, majd mellette sétálgatva, megindulok arra, amerre kell, útközben egy aprócska, fehér virágot is leszakítva a fűből, és beletűzve azt a hajamba. Ha már festékes a pólóm és szakadt a tornacipőm, legalább ez majd elvonzza a kíváncsi tekinteteket a csöves rucimról.
Vissza az elejére Go down
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:53 am

Való igaz, megfordult a fejemben, hogy meghívom kajálni, ha már az elején úgy... hogy is mondjam, félre értettük egymást. De azok után, hogy túl kiszámítható voltam és rájött erre, változtattam ötletemen és félrehajítottam dolgot. Azért sem fogok neki fizetni semmit és azért is hagyom, hogy a saját kajájáért majd ő perkáljon. Bunkóság? Talán, egy kicsit. De megszokhatta már tőlem ezt, mióta beszélgetünk. Nem szeretném magamra ölteni a szende, jó lelkű kisfiú szerepét. Az gáz lenne és még csak nem is élvezném.
- Tévedsz, Szöszi. Én a lovag szerepéről mindig lecsúszok. A mostani sem lesz kivételes alkalom. - vonok vállat már sokadjára a nap folyamán és elindulok végül is az épülettel ellentétes irányba, remélve, hogy Kendra követni fog.
Mikor ismét fecsegni kezd szokásához híven, csak elmosolyodom. Kíváncsi vagyok, mindenkivel ilyen beszédes-e vagy csak nekem jár ez a kiváltság. Nem mintha zavarna, hogy néhány ember fesztelenebbül tud beszélgetni a kelleténél, sőt be sem tudják fogni a szájukat, de... van egy pont, ahonnan már idegesítővé válik az egész. Kendra már akkor elérte ezt a bizonyos pontot, mikor leviharzott arról a lépcsőről és odajött hozzám. Csakhogy másokkal ellentétben, az ő esetében ez nem zavar. Egyáltalán. Csak imádom csipkedni miatta.
- Majd meglátod. Ha meg nem akarsz, úgy sem veszel magadnak. - kacsintok rá és látom, hogy lassan kiérünk a kert zónájából. Szerencsénkre, a belváros nincs messze, talán öt perc innen az a bizonyos hely, ahol kajálni szoktam egy héten legalább egyszer. - A zabálásról meg csak annyit, hogy... nem lepne meg. Mindig is tudtam, hogy Anglia tele van disznókkal. - nevetek fel, de remélem nem veszi túlságosan a szívére. Az nem lenne valami jó.
Vezetem, ahogy kéri, hiszen úgy ismerem a várost, mint a tenyeremet. Nem tudom, mennyi lehet az idő és ez zavar. Talán délután négy vagy ötre is jár már. Apa talán aggódik. Megnéztem az sms-t még idefelé, amit ő küldött és abban tájékoztatott, hogy amint végeztem a jelmezekkel, menjek haza. Azt hiszem, már így is késtem, szóval mindegy.
- Jársz főiskolára... vagy egyetemre? Vagy helyette megy a "színészkedés"? - vigyorgok, mint a vadalma, mert nem tudom megállni, hogy ne rajzoljak a szó köré vesszőcskéket. Képtelenség elhinni, hogy ennyi idősen már színészkedik. Maximum hobbiból, de pénzért biztosan nem.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyVas. Jún. 24, 2012 8:43 pm

Nem is értem igazán, hogy honnan és miből következtetek arra, hogy éppen egy ebédmeghívás áldozatául estem, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem kéne előre innom a medve bőrére. Még ha már farkas éhes is vagyok, és úgy érzem, hogy bármelyik percben kilyukadhat a gyomrom, hiszen nem a főzési tudományomról vagyok híres, és mióta itt vagyok, csak általam összedobott szendvicseken és ratyi melegszenyákon élem az életem, és próbálok velük életben maradni. A gyanúm pedig, láss csodát! Beigazolódott. Ez mondjuk azért szívás! Ehetnék egy jót basszus, erre maximum csak azt nézhetem, ahogy Ő eszik egy JÓT.
-Akkor lehet, hogy páratlan társaságom hiányában kell majd megebédelned, ugyanis… csak ennyim van. – Húzom elő zsebemből azt a maradék kis aprót, ami a zsebembe maradt egy hullámcsattal és egy használt körömlakklemosós pamaccsal együtt. Mennyire lenne 1-10-es skálán taplóság, ha kilopnék az egyik hajléktalantól egy kis aprót? Habár… Párizs és a csövik? Itt még csak a legalsóbb munkásréteg sem létezik, ahogy láttam. Túl sznobok! Párszor félrebiggyesztett szájjal megcsörgetem a kezemben tartott aprópénzt, majd visszacsúsztatom azt a zsebembe és már indulunk is, hogy a hatalmas kert elhagyásával, elérhessük „vesztőhelyemet”, ahol majd beégek, amiért a bevándorló szőke csajnál még pénz sincs. Ez van, a színházban hagytam. Nem gondoltam volna, hogy kimozdulunk onnan…
-Nem bírod az Angolokat, igaz? – Nem vetem még érte. Ha én nem szimpatizálok túlságosan a Francia néppel, akkor van engedélye arra, hogy ő meg ne csípje az én népem. Ilyen egyszerű ez. De hát, vagy megszoksz, vagy megszöksz, nekem pedig a kiteljesedni látszó karrierem végett az elsőt kéne választanom. Nevetését hallva, zavaromban összepréselem az ajkaimat, és inkább a földet kezdem el kémlelni, egy kósza tincset is a fülem mögé tűrve lányos zavaromban. Szemem sarkából még látom, ahogy előveszi a telefonját.
-Nyugodtan megmondhatod a barátnődnek, hogy hamarosan visszakaphat és, hogy nem rontottalak még meg. – Nézek fel rá egy sanda fél mosollyal, szemeimben kihívó csillogással. Nincs is jobb módja annak, hogy megtudd valakiről -aki érdekel-, hogy van-e barátnője vagy nincs, minthogy szóbahozod a létező vagy nem létező csajt.
-Ne legyél már ennyire bunkó! – Nyafogom felháborodottan, mire vállammal kicsit taszítok is rajta egyet.
-Nem járok suliba. Innentől kezdve már csak a SZÍNÉSZKEDÉSSEL fogok foglalkozni, és képzeld el, hogy már azért fizet a színház, ha csak mellékszereplő vagyok.- Nem hagyhattam ki, hogy ne emeljem ki a színészkedés szót. Bosszant, hogy ennyire nem képes kinézni belőlem, hogy igenis még sokra vihetem! Olyan, mint az apám…
-Ha már itt tartunk… csinálsz valamit? Suli, meló? – Most rajtam a sor, hogy faggassam egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyKedd Jún. 26, 2012 8:20 am

Nem bírom őket? Az túlzás. Inkább mondjuk úgy, hogy meg van róluk a véleményem, ami nem kifejezetten rossz, de jónak sem mondható. Amit hallomásból összeszedek, azt hozom alapnak, az egynehány tapasztalatomból meg építek rá. Ennyi az egész és ez igazán nem mondható utálatnak. Sőt, még előítéletnek sem.
- Nincs velük... vagyis, veletek bajom, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy a szívem csücskei vagytok. Szerintem az angolok hülyék... és sokan nagyképűek, de van kivétel. Mindenhol van kivétel. - sandítok rá mosolyogva, hátha érti a célzást, hogy némileg magamra is gondoltam az iménti megjegyzésemnél.
Tudom, hogy még mindig nincs a legjobb véleménnyel rólam. Ezt az ember valahogy megérzi és én így is teszem. Viszont meg akarom mutatni, hogy bizony több lapul a felszín alatt, mint azt ő gondolná. Többet érek, többnek számítok, mint ahogy azt a külsőm vagy az első benyomás rólam elmondja. Kendra annak a tipikus első-látásra-ítélek jelenségnek tűnik számomra, ezért nehéz lesz meggyőzni arról, amit már jól a fejébe vésett. De nekem semmi sem lehetetlen. Ezzel már gyerekkoromban felvilágosítottak és azóta teszek is róla, hogy így legyen.
A nem létező barátnőmre tett célzásán meglepődök. Miért épp vele sms-eznék? Egyrészt, nem szoktam sms-ezni a barátnőimmel, sőt még csak telefonon is ritkán hívom őket. Eleget találkozunk ahhoz, hogy ne kelljen még a mobilomat is igénybe venni, ha netán nem látom. Másrészt, honnan veszi, hogy az a fajta srác vagyok, akinek vannak hosszú távú kapcsolatai? Elvégre, az elején még épp arra célzott, hogy nagy nőcsábász vagyok, miszerint "kíváncsi, hány áldozatomat szólítottam már Szöszinek". El sem tudná képzelni, mennyire átlátszóak kíváncsi kérdései... Túl jól ismerem már a nőket, hogy az ilyesmit leplezhessék.
- Öhm, oké. Átadom neki, de szerintem nem izgatja majd túlságosan. - vonok vállat, de konkrétan nem jelentem be, hogy szingli vagyok.
A színházas dolog, amire olyan merészen és fennhangon válaszol, megmosolyogtat, de arra, hogy elhiggyem még mindig nem ad okot. Hát, talán majd egyszer.
- Jól van, Kendra... elhiszem. - bólogatok, mert nem szeretném, ha végén miattam kapna idegösszeroppanást, amiért nem hittem neki. Hazudok, ha kell, igen, de ezt hívják kegyes hazugságnak.
Alsó ajkamra harapok, mert nem igazán szeretek a magánéletemről beszélni. Úgy értem, semmiről, ami kapcsolódik a családomhoz, esetleg féltve őrzött álmaimról a jövőt illetőleg. Erőt veszek magamon és sóhajtva közlöm, amit közölni kell.
- Hát, most inkább csak tanulok. A helyi orvosi egyetem hallgatója vagyok, mert sebésznek készülök, de... néha eljárok segédkezi apámnak, vagy szimplán az unokabátyám bisztrójába, mert legalább lesz belőle pénz. Arra meg mindig szükség van, főleg a tandíjhoz. - vonok vállat. Nem osztom meg vele a dolgot, hogy felesleges lenne dolgoznom, mert dugig vagyunk a pénzzel. Az aztán már tényleg sznobság lenne. Vagy nem?
Nem sokára meg is érkezünk egy hamburger-árushoz, név szerint Josh-hoz. Josh angol, Washingtonból érkezett, de nem sikerült munkát szereznie itt, ezért most a hamburgerek árusításából keresi a kenyérre valót. Ismer engem, tényleg gyakran járok hozzá és tényleg isteni hamburgert csinál.
- Íme a helyi specialitást. Üsse kő, fizetem neked! De csak mert látni akarom, ahogy "zabálsz, mint egy disznó". - nevetek és már ki is fizetem a két "szendvicset". Josh tákolni kezdi a kajánkat, míg én mosolyogva hátam mögé pillantok, hogy lássam, Kendra vajon mit szól hozzá.


A hozzászólást Corin Le'Fleur összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 28, 2012 6:11 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptySzer. Jún. 27, 2012 8:38 am

Tetszik, hogy ennyire szabad szájú és egyáltalán nem kertel, ha az igazság bevallásáról van szó. Egyenes embernek tűnik, ami mindig jól jön. Az ilyen emberek azok, akik tényleg könnyen helyt tudnak állni az életben, történjék bármi. Ez pedig tetszik. Nagyon is…
Eme gondolatokra hirtelen újra a vörös szín kezd el dominálni orcám két oldalán. Torok köszörülve le is hajtom a fejem, ezennel nem erősködve abban, hogy az arcomba omló hajamat mindenképp a fülem mögé simíthassam. Jó, hogy egy kicsit álcaként szolgál. Így mindenképp a segítségemre van. Utóbbi mondatát követően azonban rögvest eltűnnek a zavar jelei az arcomról, és átveszi őket valami teljesen más. Valami olyan kifejezés, aminek köze sincs az előző kislányos bájhoz.
-Mindenki azt mondja rólunk, hogy hülyék vagyunk, pedig nem is. Minden népnek megvan a maga heppje. Ez ellen nincs mit tenni, az pedig… hogy vannak kivételek… nos… ja, a nagytöbbségre szerencsére igaz. – Viszonzom mosolyát titokzatosan, ahogy mellette haladva az árus felé, felé sandítok, beharapott alsó ajakkal mérve őt végig a mai nap alkalmával… nos… hát… már sokadjára.
A telefonjának előkerülését viszont nem tudom megjegyzések és figyelmen kívül hagyni. Ezért is kezdek el puhatolózni burkoltan az esetleges barátnője felőle, aki… nos… úgy tűnik, hogy tényleg van neki.
-Ahham… szóval akkor nem féltékeny típus. – Jegyzem meg csak úgy magamnak.
-Tudod mit Mr. Öntelt? – Bökök felé fejemmel –az öntelt szót persze mind csak poénból használva, még a végén magára venné-, kérdőn pislantgatva fel rá szempilláim alól.
-A következő darabra, amibe komolyabb szerepem is lesz, eljössz és majd megmutatom! – Lobban fel bennem hirtelen a bizonyítani akarás lángja, és teszek neki máris egy ajánlatot, amit nevezzünk inkább parancsnak. Olyan nincs, hogy ne jöjjön el! Nem találhat ki semmi helyette, és persze evidens, hogy közbe se jöhet semmi, ami fontosabb lenne. Én előre szóltam neki. Alakítsa csak át a kis beosztásait!
-Áhá… szóval akkor ti ilyen… nagyon pénzes bagázs vagytok. – Vakargatom meg a nyakam, mikor is fejembe hasít a felismerés, hogy megint túl szabad szájú voltam, és olyat mondtam, amit talán jobb lett volna, ha megtartok magamnak.
-Ba*us! Ne haragudj! – Hajtom le sajnálkozóan a fejem, abban bízva, hogy nem zavar el délre, mint a vadlibákat szokás. Áttérve az út túl oldalára, azonnal meg kordul a gyomrom –amire rá is szorítom az öklöm, hogy fejezze be-, amint vetek egy gyors, éhes pillantást a kis hamburgeres standon belülre is, ami tele van megannyi természetes összetevővel. Na, ez nem olyan műanyag kaja, mint amit a mekikben is adnak! Már éppen halászom elő zsebemből a benne csörgedező aprót, amikor Corin felajánlja, hogy fizet, ami nagyon is meglepő, de ha már ilyen önfeláldozó, egye fene! Egyébként is éhes vagyok már.
-Elfogom venni az étvágyad! – Hívom fel rá előre a figyelmét, halkan fel is nevetve, aztán nyújtózkodva egy kicsit a stand túloldalán lévő pacák felé, átveszem a hamburgert, ami jobban néz ki, mint eddig bármi, amit ettem.
-Ez nagyon csúnya lesz, szóval szerintem üljünk is le. – Biccentek fejemmel a közeli pad irányába, és ha velem tart, akkor pár lépés után már le is ülhetünk.
-Mennyire ragaszkodsz a ti kajáitokhoz? – Érdeklődőm, szemeimmel közben azt méregetve szüntelenül, hogy vajon melyik oldalról is kéne beleharapnom. Végül csak-csak döntök. Ez a harapás azonban egy marha nagy ketchupos pacát eredményez az arcomon.
Vissza az elejére Go down
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyCsüt. Jún. 28, 2012 6:47 am

Szám sarka megremeg, amikor tulajdonképp felajánlja, hogy elmenjek egy darabjára. Nem hiszem el, még mindig képtelen vagyok elhinni, hogy ő a komolyabb fajta színészek egyike lenne, de inkább úgy csinálok, mintha bevenném, mintsem megbántsam. Nem tudom, honnan jön most nekem ez a dolog, hogy nem akarom megsérteni a pici lelki világát, de nem akarom... és ezért is mosolygok ajánlatára, majd bólintok rá.
- Oké. Felőlem... De szólj előre, nehogy valami közbejöjjön! - figyelmeztetem és közben Josh-t figyelem, aki serényen pakol bele minden finomságot a hamburgereinkbe. A hasam megkordult már jó párszor, mióta az úton jövünk. Remélem, nem csak én vagyok ilyen farkaséhes. A pattogatott kukorica óta semmit sem ettem és akkor is félbeszakított apám, szóval fel sem zabálhattam az egész tállal. Ez van, helyette segítettem a színjátszós tanárnőnek.
Megjegyzése mintha léket verne a szívemen, úgy támad nekem. Nem tudom, miért, de még sosem gondoltam így magunkra... mint egy pénzes bagázsra. Igen, tele vagyunk lével és még csak szűkmarkúnak sem kell lennünk, de még az ismerőseim sem "köpték" így eddigi életem során a szavakat. Ennyire borzalmas dolog lenne tehetősebbnek lenni az átlagnál?
- Valami olyasmi. - vonok vállat, de rá sem nézek, még akkor sem, mikor bocsánatot kér. Nem haragszom, mert nem igazán tudok, de kell pár másodperc, míg elfelejtem a mondatkörnyezetet.
Átveszem én is a két hamburgert és először Kendra felé sandítok, meg akarom várni, míg elsőként ő harap bele. Ismét mosolyra görbül szám sarka.
- Minél jobban hajtogatod, annál undorítóbbnak fogom találni. Az undorító dolgokat pedig nem csípem. - fintorodok el és őt követően én is beleharapok a hamburgerbe.
Pont olyan, amilyenre emlékeztem. Josh sosem okoz nekem csalódást, ezért is imádom annyira. Meg persze azért, mert hoz valami amerikai különlegességet az unalmas francia kajáinkba. Nem mintha nem szeretném azokat, de... így mégis jobb. Kell néha a változatosság.
- Hogy-hogy mennyire ragaszkodok hozzájuk? Semennyire... vagyis, hogy érted? Mert attól függ. Bármit megeszek, ha éhes vagyok és nyitott vagyok az újdonságokra is. Látod, most sem francia kaját eszek... Ja, egyébként imádom a csigát! Finomabb, mint gondolnád. - bököm oldalba könyökömmel, mert az úton említette, hogy reméli, nem csigát akarok vele etetni.
Arcán felfedezek egy ketchup pacát, ezért a szalvétával, amit a kajához kaptunk letörlöm onnan. Kicsit arra az időre emlékeztet ez az apró mozzanat, mikor én voltam kicsi és anya csinálta ugyanezt. Csak a dolog most valahogy másként festett... kicsit zavaróbb volt, mint annak idején.
- És te? Hogy állsz a tieitekkel? Mert azt már megtudtam, hogy más nemzetek kajájáért nem vagy oda... - forgatom szemeimet, visszagondolva még mindig a csigánkra tett megjegyzésére. Nem tudom, miért kell ezen annyira fennakadni. A kínaiak meg kutyát esznek, vagy mi a franc!
Vissza az elejére Go down
Kendra C. Dawson
Színészek
Színészek
Kendra C. Dawson


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 31

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyPént. Jún. 29, 2012 9:51 pm

Arról biztosíthatom, hogy már akár egy hónappal a darab előtt is szólni fogok neki. Ő lesz az első az ismerőseim közül, aki tudni fog róla, ez már biztos. Csak a módját kéne megtalálnom majd, hogy mégis hogy érhetném majd el. Kérjem el a telefonszámát? Az mégis, hogy néz már ki? Ő a hímnemű, miért nem teszi meg ezt ő? Igaz, ha sűrűn látott vendége lesz a színháznak, akkor talán nem is lesz szükség telefonszám cserére. Azt sem tudom, hogy egyáltalán minek gondolok én ilyenekben…
-Szólni fogok, de utána már csak rajtad fog múlni, hogy eljössz-e. – Kacsintok rá a mai napon már sokadjára, ami megint csak azok közé a „nem tudom, hogy miért teszem ezt is” nevezetű dolgok közé tartozik. Lassan már fennakad a szemem, mint egy olcsó játék babának, ami csak addig kell egy gyereknek, ameddig rá nem jön, hogy kiszedheti a karját és a lábát is.
De, hogy a játék babákon is túlessünk. Azt hiszem, hogy ez az elejtett megjegyzésem a családjáról és anyagi helyzetükről nem volt túl fair. Ha tudná, hogy én milyen körülmények közül érkeztem ide, hogy valakivé váljak, lehet szóba se állna velem, vagy pedig olyan gúnyneveket aggasztana rá, hogy „tehenészlány” és hasonlók. Egyszer már meg kéne tanulni befogni a számat. A lényeg, hogy nem haragszik. Legalábbis nem mutatja jelét. A stand igazából nem is volt olyan messze, mint gondoltam. Vagy mégis, csak nekem nem tűnt fel, amiért elbeszélgettük egész úton az időt? Pár perc leforgása alatt már el is készül a két hamburger, így már azokkal együtt ülhetünk le egy közeli padra. Már tényleg éhes voltam, efelől nincs kifogás.
-Nem is hajtogatom! – Villantom rá tekintetem, majd csendben végig hallgatom feltett kérdésemre a válaszát. Csiga… Csiga??? Soha nem értettem, hogy hogy képes valaki megenni azt a nyálkás jószágot. Igaz, megfőzve –vagy mi a fenét csinálnak vele-, nyilván sokkal másabb, de… de akkor is…
-Még soha nem ettem. Gondolkodtam már rajta, hogy egyszer kipróbálom, de… de… mindig egy SOS jeleket küldő ÉLŐ csiga jut eszembe olyankor, ha csak arra gondolok, hogy csigát kell ennem. – SOS jeleket küldő csiga, mi? Most biztos agybetegnek gondol. Hogy gondolataimat tereljem előző idióta felszólalásomról, inkább beleharapok a hamburgerbe, aminek meg is születik nyomban a következménye. Idegesen kezdek el szalvétáért kutatni a szemeimmel, és mikor pont felé fordítom a fejem, ő már törli is arcomat egy könnyed mozdulattal, a szalvéta segítségével, ami után rögvest elkapom a fejem, zavaromban a tájat kémlelve.
-Én… kösz. – Dörzsölgetem meg a nyakam, és inkább igyekszem ezt követően már a nekem szánt kérdésre összpontosítani.
-Hülyén fog hangzani, de nem szeretem az angol kajákat. Kezdik átvenni az amerikai szokást, és átmennek már tök egészségtelen műanyagokba. Otthon anya is inkább kezdi most már más népek kajáit kotyvasztani, aminek persze apám egyáltalán nem örül. Ő… túl… maradi minden terén, és nehezen viseli a változásokat. Az Olaszok és a Spanyolok kajáit viszont nagyon szeretem, csak ki tudja, hogy azokba is mit raknak már? – Talán nem kellett volna ilyen eget rengetően hosszan kifejtenem az álláspontomat. A szüleimet pedig főleg nem kellett volna belekevernem az egészbe. Még jó, hogy nem hoztam szóba a leszbikus nővéremet, az apácát és a másikat, akinek szintúgy érdekes történetei akadnak… Azt gondolná, hogy a családom nem normális.
-Fúúú… ezután a következő helyszín azt hiszem, hogy a konditerem lesz. Nekem legalábbis… - Nevetem el magam az utolsó falat lenyelését követően, majd megtörölve a számat, nagyot szusszanva döntöm neki hátam a pad támlájának, megütögetve a hasam.
Vissza az elejére Go down
Corin Le'Fleur
Diákok
Diákok
Corin Le'Fleur


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jun. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Párizs

Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am

Anya sincs túl jó véleménnyel az angol kajákról, sőt mi több, gyűlöli őket! Ez nem azért van így, mert közülük sokan orrolnak ránk, franciákra, tehát nem egy ha-te-is-akkor-én-is dolog akar lenni, hanem pusztán meg van a véleménye róluk. Igazság szerint, mindenről. Rendkívül sok helyen járt már - köszönhetően annak, hogy mocskosul gazdag volt már az ő családja is -, így volt szerencséje megkóstolni néhány angol különlegességet is. Pár kaja ízlett neki csupán, a többit leszólta. Oké, utóbbi nem volt valami szép, mert hát én sem örülnék, ha a főztömet szemtől szemben kritizálnák, de valamelyest igaza van. Vagy csak azért mondom, mert az anyámról van szó? Tök mindegy.
A spanyol kajákat viszont az egész családunk szereti, ahogy - mint hallom - Kendráéknál is. Tényleg jó és szerintem egyáltalán nincsenek benne egészségtelen, műanyag vackok. A spanyolokat mindig imádtam... őket magukat és a kultúrájukat is. Érdekes népség, érdekes kajákkal és érdekes szokásokkal. Azt hiszem, ha választhatnék, egy másik életemben spanyol lennék. Hola, amigo!
- Őket én is bírom, mondjuk még olasz kaját nem ettem. Viszont... szívesen megkóstolnám. Biztos oltári jól főznek. Mindenféle műanyag szar nélkül. A spanyolok meg tuti, hogy mellőzik a szemetet a kajákból! - válaszolok és lenyelem az utolsó falatot, eztán pedig kidobom a papírszalvétát - amit hozzá adtak - a kukába.
Ráérősen rágom meg a falatot és élvezem az utolsó pár másodperces ízorgiát. Kendra arcára pillantok, de nem tudom meg róla, hogy ízlett-e neki. Viszont örömmel látom, hogy megette az egészet, így valószínűbbnek találom annál, minthogy nem nyerte el a tetszését.
- Hát, csodálkozom is azon, hogy benyomtál ekkora adagot. De a konditermet azért mellőzd... A body builder csajok egyáltalán nem menők. Szerintem. - mosolygok rá.
Közben mobilom megrezzen a zsebemben, ezért kiveszem onnan és megnyitom az érkezett üzenetet. Apám keres és közli az sms-ben, hogy már két órája eljöttem otthonról. Basszus, hogy elrepült az idő! Visszacsúsztatom zsebembe a készüléket és idegesen hajamba túrok, majd Kendrára nézek.
- Mennem kell. Apám keres. Viszont... valamikor megejthetnénk azt a vacsorát. És nem, nem kell fizetned. Meghívnálak. De csak, ha van kedved. - köszörülöm meg a torkom és egy pillanat erejéig más irányba kapom fejemet, nehogy zavarba hozzon. Ritkaság, de ahogy a példa mutatja, megesik.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Invalidusok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Invalidusok   Invalidusok Empty

Vissza az elejére Go down
 
Invalidusok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Franciaország :: Párizs-
Ugrás: