Moulin Rouge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moulin Rouge

A show-nak folytatódnia kell!
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Rouge Chat
Legutóbbi témák
» Hurts so good!
Montmartre      EmptySzomb. Júl. 28, 2012 11:46 pm by Yvonne V. Poésy

» St. Peterson Gimnázium
Montmartre      EmptyHétf. Júl. 16, 2012 9:37 pm by Ronan J. Hervé

» Dream Life in LA
Montmartre      EmptyCsüt. Júl. 12, 2012 10:47 pm by Ronan J. Hervé

» Bevásárlóközpont, Pláza
Montmartre      EmptyHétf. Júl. 02, 2012 9:32 am by Lucy Sell

» Over the Rainbow
Montmartre      EmptyHétf. Júl. 02, 2012 4:36 am by Jodelle de la Frozen

» Invalidusok
Montmartre      EmptyHétf. Júl. 02, 2012 2:05 am by Corin Le'Fleur

» Montmartre
Montmartre      EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm by Yvonne V. Poésy

» Notre Dame
Montmartre      EmptyVas. Júl. 01, 2012 7:07 am by Lucy Sell

» Andree Damien Noiret
Montmartre      EmptySzomb. Jún. 30, 2012 7:17 am by Yvonne V. Poésy

Top posters
Yvonne V. Poésy
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Pierre J. Hervé
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Jodelle de la Frozen
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Rosaline Aymer
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Kendra C. Dawson
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Corin Le'Fleur
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Ronan J. Hervé
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Floyd Maxton
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Lucy Sell
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 
Elizabeth Weston
Montmartre      I_vote_lcapMontmartre      I_voting_barMontmartre      I_vote_rcap 

 

 Montmartre

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Montmartre    Montmartre      EmptySzer. Jún. 13, 2012 2:19 am

Montmartre      Montmartre.sacre-coeur_www.kepfeltoltes.hu_

E nevet viselő dombok legismertebb, legmeghatározóbb fejér épülete, a 19.században épült Sacré Cour bazilika, mely számtalan zarándokot vonz magához a világ bármely pontjáról.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Floyd Maxton
Polgárok
Polgárok
Floyd Maxton


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      EmptyHétf. Jún. 25, 2012 6:51 am

Yvonne Poésy részére

Már este kilenc órára járt, de még mindig úgy véltem, hogy túl korán van nekem. Túl korán ahhoz, hogy visszavonuljak lakásomba és magamra maradjak a gondolataimmal. Bántott mostanság sok minden, de főként az, hogy teljesen egyedül voltam. Nem olyan könnyű ám az egyedüllét, mint sokan képzelik. Azt hiszik, akinek nincs társasága, az maga akarja úgy, pedig nem. Én nem szerettem soha a magányt. Imádtam, ha nyüzsögtek körülöttem, szerettem a középpontban lenni és szórakoztatni az embereket így, vagy úgy. Viszont semmi sem tart örökké és Isten úgy intézte, hogy egy bolondnak állítsam be saját magamat. Azzal az üggyel, hogy kis híján megöltem évfolyamtársamat, mikor leszúrtam, kihúztam a gyufát a tantestületnél. Fogalmam sincs már, mi járhatott a fejemben, mikor mellkasába döftem a kést, de emlékszem: határozott pulzálás törtetett halántékomon. Jó érzés volt, s ez mind máig megrémiszt. Mintha egy gyilkos elméjét kaptam volna meg arra a pár percre. Félelmetes, gerinckaristoló rettegés tölt el sokszor esténként, mikor ezekkel a képekkel hajtom álomra fejemet.
Kiléptem a bisztró ajtaján, teljesen józanul és azon morfondíroztam, miért nem döntöttem le még pár pohár vodkát. Vagy ha vodkát nem is, hát bort. A bor kevésbé csonkítana meg anyagilag. Aztán rájöttem, hogy nem kívántam. Nem volt ínyemre a részegség és az alkoholizálás, miközben a tudat bennem égett, hogy Ő látni sem akar. Színt vallottam, életemben először és ezt kaptam. Elutasítást, fájdalmat. Persze, már megszokhattam volna, de nehéz. Kib*szott nehéz, tulajdonképpen.
Zsebre vágott kézzel, cigarettával ajkaim közt lavíroztam az utcákon, célirányosan haladva a Montmartre felé. Sosem szerettem igazán azt a dombot, sőt még egyszer sem mentem el a gyönyörűnek beállított templomig, de most elkapott a kíváncsiság. Apró pillangók repkedtek gyomromban, mikor felcaplattam az épületig és meglátván azt, rájöhettem, hogy egyáltalán nem akkora szám, mint mesélték. Semmiben sem különbözik más templomoktól. Annyi van benne csupán, ami nagy attrakciónak számíthat, hogy Párizsban található. Minden más állítás csak szemen szedett hazugság.
A lépcsőkön egyre nehezebben szedtem felfelé a lábamat, ezért gyorsítottam: kocogni kezdtem. Egy pillanat kellett csupán, míg orra buktam és mellkassal előre zuhantam. Kezeimnek hála tompítottam az esést, de fájdalommentesnek nem mondtam volna.
- B*sszus! - morogtam orrom alatt felvéve a földről a csikket és újra ajkaim közé helyezve azt. Leültem az egyik lépcsőfokra és onnan bámultam lefelé. Páran akadtak csak, akik akkor tájt elhaladtak mellettem, mégis úgy éreztem, mintha teljesen egyedül lennék.
Vissza az elejére Go down
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      EmptyHétf. Jún. 25, 2012 7:50 pm

Floyd Maxtonnak

Az apámmal való múltkori találkozás, felnyitotta a szememet, hogy még van remény. Van remény, így nem kell attól tartanom, hogy egyedül maradok a világban, PErsze lenne még számtalan ember, akivel együtt lehetnék, akiket a magaménak mondhatnám, de azzal, hogy a családomat elveszítem, talán az élet rendjét borítom fel magam körül. Lehet, hogy soha nem volt felhőtlen kapcsolatom az apámmal, de nyugton állíthatom, mindent megadott nekem amire szükségem volt, akár csak az anyám csak az egyik a szeretetét nem tudta kimutatni, a másik pedig túl sokat adott ebből.
Ám azon a napon, mikor éjszaka összefutottam vele, különös elégedettséget éreztem, ami nem csak a szívemre de az elmémre is hatással volt. És most, hogy megint napok óta nem látom de még csak nem is hallok felőle az megrémiszt. Fogalmam sincs, hogy hova tegyem a hirtelen eltűnéseit, megjelenéseit. A végén még arra kell következtetnem, hogy egy maffia tagja amiről senki, de még én se szerezhetek tudomást.
Az iskolában töltött egész napom a vége felé közeledik így kilenc óra magaslatában. Munkamániás vagyok, nem tagadom, így szeretek mindent még aznap megcsinálni, mikor az kikerül a gyárból, kézhez kapom, vagy feladok. Még az sem tántorít vissza, ha egyik pillanatról a másikra elálmosodok és attól félek, a fejem rögvest találkozni fog az asztal kemény lapjával.
Kitolva magam alól a széket, óvatos, halk léptekkel indulok el a folyosó felé, hogy megcélozzam a női mosdót, hol hideg víz segítségével talán feltudom magam éleszteni annyira, hogy ne nézzek ki egy sétáló zombinak. Ráfröcskölöm a hideg vizet az arcomra, amit gyorsan le is törlök onnan, majd a szétfolyt sminkemmel kezdek el foglalatoskodni. Mivel alapozóra nincs szükségem, hála a fokozott odafigyelésemnek, csak egy vékony fekete rétegben fekete szemceruzát viszek fel, halvány rózsaszín árnyalatú szemhéjpúderrel, majd a szokásos fekete szempillaspirál és kész is vagyunk. Miután visszatipegek a terembe, összeszedem a holmimat, majd végleg elhagyom az iskola környékét.
Szokásommá vált, hogy esténként a hazavezető utat gyalog tegyem meg. Nincs olyan tikkasztó hőség, az idegenektől és esetleges bűnözőktől nem tartok, így nem látok az ellen kivetést, hogy ne sétálgathassak éjjelek évadján. Apám számtalanszor a lelkemre kötötte, hogy legalább egy taxit fogjak magamnak, de én nem vagyok képes letenni a kis szokásomról, nekem ez épp megfelelő. Nem olyan nehéz lesétálni három háztömböt nem igaz?
A Montmartre előtt megállok egy pillanatra, tekintetemet a hatalmas, szépen kivilágított fehér épületre vezetem és meg kell állapítanom, annak ellenére, hogy már egy ideje Franciaországban tartózkodok, soha nem láttam még közelebbről, de még csak belülről se. Hogy szégyen, vagy nem szégyen, azt nem tudom, minden esetre piszkálja a csőrömet. Mielőtt fellépnék a hosszúnak ígérkező lépcsősor első fokára, megigazgatom fekete feszülő, combközépig érő ruhámat, majd nekiiramodok. Nem lesz túl kellemes tűsarkúban lépcsőzni, de nem számít.
Ám nem is olyan sokára megtorpanok. Egy férfi alakot látok meg magam mellett a lépcsőn ücsörögni, én pedig azzal a lendülettel, ahogy elmentem mellette, vissza is fordulok. A lépcsőn leguggolok előtte, majd félre biccentett fejjel, halványan elmosolyodok arca láttán.
- Jól érzi magát? - érdeklődök kíváncsian, ahogy a férfi szemeit figyelem és állapítom meg, lehetetlenül kékek.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Floyd Maxton
Polgárok
Polgárok
Floyd Maxton


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      EmptySzer. Jún. 27, 2012 7:42 am

Cipők koppantak a száraz aszfalton, felfelé jött a lépcsőn. A karcsú alak már adott némi információt a személyről, aki felém közeledett, de teljesen tudatában nem voltam azzal, hogy ki is az a valaki. Hunyorogva próbáltam ráfókuszálni, de nem ment. Természetesen semmi sem ment olyan egyszerűen mostanában. A munkám nagyjából a nullával volt egyenértékű és nem azért, mert rosszul dolgoztam, hanem mert ehhez semmiféle tudomány nem kell. Lehetsz sík hülye, a seggedet rázni úgy is tudod. Persze, némi gátlástalanságra szükséged van, hogy jó lehess a szakmában. Én eljutottam arra a szintre, ahol már abszolúte nem is vagyok szégyenlős... vagy gátlásos. Viszont a seggbecuppanós férfitangát még mindig nem vagyok hajlandó felvenni. De komolyan, minek néznek engem?! Annyi szerencsém van, hogy amit enélkül csinálok, azt jól csinálom. Máskülönben - ezt biztos forrásból tudom - már rég kidobtak volna, hogy a lábam se éri a földet.
Közelebb jött a feltehetőleg női alak és elsétált mellettem. Kezdtem megnyugodni. Kezdtem megbizonyosodni afelől, hogy egyedül tölthetem az estémet úgy, ahogy terveztem. Nem akartam lelkizni és órákon át ecsetelni, hogy mi a bánatért üldögéltem ott magányosan a lépcsőn. Kedvem abszolúte nem volt ahhoz, hogy én legyek a megtört szívű hős, akinek csak szüksége van egy nőre, aki felkarolja és az égbe emelje. Nem kell engem sehova emelni, nem kell mellém senki. Vagy ha mégis, hát jól titkolom. Ráadásul nem véletlenül titkolom!
Említettem már, hogy a napokban nincs szerencsém? Merthogy a nő azzal az erővel, amelyikkel el szándékozott baktatni mellettem, visszajött és leguggolt velem szemben. Torkomon akadt a szó, látván a gyönyörű, jégkék íriszeket. Az ajkaim mintha cserepesre száradtak volna, ujjaim közt még a cigaretta is próbálta összébb húzni magát, mintha csak szégyellné, hogy a felszínen van. Nagyokat pislogtam és lesütöttem tekintetemet. Túl sokáig tartottam a szemkontaktust.
- Igen, csak... - beharaptam alsó ajkamat, majd szívtam egy slukkot a cigiből. A nő arca mellett fújtam el, nehogy megsértődjön, bár fogalmam sincs arról, miért foglalkoztam azzal, hogy mi zavarja vagy mi nem. - ... csak, ne bámuljon már így! Mintha valami szellemileg károsult lennék. - nagyot nyeltem és sötét tincseimbe túrva engedtem meg magamnak, hogy végig mérjem az egész alakot.
A bronz hatású barna tincsek kiemelték világos íriszeit, arcának könnyed, nőies vonásai egyszerre tűntek vonzónak és kifejezetten bájosnak. Orrának pimasz görbülete bármikor megnevettethette az embert, míg finoman ívelő szemöldökei kellő hangsúlyt fektettek határozottságára.
- Floyd vagyok. Nem bánja, ha felkísérem? - kérdeztem és elnyomtam a cigarettát a járdán. Egy gondterhes, kissé aggodalmas arckifejezéssel pillantottam rá, ami mögött reméltem, hogy meglátja a reményt, amit a társaság felé való sóvárgáshoz fűztem.
Vissza az elejére Go down
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      EmptyCsüt. Jún. 28, 2012 11:42 pm

A remény, hogy talán apámmal és az egész családommal rendbe hozhatom a kapcsolatot, egy olyan élet nézete elé állít, ami segít a továbblépésben. Kellemetlen érzés úgy élni a nagyvilágban, hogy egyik családtagomra se számíthatok csak azért, mert annak idején elkövettem egy hibát, ami még mindig hatással van rám. Nem szeretek, nem merek az apám szemébe nézni már csak azért se, mert szégyent hoztam rá. Szégyent hoztam rá, mert annak idején sikerült eldobnom a gátlásaimat, onnantól kezdve pedig mindig benne voltam a sz*rban. Nyakig. Nem lett volna szabad, oda kellett volna figyelnem magamra, a cselekedeteimre, arra, hogy mit lehet és mit nem lehet csinálnom. Tudnom kellett volna behúzni a határvonalakat, de egy gyenge befolyásolható nőcske voltam, így viselnem kell a múltam következményeit. Azt, hogy a családom úgy tekint rám mint egy olcsó nőcskére, egy k*vára.
Egy mély sóhaj kíséretében állapodok meg a hosszú lépcsősor előtt. Gondosan megigazgatom a fekete ruhámat, hogy az ne csússzon feljebb a kelleténél még akkor se, mikor magasabbra emelem a lábamat egy adott lépésnél. Fekete cipőm sarka halkan, ütemesen csókolja a száraz, kemény anyagból készült lépcsőfokokat egészen addig, míg egy pillanatra... meg nem dermedek. Meglepő, hogy képes vagyok lazán elbaktatni egy a lépcsőn kucorgó férfi mellett, s talán épp ennek a tudata az, ami visszatart. Kíváncsian lépek hátra egy-két fokot, majd guggolok le a férfi elé egy halvány mosolyt villantva rá, megkérdezve jóllétét.
Amint megpillantom kék íriszeit, nagyokat pislogva húzódok hátrébb egy leheletnyit, mintha csak a saját szemeimet láttam volna az övében visszatükröződni. Csupán annyi különbséggel, míg az övé bánatosnak hat a sötétben, addig az enyém még most is képes arra, hogy... kinevetve az életet, vidáman csillogjon.
Miután meghallom, a "csak" jelzőt, legszívesebben visszakérdeznék, hogy ezt hogy érti, de inkább nem teszem meg, inkább kikerülöm a füstöt, amit persze amúgy is mellettem fúj el, de fő az odafigyelés nem? Nincs kedvem tüdőrákban meghalni.
- Ömm... sajnálom, nem ez volt a célom - sütöm le szemeimet a felszólítása hallatán, majd megköszörülve a torkomat felállok.
- Üdv, Floyd, én pedig Yvonne - mosolygok a férfira, majd megpillantva valamit a tekintetében biccentek
- Én örülnék neki a legjobban - lépek félre az útjából, hogy kellő teret adhassak neki.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Floyd Maxton
Polgárok
Polgárok
Floyd Maxton


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2012. Jun. 18.
Age : 34
Tartózkodási hely : Párizs

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      EmptyPént. Jún. 29, 2012 11:50 am

Yvonne. Próbáltam mélyen hosszú távú memóriámba vésni a nevet, bár a pontos okát ennek a dolognak nem tudtam. Nem tudtam, miért akarom egy idegen nevét megjegyezni, nem tudtam, egyáltalán minek állok le vele beszélgetni. El kellett volna hajtanom, hogy legyen egy nyugalmas estéje és nekem se fájjon még jobban a fejem. No meg a szívem, merthogy az ilyen pillanatokban sajgott a leginkább. Vannak, akik szerint pszichés problémákkal küszködök csak nem vallom be magamnak. Vannak, akik pusztán őrültnek gondolnak. De ilyenkor, mikor érzem, hogy mellkasomban lehetetlenül mélyen egy tőrt forgatnak... egy húsomat rágcsáló tőrt, ekkor tudatában vagyok annak, hogy teljesen normális ember vagyok, akárcsak a többiek. A származás nem számít, sem az, hogy mit csinálok vagy mit nem. Lényegtelen, hogy mennyi eszem van vagy mennyi nincs... hogy a jó vagy a rossz oldalra billenek-e. Érzek és ennyi. Más nem számít, ugye?
Yvonne gesztenyebarna tincseit vizsgálgatom, amik talán csak egy árnyalattal sötétebbek, mint az Övéi. Gyűlölöm magamat, amiért még mindig felemlegetem, pedig már felejtenem kellene. Nem, szerelemnek már nyoma sincs. Megtanultam kiűzni magamból ezt a végeláthatatlanul rettenetes és kínos érzést... de az emlék még frissen ég bennem a mai napig. És ez nem jó. Nagyon nem jó.
- Nálam nem jobban. Akkor menjünk! És kérem, tegeződjünk! Lehet, hogy csak én vagyok hülye, amiért az ilyesmire odafigyelek, de... Londonban sosem magázódtam az emberekkel. És ők sem velem. Viszont itt Párizsban, mintha mindenki kötelességének érezné. - forgattam szemeimet és zsebre vágva kezeimet indultam meg felfelé a lépcsőn, néha lelassítva, hogy semmiképp se hagyjam le Yvonne-t.
Gleccserkék pillantásomat a bazilika felé emeltem, ami a domb legtetején álldogált már nagyon régóta. Nem igazán szerettem az emlékműveket és múzeumokat, így ez sem tartozott kedvenceim közé. De meg akartam nézni, ha ezzel társaságra lelhetek, ráadásul Yvonne személyében.
- Na és Yvonne... miért jöttél pont ide? Mármint, szerintem vannak sokkal szórakoztatóbb helyek is a városban. De javíts ki, ha tévedek! - sandítottam felé és megköszörültem torkomat. Zavarnak jelét sem láthatta rajtam, bár valami ahhoz hasonló dolog jelentkezhetett. Csak még nem volt elég intenzív annak észrevételéhez.
Vissza az elejére Go down
Yvonne V. Poésy
Admin
Admin
Yvonne V. Poésy


Hozzászólások száma : 118
Join date : 2012. Jun. 12.

Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      EmptyVas. Júl. 01, 2012 10:24 pm



Kíváncsi tekintettel mérem végig a karakteres arcú, igen szép szemekkel rendelkező férfit, majd egy halvány mosoly kíséretében a földet kezdem el tanulmányozni, mintha az olyan érdekes lenne. Soha nem szoktam lehajtott fejjel közlekedni, de még csak ácsorogni se. Nem szokásom búskomornak mutatni magamat, vagy épp egy könnyű nőcskének, ki szeret lehajtott fejjel ácsorogni, és úgy vizslatni a megadott személyt. Mindig egyenes háttal állok ezzel is mutatva, ki vagyok valójában.
Viszont, most Floyd még is arra késztet, kapjam el a tekintetemet, mielőtt a fülem tövéig vörösödök. Nem szoktam hozzá, hogy egyes férfiak nem a tapogatózással, hanem a puszta tekintetükkel próbálnak közelebbről megismerni.
Ahogy felajánlja, hogy felkísér, bólintok, majd szavakkal is kifejezem, mennyire örülnék neki.
A kérdésére, hogy tegeződjünk, csak felé emelem a tekintetemet, de nem szólalok meg, végighallgatom az egész mondanivalóját, minek a végén megengedek egy széles mosolyt.
- Természetesen tegeződhetünk. Emellett... nem tudom, lehet, hogy a Francia egy "jól nevelt" népség. Vagy... az is lehet, hogy inkább távolságtartó. Nekem már fel se tűnik, ha valaki nem tegez, hanem magáz - vonok vállat, bár nem amolyan flegma módon.
Óvatos léptekkel lépkedek tovább odafigyelve arra, ne maradjak le, bár be kell vallanom, elég kellemetlen egy ilyen cipőben itt topogni. Nem tudom mit képzeltem.
- Nem, tényleg vannak, csupán... csupán kötelességemnek érzem, ha mást nem is, hát közelebbről, kívülről szemügyre vehessem. Tudod, már itt vagyok közel tíz éve Párizsban, de még egyszer se vettem a fáradtságot, hogy ellátogassak ide. Többször tervbe vettem már, de valamiért nem éreztem rá késztetést - magyarázom, majd ismét szemügyre veszem a hatalmas építményt.
- Az az igazság, hogy bár apám törekedett arra, hogy művelt nő legyek és a család szeme fénye, amiről már rég le kellett mondania, de... de valamiért soha nem vonzott a művészet ezen oldala. Persze odavagyok a szép épületekért, de... nem az ilyenekért. A templomok nem az én világomba sorolhatók. Majd ha egyszer gyónásra fogok kényszerülni, akkor esetleg még lehet szó arról, hogy betévedek egybe - folytatom, miközben megállok. Lehajolok, majd kibújok a cipőimből, melyeket rögtön kézbe kapok és tovább iramodok - lehet, hogy most szörnyen butának és műveletlennek tartasz, amiért nem voltam hajlandó még templomba menni egész életemben, de ennek is meg van az oka.
Teszem hozzá, majd Floydra pillantok remélve, hogy nem olvasok ki semmi olyat a szeméből, amit nem szeretnék, többek között az elítélést, lenézést. Bár, nem tűnik ilyen pasasnak, de manapság semmiben nem lehetünk biztosak, nem igaz?
- És te? Nem hiszem, hogy egy magadfajta férfi egy ilyen helyen ücsörögne egész nap. Vagy... tévedek? - telik meg a szemem őszinte kíváncsisággal.
Vissza az elejére Go down
https://newmoulinrouge.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Montmartre      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Montmartre    Montmartre      Empty

Vissza az elejére Go down
 
Montmartre
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Moulin Rouge :: Franciaország :: Párizs-
Ugrás: